Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Gród Wiślica Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Sparing z przedstawicielem świętokrzyskiej A klasy.


Wisła

Gród

27.07.2013 (sobota),
godz. 17.30, Szczucin
SPARING
1:2 (0:1)

Bramki:
0-1 Mateusz Kądzielski 20
1-1 Łukasz Łabuz 60
1-2 Łukasz Kucharski 72

Sędziował: Paweł Gmyrek (Żabno)

Wisła: Łukasz Bebel - Marcin Kłagisz, Stanisław Dernoga, Dariusz Kołton (46 Patryk Łachut), Karol Miklasiński - Szczepan Kołton (46 Jakub Młodziński), Kamil Furgał, Jakub Nytko, Konrad Wołoszyn (46 Łukasz Łabuz) - Sebastian Bator, Kamil Żuchowicz (46 Marek Trójniak).
Trener: Jarosław Będkowski.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

To już trzecie spotkanie kontrolne Wisły w letnim okresie przygotowawczym. Solidnie grający zespół ze świętokrzyskiej A klasy - Gród Wiślica, okazał się lepszy i wygrał mecz 1:2. Już w tą środę (tj. 31 lipca) planuje się rozegrać kolejny sparing. Przeciwnikiem naszej Wisły ma być, dobrze nam znany, zespół Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska. Spotkanie miałoby się odbyć o godzinie 18.30, wstępnie w Szczucinie.

Dzisiejszy sparing mógł się podobać, bo pomimo ponad 30 stopniowego upału, mecz rozgrywany był w szybkim tempie. Gród, który sezon zakończył na 4 miejscu w A klasie, pokazał się z bardzo dobrej strony, jako zespół solidny i uporządkowany. Wisła nie odstawała od rywala, a nawet w przekroju całego meczu miała przewagę. Spotkanie mogło by się inaczej potoczyć, gdyby nie indywidualne błędy. W pierwszej połowie dwukrotnie Dariusz Kołton podarował przyjezdnym "prezent" w postaci podania, które otwierało im drogę do sytuacji sam na sam. Za pierwszym razem goście trafili tylko w słupek, ale już za drugim razem pokonali bramkarza Wisły.

Dość długo męczyliśmy się z odrobieniem strat, bo przeciwnik nie pozwalał Wiśle na zbyt wiele. Dopiero w 60 min Jakub Nytko zagrał w uliczkę do Łukasza Łabuza, który w sytuacji jeden na jednego spokojnie wykończył akcje. Pomimo, że w drugiej połowie byliśmy stroną przeważającą, to w kilku sytuacjach brakowało dobrego wykończenia. Goście z kolei wykorzystali rzut wolny tuż zza pola karnego, kiedy Łukasz Kucharski mocnym i płaskim uderzeniem pokonał Łukasza Bebla.

Wszystko wskazuje na to, że uda nam się utrzymać kadrę z poprzedniego sezonu. Jedyna niewiadoma to Piotr Lechowicz, który jak na razie w ogóle nie trenuje. Poza tym, treningi w Wiśle wznowił Marcin Kłagisz, który ostatnio grał w sezonie 2009/10. Na dodatek trener Jarosław Będkowski sukcesywnie wprowadza do składu kolejnych juniorów. W tą środę, jak pisałem powyżej, Wisłę czeka kolejny sparing, z Dąbrovią. Liga rusza 10 sierpnia.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2483050 (od 21.07.06); 0,093 s., IE, FF, O, G, S.