Wis3a: 1-Grzegorz Ga3eziowski - 11-Dawid Dynak (83 8-Lukasz Giza), 5-Kamil Dynak, 3-Dariusz Ko3ton, 18-Marek Trójniak - 10-Mateusz Labuz, 6-Kamil Furga3 (83 16-Przemys3aw Pochron), 7-Jakub Nytko, 15-Konrad Wo3oszyn (78 14-Jakub M3odzinski) - 20-Kacper Nytko, 9-Kamil —uchowicz (83 19-Krystian Bator).
Trener: Jaros3aw Bedkowski.

Cie?kowianka: 71-Andrzej Lukasik - 14-Mateusz Nowak, 18-Dariusz Banach, 11-Micha3 Kucharczyk, 16-Lukasz Popiela - 20-Jaros3aw Stachon (40 5-Sylwester —aba), 3-Micha3 Wiecek, 17-Micha3 Sobol, 10-Lukasz Uchwat - 9-Adrian Musia3, 15-Lukasz Giera3t.
Trener (graj1cy): Lukasz Giera3t.

Konia z rzedem temu, kto obstawia3by, ?e Wis3a takim wynikiem pokona Cie?kowianke. Dru?yna z Cie?kowic to przecie? wicelider rozgrywek, która jako jedyna nie zazna3a jeszcze smaku pora?ki. W Szczucinie jednak Cie?kowianka nie mia3a nic do powiedzenia i musia3a prze3kn1a gorycz przegranej przez du?e "P".

Miedzy s3upkami w Wiole pojawi3a sie nowa twarz - Grzegorz Ga3eziowski. To 28-letni wychowanek Wis3y, który ostatnim razem gra3 w sezonie... 2002/03 i to jeszcze w juniorach. Przypomnijmy, ?e sytuacja na pozycji bramkarza w naszej dru?ynie jest beznadziejna. Po meczu z Uni1 Niedomice kontuzji nabawi3 sie Przemys3aw Krupa, nastepnie zagranice wyjecha3 Oskar Choma. Na dodatek nasi awaryjni bramkarze - Bartosz Pochron czy Szczepan Ko3ton - s1 kontuzjowani.

Ga3eziowski swój ligowy debiut po latach w seniorskiej lidze mo?e udaa za bardzo udany. Wis3a ca3kowicie zdominowa3a Cie?kowianke, której z kolei trafi3 sie chyba s3abszy dzien. Szybciej doskakiwaliomy do rywala, przez to mieliomy wiecej przejea, wiecej operowaliomy pi3k1, szybko i skutecznie przechodziliomy z obrony do ataku.

Ju? w 13 min rozpoczeliomy ostre strzelanie na bramke gooci. Kamil —uchowicz zosta3 sfaulowany w polu karnym przez bramkarza, za co sedzia podyktowa3 "jedenastke". Sam poszkodowany karnego zmieni3 na gola. Piea minut póYniej ponownie —uchowicz zostaje nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym, tym razem przez obronce Cie?kowianki. Sytuacja sie powtarza - do karnego podchodzi sam poszkodowany i strzela na 2:0.

Wis3a nie zwalnia3a tempa. W ofensywie groYny by3 Jakub Nytko. Najpierw z dystansu trafi3 w zewnetrzn1 czeoa poprzeczki, a póYniej po jego akcji z linii bramkowej pi3ke wybi3 jeden z zawodników gooci. W 34 min dopinamy swego. Akcja na lewej stronie boiska - Kacper Nytko zagrywa na 16 metr do Konrada Wo3oszyna, który uderzeniem zaskakuje Andrzeja Lukasika - 3:0.

W 41 min jest ju? 4:0! "Prezent" od defensywy Cie?kowianki - obronca zagrywa pi3ke do bramkarza w taki sposób, ?e ta trafia do Kamila —uchowicza. Napastnik Wis3y z tego prezentu chetnie skorzysta3 - min13 golkipera gooci i pos3a3 pi3ke do pustej ju? bramki. Dla Kamila —uchowicza by3 to ju? 9 gol w tym sezonie!

Owieto Wis3y popsu3 w ostatniej minucie pierwszej po3owy Lukasz Giera3t, który wykorzysta3 prostopad3e podanie i w polu karnym skierowa3 futbolówke do bramki. Mimo tego, obraz gry po przerwie nie uleg3 zmianie. To Wis3a rz1dzi3a na boisku, co uda3o sie udokumentowaa jeszcze dwoma trafieniami. W 72 min niefrasobliwooa obrony gooci wykorzysta3 Mateusz Labuz, który dopad3 do bezpanskiej pi3ki i poda3 do niepilnowanego Jakuba Nytko, który z 10 metrów strzeli3 na 5:1. Natomiast w 80 min —uchowicz zagra3 w pole karne, gdzie Kacper Nytko dopad3 futbolówki i uderzeniem z pierwszej pi3ki nie da3 szans bramkarzowi. Dla m3odego napastnika Wis3y by3 to pierwszy ligowy gol w seniorskiej lidze.

Cie?kowianka tak naprawde w tej czeoci gry dopiero w ostatnich pieciu minutach stworzy3a groYne sytuacje, ale dwukrotnie gór1 by3 Grzegorz Ga3eziowski. Przez pozosta31 czeoa spotkania, to my dominowaliomy. Tak1 Wis3e chcemy ogl1daa, jak najczeociej. Tym samym po 8 kolejkach wskakujemy na trzecie miejsce w tabeli. Brawo Wis3a! (MS)