Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Wolania Wola Rzędzińska Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Zaległe spotkanie z 10 kwietnia.


Wisła

Wolania

15.05.2013 (środa),
godz. 17.00, Szczucin
JUNIORZY
3:1 (0:0)

Pierwotnie mecz miał się odbyć 10 kwietnia, jednak ze względu na zimowe warunki pogodowe spotkanie Wisła - Wolania, jak i cała 15 kolejka I ligi juniorów starszych została przeniesiona na 15 maja.

Bramki:
1-0 Jakub Młodziński 52
2-0 Kamil Żuchowicz 67
3-0 Kamil Żuchowicz 77
3-1 ? 89

Sędziował: Zdzisław Skoczylas (Żabno)
Żółte kartki: brak

Wisła: Przemysław Krupa - Marcin Gubernat (79 Tomasz Hajski), Karol Łuszcz, Robert Kupiec (38 Patryk Łachut), Kamil Bednarz - Łukasz Łabuz (72 Daniel Nowicki), Stanisław Dernoga, Jakub Musiał (65 Dariusz Kapuściak), Jakub Młodziński - Patryk Rusek, Kamil Żuchowicz.
Trener: Jarosław Będkowski.


Komentarz

Juniorzy Wisły ogrywają trzecią drużynę w tabeli i tym samym zaliczają pierwsze wiosenne zwycięstwo po pięciu meczach bez wygranej. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem - w szczególności pierwsze 45 minut, w których praktycznie nic się nie działo. Obydwie drużyny grały dość ślamazarnie, na stojąco i bez większego zaangażowania. Druga połówka już była nieco lepsza, choć również nie powaliła na kolana. Na osłodę pozostał tylko fakt, że bramki, jakie strzeliła Wisła były naprawdę przedniej urody.

Pierwsza połowa bez historii. Dopiero po przerwie wraz z strzelonymi bramkami gra nieco się rozkręciła. Trzeba przyznać, że obydwie drużyny zagrały dziś bardzo... skutecznie. Akcji podbramkowych i celnych strzałów było jak na lekarstwo, ale jeśli już były, to zazwyczaj futbolówka lądowała między słupkami. Zaczęło się w 52 min, gdy ten "piłkarski marazm" przerwała ładna akcja Wisły - Patryk Łachut zagrał do obrońcy Kamila Bednarza, który włączył się do gry lewym skrzydłem i płasko zagrał na 14 metr do Jakuba Młodzińskiego, który strzelił z pierwszej piłki w długi róg.

Natomiast w 67 min Wisła strzeliła jeszcze ładniejszego gola. Tuż zza pola karnego, Kamil Żuchowicz przyjął piłkę prawą nogą, przełożył ją na lewą i uderzył, a futbolówka wpadła po długim rogu w okienko bramki. Dziesięć minut później Żuchowicz wpisał się drugi raz na listę strzelców. Tym razem wykorzystał nieporadność defensywy i w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad bramkarzem Wolanii. Dla napastnika Wisły był to już 14 gol w tym sezonie. W końcówce spotkania goście uzyskali honorowe trafienie i tym samym ustalili wynik spotkania na 3:1 dla Wisły.

Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2483122 (od 21.07.06); 0,015 s., IE, FF, O, G, S.