Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Tarnovia Tarnów Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Wicelider vs. lider!


Wisła

Tarnovia

17.10.2015 (sobota),
godz. 15.00, Szczucin
Obustronny walkower

Spotkanie przerwane w 52 min z powodu awantur na trybunach.

Bramka:
1-0 Dawid Dynak 7

Sędziował: Adrian Kasztelewicz (Żabno)
Żółte kartki: Bednarz, Musiał - Krużel, Barczak, Dudek
Widzów: 250

Wisła: 1-Patryk Kuta - 18-Marek Trójniak, 4-Kamil Dynak, 14-Kamil Bednarz, 8-Jakub Młodziński - 7-Kacper Nytko, 11-Jakub Musiał, 13-Krystian Bator, 20-Dawid Dynak - 9-Przemysław Krupa, 15-Konrad Wołoszyn.
Trener: Jarosław Będkowski.

Tarnovia: 1-Paweł Jankowski - 17-Łukasz Noga, 10-Michał Jarząb, 4-Kamil Kociara, 2-Wojciech Gucwa - 13-Patryk Dydyk, 9-Łukasz Wilk, 5-Tomasz Mikoś, 8-Filip Dudek - 14-Tomasz Barczak, 7-Bartłomiej Krużel.
Trener (grający): Michał Jarząb.


Komentarz

Spotkanie na szczycie tarnowskiej okręgówki pomiędzy Wisłą Szczucin a Tarnovią Tarnów zostało w 52 min przerwane z powodu wtargnięcia kibiców gości na murawę. Następnie na trybunie doszło do zadymy pomiędzy kibolami obu drużyn, co doprowadziło do interwencji policji. Sędzia główny spotkania zmuszony był do przerwania meczu. Do 52 minuty utrzymywał się wynik 1:0 dla Wisły po golu Dawida Dynaka. We czwartek Wydział Dyscypliny TOZPN podjął decyzje w tej sprawie - obustronny walkower i karę finansową na oba kluby w wysokości 1500 zł dla Wisły i 800 zł dla Tarnovii. Na dodatek mecze na stadionie w Szczucinie i w Tarnowie zostały zamknięte dla kibiców!

Przed spotkaniem wiadome było, że dojdzie do starcia aktualnie dwóch najlepszych drużyn tarnowskiej ligi okręgowej grupy II. Tarnovia do tej pory zgromadziła 25 punktów i nie zaznała jeszcze smaku porażki. Natomiast Wisła na swoim koncie zainkasowała 22 punkty. Jednak oprócz sportowej rywalizacji wiadome również było, że na spotkaniu zachowane będą szczególne środki bezpieczeństwa ze względu na przyjazd kibiców tarnowskiej drużyny.

Warto dodać, że władze Wisły zastanawiały się nad możliwością zamknięcia stadionu i rozgrywania meczu przy pustych trybunach. Do tej pory robiły tak wszystkie kluby, które u siebie podejmowały Tarnovie(!). Jednak Wisła zdecydowała się nie zamykać stadionu, by mecz był dla kibiców. To jednak, jak się później okazało, było błędem...

Blisko 100 tarnowskich kibiców/kiboli zasiadło na zadaszanej trybunie i od początku głośno dopingowało swój zespół. Sympatyków Wisły było mniej więcej 130-150 osób, w tym 30-35 najbardziej aktywnie dopingujących, którzy zajęli miejsce po drugiej stronie, na trybunie niezadaszanej - vis-a-vis grupy sprzyjającej Tarnovii. Od samego początku meczu na nogi postawiono liczne oddziały policji, które wstawiły się na Witosa (kilka radiowozów i ponad 20 funkcjonariuszy).

Spotkanie z małym opóźnieniem, ale w końcu rozpoczęło się i mogliśmy oglądać hit kolejki, jak nie całej rundy jesiennej. A ono zaczęło się bardzo dobrze dla Wisły, bo już w 7 min po podaniu Konrada Wołoszyna piłkę do bramki z około 10 metrów skierował Dawid Dynak. Tarnovia próbowała wyrównać, ale miała pecha, bo na przykład w 42 min po główce z 5 metra futbolówka trafiła w słupek bramki.

Po przerwie tarnowska drużyna miała jeszcze lepszą okazje do doporowadzenia do remisu. Jednak w 50 min Tomasz Mikoś nie wykorzystał rzutu karnego, bo przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później sportowa rywalizacja poszła w zapomnienie, bo na stadionie zaczęli rządzić chuligani. Tarnowscy kibole przeskoczyli ogrodzenie, wpadli na murawę i biegiem skierowali się do grupy szczucińskiej. Na trybunie zapanował chaos i ogólna rozróba. Sędzia główny od razu przerwał mecz i z piłkarzami udał się do szatni. Interweniowała policja, która ostatecznie zaprowadziła porządek.

Policja zatrzymała podczas interwencji trzy osoby. Na miejsce zdarzenia musiała zostać wezwana karetka, gdyż nie obyło się bez rannych. Sędziowie nie zdecydowali się na to, by dokończyć mecz. Spisali skrupulatnie protokół, który trafił do TOZPN-u. Swój raport do związku wysłała również Komenda Policji.

We czwartek na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny zapadły konsekwencje całego tego zajścia. Związek nałożył karę w wysokości 1500 zł dla Wisły, jako gospodarza za niedostateczne zachowane środki bezpieczeństwa. Dla Tarnovii przypadła kara finansowa 800 zł, bo to jej pseudokibice ponownie rozpoczęli awanturę i wbiegli na boisko. Co do wyniku spotkania, to zdecydowano się dać obustronny walkower, czyli po 0 punktów dla obu drużyn. Tego mało - stadion przy Witosa zostaje zamknięty dla wszystkich kibiców do końca rundy jesiennej oraz zakaz wyjazdów na mecze zorganizowanych grup kibiców. W Tarnowie również mecze będą odbywać się bez udziału publiczności i zakaz wyjazdów kibiców na mecze wyjazdowe, ale tutaj aż do końca sezonu 2015/16. (MS)


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2344673 (od 21.07.06); 0,015 s., IE, FF, O, G, S.