Wisła Szczucin
Tarnovia Tarnów - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Na zakończenie sezonu wyjazd do Tarnowa.


Tarnovia

Wisła

21.06.2014 (sobota),
godz. 17.00, Tarnów
0:3 (vo.)

Spotkanie nie doszło do skutku z powodu burd kiboli Tarnovii i Unii Tarnów, które rozpoczęły się tuż przed rozpoczęciem meczu. Sędzia spotkania, pan Seweryn Kozub nie zdecydował się na rozegranie meczu, ponieważ obawiał się o bezpieczeństwo na obiekcie Tarnovii. Wydział Dyscypliny TOZPN zweryfikował spotkanie jako walkower 0:3 na korzyść Wisły. Dodatkowo nałożył kare zakazu rozgrywania spotkań z udziałem publiczności na obiekcie Tarnovii do końca roku 2014 oraz karę finansową w wysokości 1000 zł z przeznaczeniem na cele charytatywne.


Komentarz

W dzisiejszej Gazecie Krakowskiej rozpisują się na temat zajść przed sobotnim meczem Tarnovia vs. Wisła. Spotkanie nie doszło do skutku, bo zaraz przed rozpoczęciem doszło do burd kiboli Tarnovii i Unii Tarnów.

Ostatni akord ligowego sezonu na stadionie Tarnovii zamiast meczem zakończył się burdą i interwencją policji. Na szczęście wygląda na to, że podczas wydarzeń na stadionie i w jego pobliżu nikt nie został poszkodowany.

Zawodnicy Tarnovii i Wisły Szczucin już szykowali się do rozpoczęcia spotkania, gdy na trybunach doszło do awantur. - Wszystko zaczęło się w momencie, gdy na stadion weszła grupa kibiców Unii Tarnów - mówi Olga Żabińska, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Do starcia zwaśnionych od lat grup (kibiców Tarnovii wspierali tego dnia także kibice Cracovii) doszło na trybunach. W ruch poszły deski, kije oraz kamienie. Policjanci najwyraźniej już wcześniej przygotowani byli na ewentualność zajść, bo bardzo szybko spore siły mundurowych wkroczyły na stadion. Do rozpędzenia kiboli użyto gazu łzawiącego.

- Nie otrzymaliśmy zgłoszeń, by ktokolwiek ucierpiał podczas tych zajść - mówi Żabińska. Sędzia spotkania nie zgodził się na jego rozpoczęcie w obawie o bezpieczeństwo.

Część uczestników burd zatrzymano na samym stadionie. W ogromnym zamieszaniu niektórym udało się z obiektu wydostać. Policja zatrzymywała ich potem na terenie miasta. W sumie na komisariat Tarnów Centrum trafiło ponad 70 osób. Przesłuchania potrwają do późnego wieczoru.

Ostatecznie policjanci zdecydowali się zwolnić do domów większość młodych ludzi. Na dłużej zatrzymano tylko trzech. - Wszystko wskazuje na to, że będą oni odpowiadać za udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie - mówi rzeczniczka tarnowskiej policji. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

?ródło: Gazeta Krakowska - Andrzej Skórka.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2337916 (od 21.07.06); 0,047 s., IE, FF, O, G, S.