Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Polan Żabno Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Polan goni czołówkę i za wszelką cenę będzie chciał wywieść ze Szczucina trzy punkty.


Wisła

Polan

1.05.2012 (wtorek),
godz. 17.00, Szczucin
1:3 (0:1)

Bramki:
0-1 Marcin Mosio 24
1-1 Łukasz Giza 56 - karny
1-2 Sebastian Liro 64
1-3 Konrad Wróbel 78

Sędziowała: Angelika Kuryło z Brzeska
Żółte kartki: Będkowski, D. Kołton, Rusek, S. Kołton
Widzów: 150

Wisła: Tomasz Kmieć - Patryk Kuta, Jarosław Będkowski, Mateusz Łabuz, Dariusz Kołton - Kamil Furgał, Jakub Nytko (75 Karol Miklasiński), Piotr Lechowicz (60 Bartosz Pochroń), Łukasz Giza (70 Adam Majka) - Szczepan Kołton, Patryk Rusek (60 Marek Trójniak).
Trener: Jerzy Smaś.

Polan:


Komentarz

Nie było niespodzianki i mający aspiracje na awans Polan Żabno wygrał z Wisłą 1:3. Choć do 64 min było jeszcze 1:1, to jednak przyjezdni potrafili dopiąć swego i tym samym do miejsca dającego awans tracą już siedem punktów. Wisłę teraz czeka wyjazd od Ciężkowic, gdzie zmierzy się z Ciężkowianką, która na wiosnę nie zaznała jeszcze porażki.

W przerwie letniej przed rundą wiosenną to właśnie w Polanie doszło do największych zmian. Wrócił "nowy-stary" prezes klubu - Ryszard Łoś, który można powiedzieć tknął w zespół nowego ducha. Zatrudnił nowego trenera, Grzegorza Trytko oraz drużynę wzmocniło kilku zawodników. W klubie postawiono jasny, konkretny cel - awans do IV ligi. Zadanie nie takie łatwe, bo Polan po półmetku zajmował dopiero 6 miejsce w tabeli ze stratą 11 punktów do 2 lokaty dającej awans. Jednak pomału ekipa z Żabna odrabia stratę do czołówki, która na wiosnę nie gra już tak pewnie, jak było to na jesień. Gdyby nie przegrana dwa dni wcześniej z Dąbrovią, Polan mógłby znacząco przybliżyć się do miejsc dających awans. Z perspektywy tej porażki było jasne, że w Szczucinie muszą zdobyć komplet punktów i tak też się stało.

Widać było, że Polan to drużyna lepsza. Więcej mieli z gry i przeważali na boisku. W 24 min wyszli na prowadzenie. Sprytnie rozegrany rzut wolny wykorzystuje Marcin Mosio. Wisła w tej części gry miała najlepszą sytuacje w samej końcówce. Szczepan Kołton podaje między obrońców gości do Kamila Furgała, jednak ten w dobrej pozycji strzela obok słupka. Po przerwie Wisła kontynuuje swoje starania do doprowadzenia do remisu. To najlepszy okres gry gospodarzy, który zostaje wynagrodzony bramką. Grzegorz Solak fauluje Szczepana Kołtona w obrębie pola karnego, a prowadząca to spotkanie pani sędzia - Angelika Kuryło bez wahania pokazuje "na wapno". Karnego na gola zamienia Łukasz Giza, dla którego było to pierwsza ligowa bramka w barwach Wisły.

Jednak od tej chwili to Polan "przejmuje stery". Szybko uzyskuje prowadzenie na 2:1 za sprawą Sebastiana Liro, który po dośrodkowaniu z rożnego kieruję futbolówkę do bramki. W 78 min jest już wszystko jasne - Konrad Wróbel strzela na 1:3 i Polan wygrywa to spotkanie. (Mikołaj Strycharz)

Video

0-1 Marcin Mosio 24
1-1 Łukasz Giza 56 - karny
1-2 Sebastian Liro 64


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3305705 (od 21.07.06); 0,078 s., IE, FF, O, G, S.