Wis3a: Tomasz Kmiea - Patryk Kuta, Piotr Lechowicz, Jaros3aw Bedkowski, Kamil Furga3 - Tomasz Urban (46 Konrad Wo3oszyn, 82 Bartosz Pochron), Stanis3aw Dernoga, Jakub Nytko (73 Karol Miklasinski), Mateusz Labuz (68 Lukasz Giza) - Marek Trójniak, Szczepan Ko3ton.
Trener: Jerzy Smao.

Zorza: Jaros3aw Starzec - Jaros3aw Opa3ka, Tomasz Nytko, Filip Król (60 Mariusz P1czek), Micha3 Jagie33o - Seweryn Koby3ecki, Krzysztof Foszcz, Damian Helizanowicz, Marcin Tubek, Dawid Iwaniec - Robert Kapustka.
Trener (graj1cy): Filip Król.

Dzieki czwartemu zwyciestwu z rzedu Wiolacy zdecydowanie poprawili swoj1 sytuacje w tabeli (z 11 miejsca skoczyli na 8), a co za tym idzie poprawili równie? humory szczucinskim kibicom. Zorza, która w ostatnim czasie jest bez formy (w czterech meczach nie strzeli3a bramki) by3a tylko t3em dla dobrze spisuj1cych sie pi3karzy ze Szczucina. Ozdob1 meczu by3 gol Marka Trójniaka, z kolei na 2:0 podwy?szy3 debiutant w seniorskiej kadrze - 17-letni Konrad Wo3oszyn.

Spotkanie od pocz1tku mog3o sie podobaa. Obydwie dru?yny prowadzi3y dooa "otwart1 gre", tak?e nie brakowa3o sytuacji podbramkowych. Zorza bardziej skupi3a sie na doorodkowaniach w pole karne b1dY strza3ach z dalszych odleg3ooci. Natomiast Wis3a raczej skoncentrowa3a sie na próbach "rozmontowywania" defensywy rywala i wchodzenia w pi3k1 w pole karne. Jednak w obydwóch tych przypadkach brakowa3o skutecznego wykonczenia akcji. Gdy wydawa3o sie, ?e pierwsza po3owa zakonczy sie bezbramkowym remisem, w 41 min Marek Trójniak zdecydowa3 sie na niesygnalizowany strza3 zza pola karnego. Pi3ka kapitalnie wesz3a pod poprzeczke i mimo, ?e Jaros3aw Starzec wyci1gn13 sie jak struna nie zdo3a3 obronia tego uderzenia.

W przerwie trener Jerzy Smao zdecydowa3 sie na zmiane - Konrad Wo3oszyn zastepuje Tomasza Urbana. Dla Wo3oszyna to debiut w seniorskiej lidze - debiut marzenie, bo osiem minut póYniej strzela gola na 2:0! 17-letniego wychowanka Wis3y "obs3u?y3" precyzyjnym podaniem "w uliczke" inny 17-latek - Jakub Nytko. Wo3oszyn wykorzysta3 podanie, w pe3nym biegu wpad3 w pole karne i koncem buta skierowa3 futbolówke do bramki gooci. Niestety strzelec bramki nie dotrwa3 do konca meczu, poniewa? z powodu urazu musia3 opuocia boisko. Wis3a ju? nie odda3a dwubramkowego prowadzenia, mimo ?e Zorza próbowa3a odrobia straty. Jednak dzio szczeocie (i to momentami wprost dos3ownie) by3o po stronie szczucinskiej defensywy. Na dodatek mogliomy podwy?szya rezultat, choaby po tej kontrze, po której Trójniak efektownym "szczupakiem" trafi3 w poprzeczke bramki.

Do zakonczenia sezonu pozosta3y ju? tylko dwa spotkania. Ciekawie zapowiada sie najbli?szy pojedynek z Olimpi1 Wojnicz. Wicelider zrobi wszystko, by utrzymaa swoj1 pozycje daj1c1 awans. Aby sie tak sta3o nie mo?e przegraa z Wis31, a tego bardzo by chcieli zawodnicy Polanu —abno. Mecz z Olimpi1 ju? w t1 orode.

Miko3aj Strycharz

Relacja z Dziennika Polskiego:

Pierwszy zagrozi3 bramce Wis3y ju? w 7 min Helizanowicz. W rewan?u sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzysta3 Labuz. Po podaniu Trójniaka minimalnie obok bramki uderzy3 Lechowicz. Tu? przed przerw1 Ko3ton zagra3 do Trójniaka, ten w pe3nym biegu min13 obronce i strza3em pod poprzeczke pokona3 bramkarza. Po zmianie stron pi3karze Zorzy ruszyli do ataku. Zagapili sie jednak w obronie. Nytko prostopad3ym podaniem wypuoci3 w bój Wo3oszyna. Wprowadzony po przerwie zawodnik uderzy3 precyzyjnie obok Starca. Strzelec drugiej bramki nie dotrwa3 do konca meczu, bo z powodu urazu musia3 opuocia boisko. Szanse na honorow1 bramke mia3 w koncówce Kapustka, jego strza3 z wolnego minimalnie min13 bramke.

Naj3adniesza akcja, nie zakonczona jednak golem, mia3a miejsce w 89 min. Po podaniu Ko3tona pi3ke efektownym "szczupakiem" uderzy3 Trójniak, lecz trafi3 tylko w poprzeczke. (Roman Kieronski)

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1864455 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.