Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Gród Wiślica Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Po Iskrze kolejny sparing.


Wisła

Gród

20.07.2012 (piątek),
godz. 18.00, Szczucin
SPARING
3:3 (1:2)

Bramki:
2 x Szczepan Kołton - Wisła
Konrad Wołoszyn - Wisła
2 x Mateusz Stępień - Gród
Mateusz Zoch - Gród

Wisła: Łukasz Bebel (46 Tomasz Kmieć) - Patryk Kuta, Łukasz Giza, Dawid Czaplak, Dawid Dynak - Jakub Nytko, Szczepan Kołton, Krzysztof Rozkuszka, Artur Giza - Patryk Rusek, Marek Trójniak.
Zagrał jeszcze: Konrad Wołoszyn.
Trener: Jerzy Smaś.

Gród: Łukasz Sadkowski (46 Testowany I) - Łukasz Kucharski (46 Karol Iwański), Arkadiusz Rechowicz, Iwo Marzec (65 Kamil Lozia), Testowany II - Mateusz Zoch (84 Jałocha), Grzegorz Jaworski, Grzegorz Muszyński, Mateusz Stępień - Kamil Szcześniak, Mateusz Kądzielski.
Trener: Przemysław Gruchała.


Komentarz

Wisła Szczucin rozpoczęła okres przygotowawczy do sezonu 2012/13. W ramach tego m.in. rozegrała już dwa spotkania kontrolne. Obydwa z mistrzami B klas swoich regionów, a zarazem beniaminkami A klas w nadchodzących rozgrywkach. W czwartek zmierzyliśmy się z dobrze znaną nam Iskrą Dąbrówki Breńskie, a w piątek z świętokrzyskim Grodem Wiślica. W pierwszym meczu wygraliśmy 4:1, a w drugim padł remis 3:3. W tych dwóch sparingach sytuacja kadrowa w Wiśle wyglądała dość ciekawie...

Z Iskrą bramki dla Wisły strzelił dwa razy Mateusz Łabuz oraz po jednym trafieniu Patryk Rusek i Konrad Wołoszyn. Natomiast z Grodem do siatki rywala piłkę kierowali 2 razy Szczepan Kołton i raz Konrad Wołoszyn.

Patrząc na skład Wisły w pojedynku z drużyną z Wiślica nie trudno zauważyć dwa "nowe-stare" nazwiska - Krzysztof Rozkuszka i Artur Giza. Ci zawodnicy po raz kolejny są przymierzani do ekipy ze Szczucina. Poprzednie dążenia zakończyły się fiaskiem, więc teraz trudno określić, co z tego wyjdzie. Jednak, jak to się mówi - "do trzech razy sztuka" - i z tego co słyszy się w kuluarach wynika, że zawodnik LZS Olesno (A. Giza) jest bardzo bliski przejścia w szeregi Wisły.

Druga sprawa to taka, że kadra Wisły bardzo "odmłodniała". Trener Jerzy Smaś nie może już liczyć na Jarosława Będkowskiego, który zapowiedział zakończenie gry. Jednak ten wieloletni zawodnik Wisły zostanie zgłoszony do nadchodzących rozgrywek i awaryjnie (czytaj - gdy Wisła nie będzie miała składu) będzie mógł wesprzeć nasz zespół w poszczególnych meczach. Sprawa podobnie wyglądać może z drugim wiślackim "weteranem" - Piotrem Lechowiczem, który ponoć również rozważa zakończenie przygody z piłką.

Jednak to nie koniec. Pod dużym znakiem zapytania stoją również występy w Wiśle Tomasza Urbana. Z kolei Adam Majka przymierzany jest ponownie do drużyny Ava Grądy. Dariusz Kołton podobno też chce zmienić otoczenie i szuka nowego klubu. Bartosz Pochroń wyjechał zagranice. Sebastian Bator nadal boryka się z poważną kontuzją.

Jak widać szykuje się nam prawdziwa rewolucja w kadrze Wisły. Jeśli się to sprawdzi, to będziemy zmuszeni większości składu opierać o grę naszych juniorów. Do rozpoczęcia ligi pozostało jeszcze trzy tygodnie. Za tydzień (tj. 28-29 lipca) planuje się rozegrać sparing z IV-ligowcem - LKS Nową Jastrząbką.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2502075 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.