Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Radłovia Radłów Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Pierwszy sparing z drużyną z regionu tarnowskiego.


Wisła

Radłovia

4.03.2012 (niedziela),
godz. 13.00, Szczucin
SPARING
2:0 (2:0)

Bramki:
1-0 Sebastian Bator 30
2-0 Tomasz Urban 45

Czas gry: 1 x 45 min

Wisła: Adam Majka - Karol Miklasiński, Piotr Lechowicz, Jarosław Będkowski (Szczepan Kołton), Patryk Kuta - Tomasz Urban, Mateusz Łabuz, Sebastian Bator (Bartosz Pochroń), Łukasz Giza - Patryk Rusek, Marek Trójniak.
Trener: Jerzy Smaś.


Komentarz

Tylko 45 minut potrwał sparing z Radłovią Radłów. Drugie 45 minut Wisła miała rozegrać już z inną drużyną - z B klasowym Radarem Łętowice. Jednak ostatecznie Wiślacy zadowolili się tylko pół meczem z Radłovią, która drugą część spotkania zagrała już z Łętowicami. Patrząc na to wszystko i na dzisiejszą pogodę można powiedzieć, że to taki... "wiosenny miszmasz". Wyniku tego drugiego pojedynku do końca niestety nie znam, choć Radar po 30 minutach prowadził 2:1, bo z kolei Wisła swoje pół sparingu wygrała 2:0.

Jednak nie tylko w organizacji dzisiejszego spotkania panowała gmatwanina, ale również w składzie Wisły. Chociaż do tego powinniśmy się już chyba przyzwyczaić patrząc na inne sparingi, w których często (żeby nie napisać zawsze) Wisła zmuszona była grać "gołą jedenastką". Dzisiaj jednak rezerwowi już byli - nawet dwóch - ale zabrakło bramkarza i między słupkami awaryjnie musiał stanąć Adam Majka. Jak widać problem z szczucińskim golkiperem wraca jak bumerang. Już od dłuższego czasu w kadrze Wisły występuje tylko jeden bramkarz - Łukasz Bebel, a to za mało, co pokazał chociaż ten mecz. A liga zbliża się wielkimi krokami (inauguracja 24 marca) i ponownie możemy w tej sprawie zafundować sobie "szach i mat".

Jeśli chodzi ogólnie o kadrę Wisły to chyba pojawiło się "światełko w tunelu". Po kontuzjach do składu wrócili: Adam Majka, Tomasz Urban i Sebastian Bator. Ci dwaj ostatni wpisali się nawet dziś na listę strzelców. Niewiadomo, co z Krzysztofem Rozkuszką i Arturem Gizą - ich ewentualne przejście w szeregi Wisły stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Z kolei sprawa Grzegorza Tabora została chyba już przesądzona i napastnik Wisły wzmocni drużynę Dąbrówek Breńskich. Na dodatek do drużyny coraz śmielej przymierzani są dwaj juniorzy - Patryk Kuta oraz Patryk Rusek. Jednak to nie wszystkie "ruchy transferowe", na które możemy być gotowi. W kuluarach mówi się, że do Wisły mógłby powrócić Grzegorz Cholewa. Notabene jeszcze nie dawno grający trener dzisiejszego rywala - Radłovii, z którą zakończył półroczny epizod i na dzień dzisiejszy szuka nowego klubu. Wszystkie te newsy im bliżej ligi będą się pomału rozstrzygać, a my będziemy się starać o tym informować.

Na koniec, dla ciekawostki warto dodać, że Grzegorza Cholewę na funkcji trenera Radłovii zastąpił inny była Wiślak - Artur Koza, któremu życzymy powodzenia.

Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2507076 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.