—ó3te kartki: —uchowicz, Furga3 - Rygu3a, Gucwa

Wis3a: 1-Bartosz Pochron - 4-Dawid Dynak, 5-Kamil Dynak, 3-Dariusz Ko3ton, 18-Marek Trójniak - 13-Mateusz Labuz, 6-Kamil Furga3, 7-Jakub Nytko, 15-Konrad Wo3oszyn (88 11-Dawid Dubajka) - 17-Kacper Nytko (82 8-Lukasz Giza), 9-Kamil —uchowicz (86 14-Przemys3aw Pochron).
Trener: Jaros3aw Bedkowski.

Tarnovia: 1-Dawid Wiejacki - 4-Kamil Kociara, 5-Szymon Gucwa, 8-Lukasz Noga, 2-Przemys3aw Rygu3a (75 11-Piotr Wa3ek) - 6-Tomasz Mikoo, 16-Mateusz Rzonca, 14-Daniel Zaucha (65 15-Kamil Kowal), 7-Rafa3 Mleczko (65 13-Tobiasz Kozio3) - 17-Patryk Dydyk, 9-Dominik Owierczek.
Trener: Micha3 Jarz1b.

Cztery mecze ligowe z rzedu bez zwyciestwa wreszcie zostaj1 prze3amane. Wis3a mimo, ?e po pierwszej po3owie przegrywa3a 0:1, to po przerwie wzie3a sie za gre i wrecz znokautowa3a rywala. To wa?ne trzy punkty, które pozwol1 nam polepszya nasz1 sytuacje w tabeli. Liga lig1, ale przypominamy, ?e ju? w te orode zagramy w finale ?abienskiego Pucharu Polski, który odbedzie sie w —abnie.

Wis3a zagra3a w tym spotkaniu bez kilku zawodników. Przede wszystkim zabrak3o bramkarza Oskara Chomy i awaryjnie miedzy s3upkami musia3 stan1a Bartosz Pochron. Oprócz tego, zabrak3o równie?: Szczepana Ko3tona (kontuzja), Karola Miklasinskiego czy Krystiana Batora (kartki). Dlatego swój ligowy debiut mia3 szanse zaliczya dzisiaj Dawid Dubajka, a z kolei swoje ligowe powroty na boisku zaliczyli Przemys3aw Pochron oraz Lukasz Giza.

Pierwsze pó3 godziny to wzajemne badanie w3asnych si3. Warte odnotowania jedynie uderzenia z dystansu, które pada3y 3upem bramkarzy. W 31 min goocie oddali strza3 ju? z odleg3ooci 11 metrów (rzut karny za faul Bartosza Pochronia). Jednak uderzenie egzekutora - Tomasz Mikosia zdo3a3 obronia nasz fa3szywy bramkarz, a dobitka tego samego zawodnika z 5 metrów trafi3a w poprzeczke! Có? z tego, jeoli ostatecznie pi3ke do bramki z g3ówki skierowa3 Dominik Owierczek - 0:1. Wis3a mog3a szybko wyrównaa, ale Kamil —uchowicz w dobrej pozycji trafi3 wprost w Dawida Wiejackiego.

Po przerwie Wis3a wzie3a sie za odrabiania strat - i to jeszcze jak! Ju? w 48 min Kacper Nytko zagra3 miekk1 pi3ke zza obronców, których wyprzedzi3 Konrad Wo3oszyn i wpad3 z futbolówk1 w pole karne, gdzie wykonczy3 ca31 akcje - 1:1! Chwile póYniej Wis3a ju? prowadzi3a. W 56 min Mateusz Labuz z prawej strony doorodkowa3 pi3ke na 5 metr z rzutu wolnego. Futbolówka jakimo cudem przesz3a przez g1szcz nóg i trafi3a do zamykaj1cego ca31 akcje Konrada Wo3oszyna, który z najbli?szej odleg3ooci skierowa3 j1 do bramki.

Tarnovia próbowa3a odmienia losy tego spotkania, ale nie potrafi3a zagrozia naszej bramce. Na dodatek Wis3a stwarza3a groYne kontry. W 73 min Dawid Dynak zagra3 d3ug1 pi3ke do Kamila —uchowicza, który z prawej strony wpad3 z pi3k1 w pole karne i bed1c przy linii koncowej wycofa3 przytomnie na 12 metr do Jakuba Nytko. Pomocnik Wis3y min13 jednego obronce gooci i w sytuacji jeden na jednego nie da3 szans bramkarzowi - 3:1. Dziesiea minut póYniej znów nasza kontra i ponownie akcja —uchowicz - J. Nytko. Ten pierwszy prostopad3ym podaniem uruchamia tego drugiego, który tym samym wychodzi na sytuacje sam na sam - 4:1!

Brawo Wis3a, która po przerwie wzie3a sie w garoa i pokaza3a, kto w tym spotkaniu jest lepszy. Tarnovia chyba za bardzo "przysne3a" na pocz1tku drugiej po3owy, co Wis3a skutecznie wykorzysta3a. PóYniej kontrolowaliomy sytuacje na boisku i wzorowo atakowaliomy gooci kontrami.

Na koniec, warto dodaa, ?e w spotkaniu Wis3a - Tarnovia zachowane zosta3y szczególne orodki bezpieczenstwa. Przypomnijmy, ?e mecz z poprzedniego sezonu w Tarnowie pomiedzy tymi dru?ynami w ogóle nie doszed3 do skutku, z powodu burd kiboli. Dzisiaj na ca3e szczeocie policja na stadionie nie musia3a interweniowaa. (MS)

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1862702 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.