Wisła Szczucin
Czarnovia Czarna - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Tym razem sparing z świeżym V-ligowcem.


Czarnovia

Wisła

01.08.2014 (piątek),
godz. 18.30, Czarna
SPARING
0:5 (0:2)

Bramki:
0-1 Dawid Dynak 13
0-2 Jakub Nytko 40
0-3 Kamil Żuchowicz 47
0-4 Kamil Żuchowicz 64
0-5 Kacper Nytko 70

Widzów: 50

Wisła: Przemysław Krupa (46 zawodnik testowany) - Karol Miklasiński, Stanisław Dernoga, Bartosz Pochroń (75 Dawid Dynak), Dariusz Kołton (46 Jakub Młodziński) - Kamil Dynak (60 Kamil Bednarz), Jakub Nytko (46 Krystian Bator), Kamil Furgał (46 Kacper Nytko) - Szczepan Kołton, Konrad Wołoszyn (60 Przemysław Pochroń), Dawid Dynak (46 Kamil Żuchowicz).
Trener: Jarosław Będkowski.


Komentarz

Wisła w kolejnym sparingu potwierdza, że jest w formie. Czarnovia, która po roku przerwy ponownie wróciła do klasy okręgowej, nie jest zespołem słabym. W poprzednich swoich sparingach wypadali nie najgorzej (m.in. ograli aż 5:1 Iskrę Olesno). Mimo to, dzisiaj na boisku panowała Wisła, która zaaplikowała rywalowi aż pięć bramek.

Warto zauważyć, że obydwa kluby sponsoruje ta sama firma - REGAMET, i to dzięki inicjatywie prezesa firmy doszło do dzisiejszego sparingu. Lepsza okazała się drużyna, która występuje w tarnowskiej okręgówce (Czarnovia to beniaminek dębickiej V ligi).

Wisła już w 13 min wyszła na prowadzenie, kiedy Dawid Dynak wykorzystał błąd defensywy gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy podwyższyliśmy na 0:2, kiedy po podaniu Konrada Wołoszyna w sytuacji sam na sam Jakub Nytko posłał piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza Czarnovii. Wisła zdecydowanie przeważała na boisku, a rywal nawet nie był w stanie oddać celnego strzału na naszą bramkę. Druga połowa wyglądała podobnie, choć trzeba przyznać, że gospodarze już częściej zapędzali się w nasze pole karne. Mimo to, i tak gole strzelała tylko Wisła. Już w 47 min po idealnym podaniu Krystiana Batora na 0:3 podwyższył Kamil Żuchowicz. Napastnik Wisły, który w sparingach strzela, jak na zawołanie (w poprzednich trzech spotkaniach - siedem goli), w 64 min dołożył swoje drugie trafienie w tym meczu. Wynik ustalił Kacper Nytko, któremu asystował (podobnie, jak strzelcowi na 0:4) - Kamil Bednarz.

Cieszy dobra strzelecka forma Wisły i szeroki skład. Ponownie był testowany bramkarz (inny niż w środowym spotkaniu z Dąbrovią). Poza tym, kadra Wisły powinna zostać bez zmian (choć nie wiadomo, co z Sebastianem Batorem, któremu gra koliduje z pracą zawodową). Za tydzień Wisła będzie chciała rozegrać dwa sparingi - z Tarnovią i Basztą Rytwiany. Za dwa tygodnie rusza liga. (MS)

Inne sparingi V-ligowców:

Iskra Olesno - Dunajec Zbylitowska Góra 2:2
Rylovia Rylowa - Ikar Odporyszów 7:0
Metal Tarnów - Pogórze Pleśna 6:6
Tarnovia Tarnów - LKS Ładna 8:2
Tuchovia Tuchów - Tuchovia II Tuchów
Victoria Koszyce Małe - KS Łękawica 4:0
LUKS Skrzyszów - Pogoria Pogórska Wola 2:4
Termalica Bruk-Bet II Nieciecza - LKS Wietrzychowice 4:1


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2344830 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.