—ó3te kartki: Wo3oszyn, D. Ko3ton, R. Furga3 dwie - Styczen, Oliwa
Czerwona kartka: R. Furga3 (Wis3a, 90+3 min - druga ?ó3ta)

Wis3a: 1-Lukasz Bebel - 11-Dawid Dynak, 10-Stanis3aw Dernoga, 5-Rados3aw Furga3, 3-Dariusz Ko3ton - 17-Szczepan Ko3ton (55 13-Mateusz Labuz), 6-Kamil Furga3, 7-Jakub Nytko, 15-Konrad Wo3oszyn - 18-Marek Trójniak (55 9-Piotr Lechowicz), 14-Kamil —uchowicz (55 8-Dawid Czaplak).
Trener: Jaros3aw Bedkowski.

Drwinia: 85-Konrad Dziura - 2-Jakub Buczek, 4-Tomasz Cygan, 5-Wojciech Kordeusz, 10-Pawe3 Ko3odziej, 3-Kamil Kular, 6-Grzegorz Mikler, 9-Mariusz Misa (86 15-Daniel Mikler), 13-Lukasz Oliwa, 7-Wojciech Styczen, 8-Pawe3 Tabor.
Trener: Mariusz Krzywda.

By3a to pierwsza pora?ka Wis3y na w3asnym terenie, z kolei GKS Drwinia zaliczy3a pierwsze zwyciestwo na wyjeYdzie. Dlatego te?, dzisiejszy wynik mo?na troche kwalifikowaa, jako niespodzianke. Tym bardziej, ?e w ostatnich latach u siebie zawsze ogrywaliomy dru?yne z Drwini. Dzisiaj by3o jednak inaczej i trzy punkty wyjecha3y ze Szczucina.

Mogliomy ten mecz zacz1a zdecydowanie lepiej, bo ju? w 2 min po podaniu Szczepana Ko3tona w sytuacji sam na sam znalaz3 sie Konrad Wo3oszyn, ale strzeli3 obok s3upka. Aktywny od pocz1tku by3 te? Jakub Nytko, który kilka razy próbowa3 zaskoczya bramkarza gooci uderzeniami z dystansu. Po jednym z nich golkiper Drwini z trudem wybi3 pi3ke na rzut ro?ny. Po niespe3na 30 minutach do g3osu doszli przyjezdni i to od razu zaczeli od wysokiego "C". Najpierw po ich rzucie wolnym, sprytnie uderzon1 pi3ke Lukasz Bebel tylko odprowadzi3 wzrokiem, ale ta trafi3a w s3upek. PóYniej niestety - najlepsza defensywa w lidze (po 8 kolejkach Wis3a mia3a tylko 7 bramek straconych) - w ci1gu nieca3ych dziesieciu minut straci3a dwa gole. Bramki dla gooci wpad3y po szybkich i przemyolanych akcjach - wystarczy3y 2-3 dobre podania, wyjocie na pozycje i co najwa?niejsze skuteczne zakonczenie.

Do przerwy przegrywaliomy 0:2. Jednak GKS Drwinia w tym sezonie ma patent na marnowanie wygranych spotkan. Tak by3o z Uni1 Niedmice (wygrywali 2:0, skonczy3o sie 2:2), z Victori1 (z 3:0 na 3:4) czy nie tak dawno z Sobolowem (z 3:0 na 3:3). Niestety, tym razem zespó3 z Drwini w drugiej po3owie zagra3 w pe3ni skoncentrowany. Wis3a przewa?a3a, ale nie mog3a zaskoczya defensywy gooci. Nic nie pomog3o wprowadzenie a? trzech zmian na raz w 55 minucie. Najlepsza sytuacja dla nas by3a w 60 min, ale Dawid Czaplak z 12 metrów przeniós3 pi3ke nad poprzeczke. Na domiar z3ego kontuzji, która wykluczy3a go z gry nabawi3 sie Mateusz Labuz, a zmiany zosta3y ju? wykorzystane. To ograniczy3o Wis3e, która i tak nie potrafi3a rozmontowaa obrony Drwini. GKS zagra3 dzio po prostu konsekwentnie w obronie i zabójczo skutecznie w ataku, co prze3o?y3o sie na ich zwyciestwo. Szkoda, bo po tym meczu mogliomy wskoczya w czo3ówki V ligi.

Wis3a ju? w orode zagra kolejny mecz, tyle tylko, ?e pucharowy. U siebie podejmiemy IV-ligowca z Nowej Jastrz1bki. Natomiast trzy dni póYniej, czyli za tydzien w sobote zgramy w lidze z D1brovi1. (MS)

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1860039 (od 21.07.06); 0,012 s., IE, FF, O, G, S.