Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Czarnovia Czarna Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Rozpoczynamy zimowe sparingi.


Wisła

Czarnovia

07.02.2015 (sobota),
godz. 14.30, Szczucin
SPARING
2:3 (2:2)

Bramki:
0-1 Tomasz Siwula 24
1-1 zawodnik testowany II 27
2-1 Marek Trójniak 33
2-2 Kamil Łukaszewski 37 - karny
2-3 Tomasz Siwula 69

Sędziował: Karol Łuszcz (Żabno)
Czas gry: 2x40 min

Wisła: Przemysław Krupa (46 zawodnik testowany) - Dawid Dynak, Tomasz Pietras (46 Patryk Kuta), Dariusz Kołton, Jakub Młodziński - Mateusz Łabuz, Jakub Musiał (46 Przemysław Pochroń), Szczepan Kołton, Adrian Mróz (46 Dariusz Kapuściak) - zawodnik testowany II, Marek Trójniak (46 Łukasz Giza).
Trener: Jarosław Będkowski.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

Pierwszy sparing w okresie zimowym już za nami. Wisła na śnieżnym boisku przegrała 2:3 z Czarnovią - przedstawicielem dębickiej okręgówki. W składzie naszej drużyny wystąpili dwaj testowani zawodnicy oraz dwaj nasi wychowankowie, którzy po długiej przerwie wznowili treningi z Wisłą. Za tydzień ponownie powinniśmy zagrać z zespołem z V ligi dębickiej, tym razem z Radomyślanką Radomyśl Wielki.

Dzisiejszy sparing rozegrano na pokrytym śniegiem głównym boisku w Szczucinie. Lepiej w tych warunkach radzili sobie zawodnicy z Czarnej, jednak razili nieskutecznością. Dopiero w 24 min (wcześniej zmarnowali kilka 100% szans) potrafili umieścić piłkę w siatce, kiedy Tomasz Siwula z bliskiej odległości dobił strzał z dystansu swojego kolegi. Wisła grała tak, jakby miał pod górkę, ale gol dla przyjezdnych podziałał na nas mobilizująco. W efekcie tego, szybko wyrównaliśmy i wyszyliśmy na prowadzenie. W obydwóch bramkach udział miał testowany zawodnik, który najpierw po indywidualnej akcji wyrównał na 1:1, a następnie wyłożył piłkę Markowi Trójniakowi, który z 5 metrów na raty, ale dał prowadzenie Wiśle 2:1. Mimo to, ostatnie słowo w tej połowie należało do Czarnovii, która po rzucie karnym wyrównała stan meczu.

W drugiej połowie oglądaliśmy już mnie sytuacji podbramkowych, których i tak o wiele więcej (jak generalnie w całym spotkaniu) miała ekipa z Czarnej. Jedną z takich sytuacji potrafili wykorzystać, kiedy po rzucie rożnym Tomasz Siwula z główki skierował piłkę do bramki. Krótko podsumowując - rywal dzisiaj prezentował się lepiej na tle naszej Wisełki i w pełni zasłużenie wygrał.

W składzie Wisły pojawił się Tomasz Pietras - nasz wychowanek, który w ostatnich sezonach występował w A klasowej Brzozie Brzezówka. Zagrał również Adrian Mróz, który ostatnio występował w juniorach Wisły i po kilku latach wznowił treningi. Obydwaj po dopełnieniu formalności dołączą do naszej drużyny. Dzisiaj również pojawiło się dwóch zawodników testowanych, o których jeszcze jest za wcześnie, by pisać o szczegółach. W drużynie Wisły z różnych powodów zabrakło też kilku zawodników. O jakichkolwiek ruchach transferowych będziemy się starać informować.

Za tydzień powinniśmy sparingowo zagrać z Radomyślanką Radomyśl Wielki. W najbliższych dniach zostanie ustalone gdzie, kiedy i o której zagramy. Wisła za tydzień również wystąpi w III Halowych Mistrzostwach Powiatu Dąbrowskiego Klubów Sportowych w piłce nożnej, które odbędą się w hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. (MS)

Inne sparingi V-ligowców:

Iskra Tarnów - Łukovia Łukowa Odwołany z powodu opadów śniegu (08.02)
LKS Wietrzychowice - Pogórze Pleśna 2:6 (07.02)
Polan II Żabno - Pogórze Pleśna 4:1 (31.01)
Pogoria Pogórska Wola - LUKS Skrzyszów Odwołany (08.02)
Tuchovia Tuchów - Tuchovia II Tuchów (07.02)
Dunajec Zb. Góra - LKS Ładna 5:3 (08.02)
Dunajec Zb. Góra - KS Niwka 5:5 (31.01)
Tarnovia Tarnów - Sokół Maszkienice 7:3 (08.02)
Tarnovia Tarnów - Spółdzielca Grabno 5:4 (31.01)
Iskra Olesno - KS US Śmigno 2:3 (07.02, w Odporyszowie)
Ikar Odporyszów - Łegovia Łęg Tarn. Odwołany (08.02, godz. 12.00)
Ikar Odporyszów - Dunajec Mikołajowice Odwołany (08.02, godz. 14.00)
Ikar Odporyszów - LKS Nowa Jastrząbka 3:5 (31.01)


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2260365 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.