Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Sokół Borzęcin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Sokół w tabeli o punkt tuż za Wisłą.


Wisła

Sokół

26.09.09 (sobota),
godz. 16.00, Szczucin
1:1 (1:0)

Bramki:
1-0 Łukasz Łabuz 33
1-1 Dawid Klisiewicz 61

Sędziował: Paweł Łachut z Żabna
Żółte kartki: Kozioł, Cieślewicz

Wisła: Piotr Strycharz - Patryk Kuta (46 Karol Miklasiński), Radosław Furgał, Dawid Nowak, Tomasz Pietras - Tomasz Sosin, Stanisław Dernoga, Mateusz Garbacz, Robert Kupiec (28 Dawid Dynak, 46 Mateusz Łabuz) - Łukasz Łabuz, Filip Gądek.
Trener: Marian Stochliński.


Komentarz

Był to pojedynek trzeciej drużyny w tabeli (Wisła) z czwartą (Sokół). Remis oznacza w pewnym sensie status quo i obie te drużyny pozostały w czołówce, choć lider z Dąbrowy znów powiększył przewagę punktową. W dzisiejszym pojedynku, po przebiegu spotkania remis można uznać za sprawiedliwy werdykt. Gra toczyła się w większości w środku boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

Sokół groźnie zaatakował w 19 min, kiedy uderzenie z wolnego Piotr Strycharz musiał sparować na rzut rożny. Wisła próbuje strzałów z dystansu, ale m.in. próby Łukasza Łabuza czy Mateusza Garbacza były bezskuteczne. W 30 min Filip Gądek trochę za mocno podał do Ł. Łabuza, który potrafił już tylko strzelić wprost w bramkarza. Chwilę później Garbacz zagrywa na "wolne pole", a do piłki na pełnym sprincie dobiega Łukasz Łabuz i z narożnika pola karnego płaskim uderzeniem pokonuje bramkarza gości. Do przerwy: Wisła - Sokół 1:0.

W drugiej połowie Sokół dąży do wyrównania. W konsekwencji udaje się im to w 61 min. Rzut wolny z lewej strony boiska, dośrodkowanie na tzw. "krótki słupek", gdzie głowę dostawia Dawid Klisiewicz i kieruje futbolówkę do bramki Wisły. Gospodarze po tym golu chwilowo przejmują inicjatywę, ale nie mają pomysłu na rozmontowanie defensywy gości. A Sokół wcale nie poprzestaje na remisie i również dąży do strzelenia gola. Jedna z ich kontr mogła znaleźć drogę do bramki Wisły, ale zawodnik przyjezdnych źle trafił w piłkę. Z kolei z drugiej strony "długie" podanie w pole karne nie wykorzystał Tomasz Sosin, który zbytnio zwlekał ze strzałem. Wynik końcowy: Wisła - Sokół 1:1.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2343486 (od 21.07.06); 0,047 s., IE, FF, O, G, S.