Wisła Szczucin
Piast Czchów - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Piast w rundzie wiosnnej stracił już 60 bramek (!) i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.


Piast

Wisła

16.05.2012 (środa),
godz. 17.00, Czchów
1:6 (0:3)

Bramki:
0-1 Szczepan Kołton 24
0-2 Marek Trójniak 25
0-3 Marek Trójniak 27
1-3 Daniel Jaje 60
1-4 Dawid Czaplak 77
1-5 Dawid Czaplak 81
1-6 Stanisław Dernoga 89

Sędziował:
Żółte kartki: brak
Widzów: 10

Piast:

Wisła: Piotr Strycharz - Patryk Kuta, Jarosław Będkowski, Mateusz Łabuz, Karol Miklasiński (55 Adam Majka) - Kamil Furgał (80 Michał Furgał), Szczepan Kołton, Stanisław Dernoga, Dariusz Kołton - Marek Trójniak, Piotr Lechowicz (59 Dawid Czaplak).
Trener: Jerzy Smaś.


Komentarz

Było to spotkanie, w którym inny wynik niż zwycięstwo Wisły nie wchodziło w rachubę. Piast, w tym sezonie pełni role "chłopców do bicia" i jest głównym dostarczycielem punktów. W rundzie jesiennej nie wygrali jeszcze meczu, a w każdym spotkaniu tracili co najmniej pięć goli! Tak było i dziś. Wisła bezapelacyjnie przeważała i zaserwowała rywalowi sześć trafień. Do przerwy nasza drużyna po dwóch bramkach Marka Trójniaka i jednym Szczepana Kołtona prowadziła 0:3, a w drugiej połowie gole strzelali już juniorzy - dwa razy Dawid Czaplak i raz Stanisław Dernoga.

Wynik mógłby być wyższy, ale sytuacje zmarnował m.in. Adam Majka, który nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej połowie. Warto zauważyć, że w bramce u nas stał Piotr Strycharz, który tym samym jest szóstym zawodnikiem w tym sezonie, który staje między słupkami Wisły. Wcześniej bronili jeszcze: Kmieć, Bebel, Liguz oraz awaryjnie Pochroń i Kuta. Jednak dla Strycharza to pierwszy i zarazem ostatni mecz w Wiśle w tym sezonie, ponieważ już w piątek wraca zagranice. Warto również dodać, że dwie bramki w pierwszej połowie strzelił Marek Trójniak, który tym samym z sześcioma trafieniami stał się najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły. Z kolei gole Dawida Czaplaka i Stanisława Dernogi były ich pierwszymi w seniorskiej lidze. Trzeba dodać, że młodzi zawodnicy Wisły rozegrali po raz kolejny świetne zawody. W szczególności właśnie Dernoga i Czaplak, którzy byli najlepsi na boisku. Dla Wisły wygrana w Czchowie 1:6 była najwyższa w tym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że Piasta już tylko jakiś cud uratuje przed degradacją do A klasy. Po 25 kolejkach, w których stracili aż 101 goli z 16 punktami zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Kolejna seria spotkań okręgówki już w ten weekend. Wisła zagra u siebie w niedziele z Łukovią.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2337942 (od 21.07.06); 0,098 s., IE, FF, O, G, S.