11.08.2012 (sobota),
godz. 16.00, Kobyle
I runda PP
0:7 (0:2)

Spotkanie ligowe, które jednoczeonie jest rozgrywane jako I runda Pucharu Polski na szczeblu tarnowskim. W przypadku wyniku remisowego po 90-ciu minutach gry wykonywane bed1 serie rzutów karnych.

Sedziowa3:
Czerwona kartka: bramkarz Czarnych (56 min)
—ó3te kartki: D. Ko3ton
Widzów:

Czarni:

Wis3a: Lukasz Bebel - Dawid Dynak (75 Karol Miklasinski), Rados3aw Furga3, Patryk Kuta, Dariusz Ko3ton - Dawid Czaplak (68 Konrad Wo3oszyn), Kamil Furga3, Jakub Nytko, Lukasz Giza (65 Tomasz Urban) - Szczepan Ko3ton, Patryk Rusek (72 Kamil Dynak).
Trener: Jaros3aw Bedkowski (pod nieobecnooa Jerzego Smasia).

Lige 2012/13 zaczynamy od zwyciestwa! I to a? 0:7. Czarni zostali wrecz "zmia?d?eni" przez Wis3e. Ju? do przerwy prowadziliomy 0:2. W drugiej po3owie od 56 minuty gospodarze zmuszeni byli graa w os3abieniu - czerwon1 kartke otrzyma3 bramkarz Czarnych. Od tej pory gole pada3y jak na zawo3anie i ostatecznie "licznik" zatrzyma3 sie na siedmiu trafieniach. Takiej inauguracji sezonu nie mieliomy ju? dawno. Brawo Wis3a!

Czarni, którzy w poprzednim sezonie do konca walczyli o utrzymanie pokazali, ?e te rozgrywki bed1 wygl1da3y dla nich podobnie. Wynik spotkania mówi sam za siebie. By3 to mecz praktycznie do jednej bramki i spokojnie mogliomy wygraa nawet wynikiem dwucyfrowym. Chocia? pamietajmy, ?e gospodarze od 56 min grali o jednego mniej, co zapewne mia3o wp3yw na rozmiar naszej wygranej. Mimo to, zwyciestwo Wis3y by3o bezapelacyjne.

Sk3ad Wis3y - jak informowaliomy wczeoniej - zosta3 odm3odniony. W podstawowym sk3adzie wyst1pi3o a? pieciu juniorów, a póYniej z 3awki rezerwowej wesz3o jeszcze dwóch. Do Patryka Kuty, Dawida Czaplaka, Jakuba Nytko, Patryka Ruska, Konrada Wo3oszyna - czyli tych, których ju? widzieliomy w poprzednim sezonie - do31czyli jeszcze bracia Dawid i Kamil Dynak. Dla nich to ligowe debiuty w seniorskiej Wiole. W sk3adzie pojawi3 sie równie? 20-letni Rados3aw Furga3. Jest to wychowanek naszego klubu, który ostatnio gra3 w Brzezówce. Jednak dla niego nie by3 to debiut w seniorach Wis3y, bo ju? jako nasz junior pojawia3 sie w dojrza3ej kadrze Wis3y.

Jak pada3y bramki:

0-1 15 min. Szczepan Ko3ton wychodzi na "sam na sam" i podaje do Jakuba Nytko, który dope3nia formalnooci.

0-2 36 min. Dawid Czaplak zagrywa z prawej strony, a pi3ke nog1 do siatki kieruje Szczepan Ko3ton.

W 55 min Lukasz Giza nie wykorzystuje rzutu karnego.

0-3 68 min. Tomasz Urban doorodkowuje z wolnego, a pi3ka wszystkich "bezpansko" przechodzi oprócz Patryka Kuty, który dobija futbolówke do bramki.

0-4 77 min. Kamil Furga3 podaje do Kamila Dynaka, a ten mija bramkarza i kieruje pi3ke do pustej ju? bramki. Dynak piea minut wczeoniej pojawi3 sie na boisku. Dla niego by3 to debiut w seniorach Wis3y i od razu bramka!

0-5 81 min. Jakub Nytko strzela z rzutu karnego po faulu na Kamilu Dynaku.

0-6 82 min. Tym razem podanie Szczepana Ko3tona wykorzystuje Konrad Wo3oszyn, który nie daje szans bramkarzowi Czarnych w sytuacji sam na sam.

0-7 90 min. Wynik spotkania ustala Szczepan Ko3ton po podaniu Konrada Wo3oszyna.

Ostatni raz na inauguracji sezonu wygraliomy 6 lat temu! Miejmy nadzieje, ?e Wis3a pójdzie "za ciosem", bo ju? w orode zagramy derby z D1brovi1. Tego spotkania nie trzeba specjalnie "reklamowaa", tym bardziej, ?e mamy sie za co rewan?owaa - poprzednio przegraliomy z nimi a? 0:5... Pocz1tek meczu o 15.00 w Szczucinie, 15 sierpnia.