Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Macierz Lipnica Murowana Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

W Dzień Dziecka mecz z Macierzą.


Wisła

Macierz

01.06.2014 (niedziela),
godz. 17.00, Szczucin
3:0 (1:0)

Bramki:
1-0 Szczepan Kołton 8
2-0 Jakub Nytko 50 - karny
3-0 Jakub Nytko 53

Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów)
Żółte kartki: K. Furgał, Wołoszyn - Krzak
Widzów: 200

Wisła: 1-Oskar Choma - 2-Kamil Dynak, 9-Stanisław Dernoga, 16-Bartosz Pochroń (46 17-Karol Miklasiński), 3-Dariusz Kołton (62 5-Radosław Furgał) - 11-Dawid Dynak (65 13-Mateusz Łabuz), 6-Kamil Furgał, 7-Jakub Nytko, 10-Szczepan Kołton - 15-Konrad Wołoszyn, 18-Marek Trójniak (65 8-Kacper Nytko).
Trener: Jarosław Będkowski.

Macierz: 12-Mariusz Serafin - 14-Hubert Strugała, 17-Łukasz Adamczyk, 6-Mariusz Borek, 5-Damian Czubala (46 8-Tomasz Motak) - 20-Kamil Urbański, 10-Paweł Goc, 7-Jarosław Krzak, 13-Jakub Więcław - 16-Artur Burdak, 11-Tomasz Wojewoda.
Trener: Bartłomiej Hołyst.


Komentarz

To trzecie z rzędu zwycięstwo naszej Wisły. Macierz, która na wiosnę nieco spuściła z tonu (jak na razie tylko dwa wygrane mecze), okazała się mało wymagającym rywalem. Ich dzisiejszą grę ofensywną przedstawia statystyka - ani jednego strzału na bramkę Oskara Chomy. W przeciwieństwie do Wisły, która o wiele częściej sprawdzała umiejętności bramkarza gości i co najważniejsze - trzykrotnie zmusiła go do kapitulacji.

Spotkanie już od samego początku ułożyło się po myśli Wisły. Dariusz Kołton zagrał do Marka Trójniaka, który będąc przed polem karnym krótko zgrał do Szczepana Kołtona, który bez zastanowienia uderzył, a piłka wpadła obok słupka - 1:0. Po tym golu gra zdecydowanie "siadła" - była byle jaka. Wisła, co prawda więcej utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. W 37 min Macierz miała swoją najlepszą sytuacje, gdy w polu karnym do dobrej pozycji doszedł Tomasz Wojewoda, któremu i tak strzał w porę zablokowali obrońcy Wisły.

Druga połowa zaczęła się jeszcze lepiej. Już w 50 min dośrodkowanie Karola Miklasińskiego ręką zablokował jeden z obrońców gości, a sędzia wskazał na wapno. Karnego na gola zamienił Jakub Nytko. Chwilę później środkowy pomocnik Wisły dopisał kolejne trafienie, kiedy uderzył fantastycznie bezpańską piłkę w okolicach 25 metra, a futbolówką wpadła idealnie pod poprzeczkę bramki. Dla Jakuba Nytko był to 8 i 9 gol w tym sezonie, co oznacza że jest najskuteczniejszym strzelcem Wisły.

Wisła mogła jeszcze powiększyć wynik, ale brakło wykończenia akcji. Sytuacje miał Kacper Nytko, który już minął obrońcę w polu karnym, ale uderzył niecelnie. Dwukrotnie do siatki mógł również trafić Konrad Wołoszyn. Najpierw po pięknej koronkowej akcji na prawym skrzydle, po której napastnik Wisły z okolic 14 metrów uderzył nad poprzeczką, a później ponownie strzelał w polu karnym, tym razem celnie, ale zbyt lekko i ostatecznie skończyło się na 3:0.

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko cztery kolejki. Warto zaznaczyć, że Wisła po ostatnich zwycięstwach zapewniła sobie pewne utrzymanie w V lidze. (MS)


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2344794 (od 21.07.06); 0,015 s., IE, FF, O, G, S.