Dunajec: Kamil Jewu3a - Piotr Grzyb, Dawid Golinski, Pawe3 Popiela, Mateusz L1dwik (64 S3awomir Krakowski) - Kamil Blecharski, Piotr Mucha, Grzegorz Olesinski (88 Tomasz Blecharski), Damian Owi1tek - Bart3omiej Rybski (73 Marcin Papuga), Jakub Ga3uszka (62 Mariusz I?yk).
Trener: Krzysztof Palej

Wis3a: Daniel Liguz - Karol Miklasinski, Grzegorz Cholewa, Piotr Lechowicz, Kamil Furga3 - Tomasz Urban, Stanis3aw Dernoga, Mateusz Labuz, Tomasz Zielinski - Adam Gmyr, Szczepan Ko3ton.
Trener: Jerzy Smao

W miniony weekend Wis3a zagra3a w Derbach Powiola, w mocno okrojonym i eksperymentalnym sk3adzie. W Zbylitowskiej Górze kadra szczucinskiej ekipy by3a jednak jeszcze bardziej os3abiona. W pojedynku z Dunajcem trener Smao dysponowa3 zaledwie 12 zawodnikami, woród których znajdowa3o sie dwóch bramkarzy. Wystep Wiolaków "go31" jedenastk1 okaza3a sie (w dodatkowo zaistnia3ych warunkach atmosferycznych) trudnym zadaniem. Mimo to, przez pierwsz1 po3owe Wis3a zdecydowanie przewa?a3a i w jej koncówce... straci3a bramke. Po ponad godzinie gry do wyrównania doprowadzi3 Piotr Lechowicz i wydawa3o sie, ?e zawodnicy ze Szczucina pod koniec spróbuj1 powalczya o trzy oczka. Punkty zgarneli jednak gospodarze, którzy pomimo matematycznych ju? tylko szans na utrzymanie, zamierzaj1 powalczya do samego konca. Inn1 spraw1 jest równie? fakt, ?e arbiter dzisiejszego spotkania bardzo czesto pomaga3 swoimi decyzjami dru?ynie Dunajca.

Boisko na stadionie w Zbylitowskiego Górze zacheca3o do gry. Równa i zadbana murawa dawa3a du?y komfort obydwu zespo3om. Z tego komfortu przez pierwsze 45 minut bardziej korzystali Wiolacy. Przyjezdni mieli zdecydowanie wiecej z gry i bardzo czesto goocili pod bramk1 miejscowych. D3ugimi przerzutami i prostopad3ymi podaniami swoich kolegów czesto uruchamia3 Mateusz Labuz. Ju? na samym pocz1tku po jednym z takich zagran na dobr1 pozycje wyszed3 Szczepan Ko3ton, lecz zosta3 powalony na ziemie w polu karnym. Gwizdek arbitra jednak milcza3. Graj1cy dzio na ataku Ko3ton jeszcze kilkarotnie wdziera3 sie w szesnastke Dunajca, ale nie przynosi3o to zamierzonego skutku. Natomiast najlepsz1 chyba okazje mia3 Tomasz Zielinski, który po podaniu "w uliczke" od Labuza znalaz3 sie w sytuacji jednej na jeden z bramkarzem. Niestety lewoskrzyd3owy Wis3y Yle przyj13 pi3ke i dogonili go obroncy, mimo to zdo3a3 oddaa strza3, lecz gór1 by3 golkiper gospodarzy. Wis3a dominowa3a, ale nie potrafi3a tego udokumentowaa. Zanim Dunajec zdoby3 bramke, to da3 znaa o sobie raz jeszcze... arbiter, który pozosta3 bierny wobec ewidentnego faulu na Lechowiczu przed polem karnym miejscowych. W 40 minucie Damian Owi1tek przeprowadza solow1 akcje lewym skrzyd3em, ogrywa dwóch obronców Wis3y i "atomowym" strza3em z k1ta daje prowadzenie do przerwy ekipie Dunajca.

Druga po3owa to ju? o wiele bardziej wyrównany obraz gry. Trener Smao przetasowa3 nieco pozycje zawodników, w efekcie czego do ataku pos3any zosta3 Tomasz Urban, oraz po kilkunastu minutach równie? Piotr Lechowicz. W3aonie ten drugi doprowadzi3 w jednej ze swoich pierwszych ofensywnych akcji do wyrównania. Szczepan Ko3ton dobrze uruchomi3 Lechowicza, a ten bed1c kilkanaocie metrów od bramki hukn13 pod poprzeczke nie do obrony. Wis3a prze3ama3a wiec swoj1 strzeleck1 niemoc i wydawa3o sie, ?e do konca spotkania bedzie "cisn1a" rywala. Chwile póYniej bohater poprzedniej akcji zostaje sfaulowany w "szesnastce", sedzia natychmiast odgwizduje... spalonego, którego chyba nikt poza arbitrem nie widzia3. Wtedy drugi oddech z3apali gospodarze, którzy w drugiej czeoci meczu wykazywali o wiele wiecej ochoty do gry ofensywnej. Na 20 minut przed koncem bramkarz Dunajca d3ugim wyrzutem wyprowadza kontratak, który konczy sie golem S3awomira Krakowskiego. Wis3a nieco przybita ponown1 strat1 próbowa3a jeszcze coo wskóraa, ale nic z tego nie wysz3o. Natomiast w samej koncówce Krakowski ponownie 3adnie przymierzy3 i ustali3 wynik spotkania - 3:1 dla Dunajca.

Po dwóch wygranych Wis3a ponosi pora?ke i ponownie traci nieco przewage nad lokatami 8-9. Dunajec dzieki zwyciestwu utrzymuje wci1? teoretyczne szanse na zajecie miejsca premiowanego utrzymaniem. Za tydzien do Szczucina przyje?d?a natomiast walcz1ca o awans Jadowniczanka.

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1863932 (od 21.07.06); 0,015 s., IE, FF, O, G, S.