—ó3te kartki: Nagórzanski - J. Nytko, Miklasinski

Unia: 84-Tomasz Kurpisz - 6-Seweryn Nagórzanski, 4-Krzysztof Grabka, 17-Krystian Majka, 3-Lukasz Kozio3 - 5-Konrad Bajorek, 7-Daniel Krzaczek, 8-Przemys3aw Wróbel, 11-Marcin Mosio - 18-Amadeusz Radlinski (80 15-Krzysztof Budzyn), 9-Bart3omiej Wojcieszek (88 14-Krzysztof Szpilski).
Trener (graj1cy): Daniel Krzaczek.

Wis3a: 1-Przemys3aw Krupa (62 17-Kamil Furga3) - 18-Karol Miklasinski, 14-Bartosz Pochron, 2-Kamil Dynak, 20-Dariusz Ko3ton - 10-Szczepan Ko3ton, 7-Jakub Nytko, 13-Krystian Bator - 11-Sebastian Bator, 9-Kamil —uchowicz (85 5-Dawid Dynak), 15-Konrad Wo3oszyn.
Trener: Jaros3aw Bedkowski.

By3o zwyciestwo, potem remis, jest i pora?ka. Wis3a do Niedomic jecha3a, jako faworyt, ale najwidoczniej nie potrafi3a udYwign1a tego cie?aru. Unia, która najprawdopobniej - tak jak to by3o w poprzednim sezonie - bedzie do samego konca walczya o utrzymanie, dzisiaj ogrywa nasz1 dru?yne 2:0. Wis3a by3a w tym meczu nieskuteczna, a jak sie nie strzela goli, to sie nie wygrywa. Gospodarze, choa nie mieli takich klarownych sytuacji co my, potrafili skierowaa pi3ke miedzy s3upki.

Pierwsza po3owa dooa wyrównana, choa wiecej z gry mia3a Wis3a. W 21 min uderzenie z naro?nika pola karnego Konrada Wo3oszyna odbi3o sie od zewnetrznej czeoci s3upka. Dwukrotnie równie? niebezpiecznie z dystansu strzela3 Jakub Nytko. Unia groYna by3a ze sta3ych fragmentów gry, kiedy doorodkowania s3ano na wysokiego Bart3omieja Wojcieszka. W koncówce, ten zdecydowanie najwy?szy zawodnik na boisku, g3ow1 pos3a3 pi3ke minimalnie nad poprzeczk1.

Druga czeoa meczu nie mog3a sie dla nas gorzej zacz1a. Ju? w 47 min po doorodkowaniu z lewej strony Konrada Bajorka, nie g3ow1, lecz nog1 pi3ke do bramki skierowa3 Bart3omiej Wojcieszek. Po tej akcji nie tylko straciliomy gola, lecz równie?... naszego bramkarza. Przemys3aw Krupa feralnie zderzy3 sie z jednym z zawodników i straci3 przytomnooa na 2-3 minuty. Spotkanie przerwano i czekano na przyjazd karetki, która wzie3a go do szpitala. Ca3a sytuacja wygl1da3a dooa powa?nie, ale poszkodowany z czasem poczu3 sie lepiej i miejmy nadzieje, ?e to nic powa?nego i nasz bramkarz szybko wróci do zdrowia.

Po tej sytuacji miedzy s3upkami musia3 stan1a Szczepan Ko3ton, a spotkanie przed3u?ono, a? o 17 minut. Wis3a po stracie gola przeje3a inicjatywe. Najlepsze sytuacje mieli Kamil —uchowicz oraz Jakub Nytko. Obydwaj wychodzili na czyste pozycje, ale pierwszy za bardzo zwleka3 ze strza3em, a drugi Yle przyj13 sobie pi3ke, która ostatecznie pad3a 3upem Tomasza Kurpisza. Na dodatek Unia by3a groYna w kontratakach. W 77 min z naro?nika pola karnego p3asko uderza3 Marcin Mosio, nasz awaryjny bramkarz odbi3 pi3ke, a dobitka jednego z zawodników Unii trafi3a w s3upek.

Swoje sytuacje mieli jedni i drudzy, ale to tylko Unia dzisiaj trafia3a do bramki. Na 2:0 podwy?szy3 Przemys3aw Wróbel, który uderzy3 bezpansk1 pi3ke tu? zza pola karnego. By3a to, co prawda 90+1 min, ale pamietajmy, ?e spotkanie przed3u?ono a? o 17 minut. Niestety, Wis3a i tak nie by3a ju? w stanie nic wskóraa i trzy punkty zosta3y w Niedomicach.

Szkoda, bo mecz by3 jak najbardziej do wygrania. Sk3ad by3 dzisiaj nieco okrojony. Zabrak3o z ró?nych przyczyn Stanis3awa Dernogi, Marka Trójniaka czy Kacpra Nytko. Poza tym, z 3awki mecz musieli rozpocz1a Dawid Dynak (dopiero co po chorobie) i Kamil Furga3 (dojecha3 w przerwie). Co prawda wyst1pi3 Sebastian Bator, ale bez treningów. Jednak, nie tylko braki kadrowe zawy?y3y o pora?ce. Byliomy po prostu nieskuteczni i chyba nie ka?dy by3 zmobilizowany na 100%. (MS)

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1863972 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.