Wis3a: 1-Patryk Kuta (73 33-Daniel Liguz) - 18-Marek Trójniak (73 15-Mateusz Labuz), 17-Stanis3aw Dernoga, 10-Szczepan Ko3ton, 8-Jakub M3odzinski (80 5-Dariusz Kapuociak) - 11-Dawid Dynak, 6-Kamil Furga3, 13-Krystian Bator (83 20-Lukasz Labuz), 9-Kacper Nytko - 19-Tomasz Zielinski, 7-Jakub Nytko.
Trener: Jaros3aw Bedkowski.

Zg3obice: 1-Rafa3 Bielaszka - 17-Mateusz Pach, 3-Krzysztof Stachowiak, 8-Daniel Mruk, 18-Piotr Zaranek - 6-Miros3aw Wajda, 11-Jakub Kuczera, 7-Tomasz Lasota, 2-Sebastian Piekarski - 15-Dominik Schab, 14-Mariusz Grzywa.
Trener: Roman Minnich.

Powrót z dalekiej podró?y - i nie mam tu na myoli d3ugiego wyjazdu, bo przecie? graliomy u siebie, ale o tym, jak ten mecz wygl1da3. Dzieki naszej nieskutecznooci zafundowaliomy sobie z autsajderem ligi prawdziwe meczarnie... Na szczeocie wszystko uda3o sie nawrócia na odpowiednie tory i ostatecznie pokonaliomy LKS Zg3obice 3:1. A za tydzien derby!

Dzisiaj byliomy owiadkami kolejnego wielkiego powrotu do sk3adu Wis3y - Daniel Liguz, który ostatnio wystepowa3 w sezonie 2011/12 wszed3 w drugiej po3owie na bramke Wis3y. By3 równie? mniejszy powrót - Jakub Nytko zagra3 dzio od pierwszych minut. Niestety, by3y to tylko wystepy okazjonalne, bo panowie zjechali tylko na urlopy z zagranicy, ale prawdopodobnie zobaczymy ich jeszcze w najbli?szych meczach.

W te deszczowe popo3udnie faworytem oczywiocie by3a Wis3a, ale w tym nic dziwnego, jeoli wicelider podejmowa3 u siebie autsajdera ligi. W pierwszych dziesieciu minutach Wis3a mog3a to bezproblemowo potwierdzia i mecz móg3by bya bez historii. Jednak sytuacje iocie 100% zmarnowali odpowiednio Krystian Bator, a póYniej Kacper Nytko. Dwukrotnie w tych sytuacjach owietnie w bramce spisa3 sie doowiadczony Rafa3 Bielaszka. Bramkarz przyjezdnych dokonywa3 cudów, a potwierdzi3a to kolejna akcja - dobitka z 5 metrów Tomasza Zielinskiego równie? zosta3a obroniona!

Efekt tego taki, ?e zamiast 3:0 (i naprawde nie by3y to sytuacje przejaskrawione) w 23 min mieliomy... 0:1. LKS Zg3obice prawid3owo ukara3o nas za te zaprzepaszczone sytuacje - po stracie w orodku pola, Dominik Schab dosta3 podanie w polu karnym, kiwn13 obronce i p3askim strza3em w d3ugi róg pokona3 naszego bramkarza. Do przerwy niespodzianka - autsajder ligi prowadzi3 w Szczucinie.

Po przerwie by3o wiadome, ?e Wis3a musia3a odrobia straty. To tak w teorii, a w praktyce to ju? nie koniecznie... Jednak na szczeocie Wiolacy staneli na wysokooci zadania. Ju? w 55 min uda3o sie zremisowaa - Stanis3aw Dernoga odwa?nie w31czy3 sie do akcji ofensywnej i poda3 w uliczke do Kacpra Nytko, a ten bed1c ju? w polu karnym nie zaprzepaoci3 sytuacji i p3askim strza3em da3 wynik 1:1.

To doda3o nam skrzyde3, a goociom, którzy jeszcze przed chwil1 dopuszczali myol, ?e mog1 coo w tym meczu ugraa, odje3o werwy. Tym samym Wis3a posz3a za ciosem i w 74 min praktycznie by3o ju? wszystko jasne - niespodzianki w tym meczu nie bedzie. Uderzenie z 16 metrów Kacpra Nytko wyplu3 przed siebie Rafa3 Bielaszka, a z dobitk1 pospieszy3 Dawid Dynak i zrobi3o sie 2:1. Chwile póYniej rozwiewamy wszelkie w1tpliwooci. Ponownie asyste zaliczy3 Stanis3aw Dernoga, który doorodkowa3 z prawej strony na d3ugi s3upek, a akcje zamyka3 Tomasz Zielinski, który z naro?nika pola karnego z woleja uderzy3 w krótki róg bramki - 3:1! (MS)

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1863252 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.