10.08.2013 (sobota),
godz. 17.00, Omigno
I runda PP
0:1 (0:0)

Spotkanie ligowe, które jednoczeonie jest I rund1 Pucharu Polski na szczeblu tarnowskim. W przypadku wyniku remisowego po 90-ciu minutach gry wykonywane bed1 serie rzutów karnych.

0-1 Jakub Nytko 70

Sedziowa3: Andrzej Klich (Tarnów)
—ó3te kartki: Domaga3a - Wo3oszyn, K3agisz
Widzów: 40

Omigno: 1-Jacek Nizio3ek - 16-Krzysztof Derlaga (80 13-Pawe3 Szyszlak), 5-Dariusz Domaga3a, 8-Lukasz Domaga3a (70 17-Damian —ak), 7-Artur Domaga3a - 11-Mateusz Foszcz, 3-Marcin Jarz1b, 10-Piotr Ko3ton (56 4-Marcin Moryl), 18-Rafa3 Kurowski - 14-Daniel Mruk (60 6-Lukasz Zaj1c), 9-Dawid —aba.
Trener: Tomasz Prokop.

Wis3a: 1-Lukasz Bebel - 11-Karol Miklasinski, 7-Patryk Kuta, 5-Rados3aw Furga3, 3-Dariusz Ko3ton - 2-Dawid Dynak (77 6-Marcin K3agisz), 17-Stanis3aw Dernoga, 10-Jakub Nytko (86 16-Lukasz Labuz), 8-Dawid Czaplak - 15-Konrad Wo3oszyn (58 13-Mateusz Labuz), 9-Sebastian Bator.
Trener: Jaros3aw Bedkowski.

Bardzo dobrze rozpoczyna nam sie sezon 2013/14. Wygrywamy z strasznie niewygodnym dla nas rywalem, a na dodatek na jego terenie. W tym przypadku nie tylko inkasujemy ligowe trzy punkty, ale równie? zaliczamy awans do kolejnej rundy tarnowskiego Pucharu Polski. Kolejny mecz Wis3y ju? w ten czwartek - zagramy u siebie z Pagenem Gnojnik.

Jeszcze wczoraj w Polsce panowa3y niemi3osierne upa3y i towarzysz1ca im duchota. Dzisiaj zdecydowane och3odzenie klimatu, a co za tym idzie wrecz idealne warunki na gre w pi3ke no?n1. KS US Omigno to zespó3, który nam wybitnie nie le?y - w poprzednim sezonie a? trzykrotnie z nimi przegrywaliomy (dwa razy w lidze i raz w pucharze). Dlatego bardzo cieszy prze3amanie tej z3ej passy.

W sk3adzie Wis3y pojawi3y sie stare-nowe twarze. Po d3ugiej kontuzji do gry wróci3 Sebastian Bator. Z kolei z wypo?yczenia ze Stali Mielec wróci3 Dawid Czaplak. Natomiast w koncówce spotkania na boisku pojawi3 sie Marcin K3agisz, który po przerwie wznowi3 ponownie treningi w Wiole.

Trzeba przyznaa, ?e od pocz1tku spotkania to Wis3a mia3a inicjatywe. W pierwszej po3owie meczu najlepsza sytuacja to ta z 7 min, kiedy Dawid Czaplak zagra3 do Jakuba Nytko, który wyszed3 na sam na sam, ale uderzy3 wprost w bramkarza. W drugiej czeoci meczu by3o ju? wiecej sytuacji podbramkowych. W 64 min Dawid Dynak z prawej strony zagra3 wzd3u? bramki, a w zamieszaniu na 5 metrze Mateusz Labuz opadaj1c na murawe zd1?y3 jeszcze oddaa strza3 na bramke, który jednak w ostatniej chwili zablokowano. Jednak chwile póYniej by3o ju? 1:0 dla Wis3y. Jakub Nytko wygarn13 futbolówke zawodnikowi Omigna, zagra3 do Sebastiana Batora, który mu odegra3, bo ten od razu wyszed3 na czyst1 pozycje. W sytuacji sam na sam Nytko spokojnym strza3em po ziemi obok s3upka nie da3 szans bramkarzowi gospodarzy.

Omigno nie zamierza3o sie poddawaa. W 76 min mieli doskona31 sytuacje do odrobienia strat. D3ugie podanie na napastnika miejscowych, który urywa sie naszym obroncom - na szczeocie Lukasz Bebel broni jego strza3. Ponadto dru?yna ze Omigna próbowa3a uderzen z dystansu, które jednak daleko mija3y bramke Wis3y. Gospodarze z minuty na minute coraz bardziej sie odkrywali, co w 84 min mog3o sie dla nich skonczya strat1 kolejnej bramki. Jednak uderzenie zza pola karnego Dawida Czaplaka, bramkarz sparowa3 na s3upek. (MS)

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1864570 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.