Polan: Tomasz Kurpisz - Krzysztof Grabka, Micha3 Kijowski, Grzegorz Solak (79 Sak) - Kamil Jachym, Andrzej Wójcik, Bart3omiej Motyka, Augustynski (54 Kamil Wróbel), Marcin Mosio - Przemys3aw Wróbel (69 Konrad Wróbel), Jakub Wróbel.
Trener (tymczasowy): Andrzej Wójcik.

Wis3a: Daniel Liguz - Karol Miklasinski, Piotr Lechowicz, Mateusz Labuz, Dariusz Ko3ton - Adam Majka (69 Marek Trójniak), Kamil Furga3, Szczepan Ko3ton, Tomasz Urban (90 Bartosz Pochron) - Lukasz Giza (61 Grzegorz Tabor), Sebastian Bator.
Trener: Jerzy Smao.

Na trudnym terenie w —abnie Wis3a mimo, ?e od 57 min przegrywa3a 1:0, potrafi3a wyrównaa i "dobia" faworyzowanego rywala. Dla Wis3y, która jak na razie nadspodziewanie dobrze radzi sobie na wyjazdach (jak do tej pory bez pora?ki), s1 to bardzo cenne trzy punkty. Najpierw bramke wyrównuj1c1 strzeli3 by3y zawodnik w3aonie Polanu - Tomasz Urban, potem w 85 min na prowadzenie Wis3e wyprowadzi3 pieknym strza3em z oko3o 30 metrów - Kamil Furga3, a w doliczanym czasie gry wynik ustali3 Grzegorz Tabor.

Dla Polanu jest to drugi z rzedu "zimny prysznic". Tydzien temu przegrali derbowy pojedynek z D1brovi1, a teraz z Wis31. Dla dru?yny z —abna prysznic ten jest o tyle zimny, ?e Polan mia3 w31czya sie w walke o awans do IV ligi. Do zespo3u wróci3 Andrzej Wójcik, który w Termalice Bruk-Bet Niecieczy "pow1cha3" I-ligowego boiska. Mimo to, Polan jak na razie zawodzi i ligowe punkty ca3y czas uciekaj1.

Trzeba dodaa, ?e wspominamy wy?ej 27-letni Wójcik w tym spotkaniu pe3ni3 funkcje graj1cego trenera Polanu. Zast1pi3 on, nieobecnego na tym meczu Daniela Krzaczka. Jednak debiut w roli trenera popularny w —abnie "Wóju" nie mo?e zaliczya do udanych.

Pierwsze 45 minut nie zapowiada3o niczego kreatywnego. Z boiska wia3o nud1, a kibice o?ywili sie raptem dwa razy. By3o du?o b3edów po jednej, jak i po drugiej stronie, ale ?adna z dru?yn nie potrafi3a tego wykorzystaa. Dopiero w koncówce tej czeoci gry dosz3o do paru sytuacji strzeleckich, ale za ka?dym razem bramkarze byli na swoich posterunkach.

Obraz gry diametralnie zmieni3 sie po przerwie. W 57 min lewy obronca gospodarzy - Grzegorz Solak, przedar3 sie z pi3k1 kilka metrów, poda3 do Przemys3awa Wróbla, który "uruchomi3" prostopad3ym podaniem Jakub Wróbla, a ten w sytuacji "sam na sam" technicznym strza3em przelobowa3 bezradnego Daniela Liguza. Wis3a odpowiedzia3a dooa szybko. "Ksi1?kowa" kontra posz3a lew1 stron1, pi3ke na orodku dosta3 Szczepan Ko3ton i poda3 do wbiegaj1cego z prawego skrzyd3a Tomasza Urbana, który z oko3o 8 metrów skierowa3 futbolówke do bramki. Dla Urbana gol ten mia3 "szczególny smak", poniewa? kilka lat gra3 w ekipie Polanu, o czym niejednokrotnie przypomina3 przed spotkaniem ?abienski spiker.

Kolejne minuty meczu to sytuacje z obydwóch stron. Najlepsza po stronie Wis3y to ta, w której Urban poda3 na pi1ty metr do Tabora, ale ten fatalnie przestrzeli3 nad poprzeczk1. Natomiast najlepsza po stronie Polanu to ta, w której Kamil Wróbel doorodkowa3 na pole karne, a tam z g3ówki minimalnie obok s3upka uderzy3 Jakub Wróbel. Jednak wszystko rozstrzygne3o sie w 85 min. Gola strzeli3 Kamil Furga3, którego zapamieta chyba na bardzo d3ugo i to z ró?nych powodów. Przede wszystkim dlatego, ?e by3a to jego pierwsza bramka w seniorskiej dru?ynie Wis3y. Po drugie bramka piekna, bo strzelona z oko3o 30 metrów, która tak naprawde da3a Wiole zwyciestwo. Warto dodaa, ?e asyste przy tym golu zaliczy3... sedzia spotkania. Ostatnie minuty gry to ju? bezradne ataki Polanu, który postawi3 ju? wszystko na jedn1 karte, za co w 93 min przep3aci3 strat1 trzeciej bramki. Pi3ke "przed3u?y3" g3ow1 Sebastian Bator, dopad3 do niej Grzegorz Tabor i "jeden na jednego" min13 próbuj1cego ratowaa ca31 sytuacje Tomasza Kurpisza, a nastepnie pos3a3 futbolówke do pustej ju? bramki.