Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Radomyślanka Radomyśl Wielki Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Pierwszy zimowy sparing 2012.


Wisła

Radomyślanka

28.01.2012 (sobota),
godz. 14.00, Szczucin
SPARING
2:1 (2:0)

Bramki:
1-0 Krzysztof Rozkuszka 22
2-0 Szczepan Kołton 28 - karny
2-1 Wojciech Dudek 45 - karny

Czas gry: 2 x 35 min

Wisła: Łukasz Bebel - Karol Miklasiński, Piotr Lechowicz, Jarosław Będkowski, Dariusz Kołton - Łukasz Giza, Kamil Furgał, Szczepan Kołton, Bartosz Pochroń - Patryk Rusek, Krzysztof Rozkuszka.
Trener: Jerzy Smaś.


Komentarz

Pierwszym sparing-partnerem Wisły w zimowym okresie przygotowawczym była drużyna Radomyślanki Radomyśl Wielki. Zespół ten występuje w mielckiej A klasie, w której po półmetku rozgrywek jest niekwestionowanym liderem - 13 zwycięstw na 13 spotkań. Dzisiaj na śnieżnej płycie boiska bocznego w Szczucinie lepsza okazała się Wisła, która wygrała 2:1.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy po sytuacji sam na sam strzelił Krzysztof Rozkuszka, który być może na wiosnę zasili szeregi Wisły. Jest to zawodnik Iskry Dąbrówki Breńskie, która z drugiej strony zainteresowana jest pozyskaniem Grzegorza Tabora. Wszystko więc wskazuje na to, że kluby wymienią się zawodnikami, jednak pamiętajmy, że jeszcze "nie padło ostatnie słowo". Rozkuszka już w przerwie letniej był przymierzany do drużyny ze Szczucina, ale wtedy nic z tego nie wyszło. Podobnie zresztą jak Artur Giza z LZS Olesna, którego dziś nie było na sparingu, ale trenuje z Wisłą i również będą starania, żeby go pozyskać.

Druga bramka padła po rzucie karnym, którego pewnie wykorzystał Szczepan Kołton. W obrębie pola karnego faulowany był najmłodszy na boisku - Patryk Rusek. Solidna i dobrze poukładana drużyna z Radomyśla Wielkiego w drugiej połowie wzięła się za odrabianie strat. I nie wiele brakowało, aby te straty nadrobiła, jednak piłka obijała słupek lub poprzeczkę albo padała łupem Łukasza Bebla. Na pocieszenie pozostał tylko gol na 2:1 Wojciecha Dudki z jedenastu metrów za zagranie ręką w polu karnym.

Wisła zmuszona została grać "gołą jedenastką". Z powodu kontuzji zabrakło: Sebastiana Batora i Tomasza Urbana, a z niewiadomych przyczyn zabrakło również: Adama Majki czy Mateusza Łabuza. Za tydzień planowany jest sparing z Piastem Stopnica, ale jeszcze nic do końca nie jest uzgodnione. Natomiast na pewno odbędzie się zebranie klubu, na które gorąco zapraszamy! Im więcej sympatyków szczucińskiej piłki tym lepiej. Początek zebrania o 16.00 w sobotę (tj. 4 luty) w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin.

Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2492417 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.