Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - LZS Olesno Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Drużyny młodzieżowe Wisły przygotowują się do sezonu.


Wisła

Olesno

18.03.2012 (niedziela),
godz. 12.00, Szczucin
SPARING
3:1 (1:0)

Bramki:
1-0 Dawid Czaplak
1-1
2-1 Dawid Dynak
3-1 Kamil Żuchowicz

Wisła: Wojciech Kubat - Kamil Dynak, Jakub Nytko, Patryk Kuta, Kamil Bednarz - Michał Furgał, Stanisław Dernoga, Dawid Czaplak, Dawid Dynak - Patryk Rusek, Łukasz Łabuz.
Trener: Jarosław Będkowski.

Zagrali jeszcze: Tomasz Hajski, Przemysław Krupa i Kamil Żuchowicz.


Komentarz

Cały czas trwa również okres przygotowawczy dla zespołów młodzieżowych Wisły Szczucin. Juniorzy inauguracje rundy mają zaplanowaną na 1 kwietnia, z kolei trampkarze młodsi i starsi ruszają już za tydzień - 24 marca z Strażakiem Mokrzyska. Przed startem ligowych spotkań młodsi piłkarze Wisły oprócz systematycznych treningów rozegrali kilka sparingów, zarówno na hali, jak i na otwartym terenie.

Dla juniorów Wisły jednym ze sprawdzianów przed ligowymi zmaganiami był choćby dzisiejszy pojedynek z seniorami LZS Olesna, którzy występują w tarnowskiej A klasie (po jesieni na 9 miejscu). Lepsi okazali się podopieczni Jarosława Będkowskiego, którzy wygrali 3:1. Bramki strzelili: po dośrodkowaniu Michała Furgała z główki Dawid Czaplak, strzałem w długi róg Dawid Dynak oraz w ostatniej akcji meczu Kamil Żuchowicz, który ma przejść do Wisły z Brzozy Brzezówki. Warto dodać, że w drużynie Olesna gra były zawodnik szczucińskiej drużyny - Dominik Kołton.

Jednak to nie tylko ten sparing rozegrali juniorzy Wisły w tym okresie przygotowawczym, wcześniej zagrali również inne mecze kontrolne. W środę na bocznym boisku w Żabnie zmierzyli się z rówieśnikami Termalici Bruk-Betu Nieciecza, którzy po jesieni prowadzą w ligowej tabeli (Wisła jest druga). Z tej konfrontacji zwycięsko wyszli juniorzy ze Szczucina, którzy po bramkach Dawida Dynaka i Patryka Ruska wygrali 2:1. W innym sparingu Wisła przegrała 2:1 z juniorami Gryfu Mielec, którzy liderują w lidze podkarpackiej. Spotkanie zostało rozegrane na terenie przeciwnika. Ponadto młodzi Wiślacy zremisowali 2:2 z seniorami Brzozy Brzezówki (A klasa) i rozgromili 8:1 seniorów LUKS-u Zalipie (B klasa). Za tydzień trener Będkowski zamierza rozegrać jeszcze jeden sparing, a rywalem mają być seniorzy B klasowej Iskry Dąbrówski Breńskie. Przypomnijmy, że dla juniorów runda rozpoczyna się 1 kwietnia meczem z Dąbrovią.

Natomiast trampkarze starsi Wisły wczoraj przetestowali swoje siły w meczu towarzyskim z Dąbrovią. Na boisku padł wynik 2:2, a gole dla szczucińskiej ekipy strzelili Kacper Nytko i Tomasz Struzik. Wcześniej trampkarze rozgrywali sparingi na hali, m.in. z Olesnem czy z Brzezówką. Brali również udział w turnieju halowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Starsi zajęli 4 miejsce, a młodsi 5. Trampkarze swoją rundę wiosenną rozpoczną wcześniej niż juniorzy. Już za tydzień (24 marca) zagrają w Mokrzyskach z tamtejszym Strażakiem.

Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2260409 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.