Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Pogoń 1945 Staszów Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Sparingowy rywal z świętokrzyskiej IV ligi.


Wisła

Pogoń

15.02.2014 (sobota),
godz. 13.00, Szczucin
SPARING
2:7 (2:3)

Bramki:
0-1 Pogoń 16
1-1 Kamil Żuchowicz 17
1-2 Pogoń 26
2-2 Kamil Żuchowicz 36
2-3 Pogoń 38
2-4 Pogoń 59
2-5 Pogoń 73
2-6 Pogoń 78
2-7 Pogoń 84

Sędziował: Paweł Łachut (Żabno)

Wisła: Przemysław Krupa - Dawid Dynak, Kamil Dynak (15 Karol Łuszcz, 60 Jakub Musiał), Dariusz Kołton, Jakub Młodziński (46 Patryk Kuta) - Konrad Wołoszyn (46 Mateusz Łabuz), testowany zawodnik (46 Jakub Nytko), Kamil Furgał, Szczepan Kołton (60 Krystian Bator) - Marek Trójniak (60 Kacper Nytko), Kamil Żuchowicz (46 Patryk Rusek).
Trener: Jarosław Będkowski.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

Dzisiaj na bocznym boisku w Szczucinie, Wisła rozegrała swój drugi sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem była IV-ligowa Pogoń Staszów (6 miejsce po jesieni). Rywal zdecydowanie silniejszy niż ten sprzed tygodnia, co pokazuje choćby wysoki wynik, który mimo wszystko nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. W kolejny weekend powinniśmy zagrać również z przeciwnikiem z świętokrzyskiego - Zorzą Tempo Pacanów (A klasa).

Od samego początku obaj bramkarze mieli pełne ręce roboty. Akcji podbramkowych i strzałów z dystansu było sporo i nie mam tu na myśli wyłącznie sytuacji kończącymi się golami. Pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni - po rzucie rożnym i strzale z główki. Wisła odpowiedziała błyskawicznie. Podanie ze środka Kamila Furgała do niepilnowanego Kamila Żuchowicza, który wpada z piłką w pole karne i uderza w długi róg bramki. Mimo to, goście ponownie wychodzą na prowadzenie - płaski strzał tuż zza pola karnego. Wiślacy z kolei ponownie szybko doprowadzają do remisu - drugi raz futbolówkę do bramki pakuje Kamil Żuchowicz. Jednak Pogoń jeszcze przed przerwą postawiła na swoim i doprowadziła do stanu 2:3.

W drugiej części spotkania już tylko drużyna ze Staszowa potrafiła umieścić piłkę między słupkami, i to aż czterokrotnie. Mimo takiego obrotu sprawy, trzeba przyznać, że nie była to miażdżąca przewaga naszych rywali. Stwierdziłbym nawet, że to Wisła była więcej w posiadaniu piłki i przez to więcej miała z gry. Jednak przeciwnik zagrał bardzo dobrze w defensywie, o czym niestety nie mogę napisać o naszej obronie. W tej formacji popełniliśmy kilka błędów, co wykorzystała bardzo skuteczna dziś Pogoń.

Kadra na dzisiejsze spotkanie była bardzo szeroka, a przypomnijmy, że zabrakło jeszcze kontuzjowanych - S. Batora i R. Furgała oraz z przyczyn zawodowych - Lechowicza czy Pochronia. Do drużyny mają również dołączyć Dernoga i Czaplak. O testowanych zawodnikach jest jeszcze zbyt wcześnie by pisać konkrety. (MS)

Inne sparingi V-ligowców w ten weekend:

Sandecja II - Pagen Gnojnik - odwołany
Tarnovia Tarnów - Tuchovia Tuchów 2:5
GKS Drwinia - Sokół Borzęcin 1:1 (12.02)
Czarni Kobyle - GKS Drwinia 0:9 (w Nowej Hucie)
Dunajec Zb. Góra - Olimpia Wojnicz 3:0
LKS Wietrzychowice - KS US Śmigno 6:2 (na boisku Iskry Tarnów)
Ikar Odporyszów - Łukovia Łukowa 6:3
Metal Tarnów - Zorza Zaczarnie 0:4
Polan II Żabno - Unia Niedomice 0:2
Orzeł Dębno - Dunajec Mikołajowice 2:3
Iskra Łęki - Poręba Spytowska 1:5
Dąbrovia - pauza


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2505009 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.