Wisła Szczucin
GKS Drwinia - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Drwinia walczy o awans do IV ligi.


Drwinia

Wisła

11.05.2014 (niedziela),
godz. 17.00, Grobla
3:1 (1:1)

Bramki:
1-0 Jakub Buczek 1
1-1 Jakub Nytko 22 - karny
2-1 Karol Bawół 57
3-1 Kamil Kular 70

Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów)
Żółte kartki: Misa, Kaczmarczyk - Miklasiński, Bator, Wołoszyn
Widzów: 100

Drwinia: 21-Janusz Piątek - 6-Grzegorz Mikler, 16-Kamil Kular, 3-Wojciech Tomala, 11-Łukasz Sliwa - 10-Michał Bajda (82 18-Łukasz Biernat), 14-Karol Bawół (58 7-Wojciech Styczeń), 8-Tomasz Kazmirek, 2-Jakub Buczek - 20-Mateusz Kaczmarczyk, 9-Mariusz Misa (84 19-Jarosław Matusiak).
Trener (grający): Janusz Piątek.

Wisła: 1-Oskar Choma - 17-Karol Miklasiński (67 5-Radosław Furgał), 2-Kamil Dynak, 16-Bartosz Pochroń, 3-Dariusz Kołton - 11-Dawid Dynak, 6-Kamil Furgał (75 8-Kamil Żuchowicz), 7-Jakub Nytko, 10-Szczepan Kołton - 9-Sebastian Bator, 18-Marek Trójniak (62 15-Konrad Wołoszyn).
Trener: Jarosław Będkowski.


Komentarz

Niespodzianki nie było - będąca w świetnej formie Drwinia pokonała Wisłę. Tym samym, po sobotniej porażce Pagenu Gnojnik z Unią Niedomice, to właśnie GKS wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że awans do IV ligi uzyskają dwie najlepsze drużyny. Wisła będzie miała szybko okazje do tego, żeby się odkuć, bo już w tą środę gramy zaległe spotkanie u siebie z Ikarem Odporyszów.

Przed meczem minutą ciszy zawodnicy i kibice uczcili pamięć tragicznie zmarłego zawodnika naszej drużyny - Patryka Ruska. Warto zaznaczyć, że tydzień temu na wielu boiskach od B klas do lig wyższych uczczono minutą ciszy naszego zawodnika.

GKS po rundzie jesiennej zajmowała 6 miejsce w tabeli gromadząc 25 punktów. Jednak na wiosnę zespół z Drwini wrzucił wyższy bieg - to nawet mało powiedziane - wcisnął torpedę. Razem z dzisiejszym meczem zdobył już 25 punktów (czyli tyle co w całej jesieni!), a do końca sezonu pozostało jeszcze 6 spotkań. Na dodatek GKS stracił dziś dopiero swoją drugą bramkę w tej rundzie i jeśli tak dalej pójdzie, to awans do IV ligi będą mieli gwarantowany.

Dzisiaj GKS potrzebował... 25 sekund żeby wyjść na prowadzenie. Rozegranie na prawym skrzydle, gdzie Michał Bajda zagrał wzdłuż bramki na 5 metr, gdzie akcje wykończył Jakub Buczek. Drużyna z Drwini zaczęła z impetem, ale kolejne minuty wcale nie były pod dyktando gospodarzy. Na dodatek Wisła w 22 min wyrównała, bo w polu karnym sfaulowano Dawida Dynaka, a "jedenastkę" na gola zamienił Jakub Nytko.

Jednak po przerwie GKS już bardziej się zmobilizował. Na dodatek ponownie szybko wyszedł na prowadzenie - może nie tak szybko, jak w pierwszej połowie, ale już w 57 minucie. Wtedy dośrodkowanie z prawej strony celnym strzałem z główki wykończył Karol Bawół. Chwilę później mogli nawet strzelić kolejną bramkę, ale akcje sam na sam Michała Bajda wybronił Oskar Choma. W 70 min wykorzystali kolejne dośrodkowanie, tym razem z rzutu rożnego i tym razem głowę dostawił Kamil Kular - 3:1. Po tym golu znów Drwinia miała sytuacje sam na sam, ale Mariusz Misa strzelił obok słupka. W samej końcówce wynik spotkania mógł jeszcze zmienić Kamil Żuchowicz, ale w dogodnej pozycji oddał uderzenie wysoko nad poprzeczką. (MS)

Video (ze strony www.grobla.net)

1-0 Jakub Buczek 1


1-1 Jakub Nytko 22 - karny


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2502076 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.