Wisła Szczucin
Stal Mielec - Wisła Szczucin Zdjęcia


www.stalmielec.com
Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Sparing na zakończenie rundy jesiennej.


Stal

Wisła

28.11.2012 (środa),
godz. 18.00, Szczucin
SPARING
6:1

Bramki:
2 x Kamil Kościelny
Michał Pruchnik
Stanisław Buława
Michał Walski
Piotr Mazurkiewicz

Dawid Nowak - karny


Komentarz

Na życzenie Stali Mielec rozegraliśmy z nimi sparing, który miał m.in. na celu podpatrzenie naszych młodych zawodników przez trenerów z Mielca. Spotkanie rozegrano na sztucznym boisku Gryfu. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił z rzutu karnego Dawid Nowak. Stal na co dzień występuje w III lidze lubelsko - podkarpackiej, w której zajmuje drugie miejsce.

Relacja z strony hej.mielec.pl:

Ambitny i młody zespół ze Szczucina, grający na co dzień w V lidze, starał się być ambitnym przeciwnikiem dla mieleckiej Stali. Grający na luzie mielczanie jednak nie mieli większych problemów z ograniem rywala, a rezultat powinien być zdecydowanie wyższy.

Pierwszą połowę w Wiśle gościnnie zagrał bramkarz Stali Wojciech Daniel. Niespodzianką był występ w barwach Stali w drugiej połowie Andrzeja Jaskota, asystenta trenera Włodzimierza Gąsiora. Ozdobą spotkania była bramka Michała Walskiego, który posłał futbolówkę do siatki silnym strzałem z 25 metrów.

Sporego pecha miał jeden z testowanych w Stali zawodników, po starciu z rywalem z urazem głowy trafił do mieleckiego szpitala.

Mecz z Wisłą zakończył jesienny okres sparingowy mieleckiej Stali. Zespół jednak nadal będzie trenował. 23 grudnia rozegra tradycyjny mecz wigilijny.

Relacja z strony gazetastali.pl:

O godz. 18 w środę (28.11), na stadionie Gryfu, nasi piłkarze zagrali sparing z zespołem ze Szczucina.

Na boisko mielczanie wybiegli w następującym zestawieniu: Zawodnik Testowany I – Kamil Kołodziej, Kamil Kościelny, Mateusz Załucki, Zawodnik Testowany II, Stanisław Buława, Kamil Radulj, Jakub Żubrowski, Mariusz Korzępa, Paweł Marczenia, Michał Pruchnik.

W trakcie spotkania szansę gry dostali jeszcze: Wojciech Daniel, Łukasz Wisłocki, Kamil Wietecha, Michał Walski, Piotr Mazurkiewicz, Zawodnik Testowany III, Sebastian Ryguła, Sebastian Łętocha, Dawid Dziekan oraz Andrzej Jaskot. Tak, to nie jest pomyłka… Otóż trener Gąsior zrobił prezent imieninowy naszemu II trenerowi Andrzejowi Jaskotowi i dał mu pograć całą II połowę! Były reprezentant Polski dwoił się i troił na boisku, by udowodnić swoim zawodnikom, że nie zapomniał jak się gra w piłkę. Trenerowi Gąsiorowi gratulujemy oryginalnego pomysłu!

Zawodnicy trenera Jerzego Smasia próbowali nawiązać walkę z mielczanami, ale nie byli w stanie przeciwstawić się Stali. Zespół ze Szczucina przyjechał bez bramkarza, tak więc na tej pozycji zobaczyliśmy testowanego bramkarza oraz Wojtka Daniela, którzy bronili po jednej połowie w każdej z drużyn.

Ozdobą meczu była bramka młodego Michała Walskiego, który pięknym uderzeniem z dystansu (ok. 25m) pokonał bramkarza rywali. Stal strzeliła co prawda 6 bramek, ale powinna strzelić przynajmniej 2-3 gole więcej. Jednak rozumiemy, że to sparing i to ostatni, tak więc można zrozumieć lekki brak koncentracji i nonszalancję pod bramką Wisły.

Jak padały bramki? Kościelny strzelił jedną głową (podawał Radulj), drugą nogą (asysta Żubrowski). Pruchnik zdobył gola po akcji indywidualnej, Buława wbił futbolówkę do pustej bramki po uprzednim strzale Pruchnika. Walski, jak już wspomnieliśmy, popisał się wspaniałym uderzeniem z dystansu, a Mazurkiewicz wykończył ładną akcję biało-niebieskich. Bramka dla Wisły padła z rzutu karnego, po faulu Załuckiego. Pewnym egzekutorem jedenastki został Nowak.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2337935 (od 21.07.06); 0,012 s., IE, FF, O, G, S.