Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Sandecja II Nowy Sącz Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Pojedynek z liderem i murowany faworytem, który w ostatniej kolejce rozgromił Victorie aż 13:0...


Wisła

Sandecja II

09.05.10 (niedziela)
godz. 17.00, Szczucin
0:5 (0:3)

Bramki:
0-1 Mateusz Broź 10
0-2 Mateusz Broź 25
0-3 Dawid Górowski 36
0-4 Paweł Szczepanik 53
0-5 Miroslav Lauko 73

Sędziował: Paweł Płoskonka z Tarnowa
Żółte kartki: brak
Widzów: 100

Wisła: Daniel Liguz (46 Piotr Strycharz) - Rafał Oleksy (67 Marcin Kłagisz), Grzegorz Cholewa, Marcin Kapel (46 Mateusz Garbacz) - Jarosław Będkowski, Piotr Lechowicz - Karol Miklasiński (58 Jacek Łachut), Sebastian Bator, Dariusz Kołton - Grzegorz Tabor, Tomasz Urban.
Trener: Jerzy Smaś.

Sandecja II: Marek Kozioł - Paweł Szczepanik (55 Zbigniew Dąbek), Paweł Czernecki, Miroslav Lauko, Marijan Choruzi (46 Michał Jawczak) - Dawid Górowski (67 Jan Gródek), Artur Małek, Łukasz Kominiak, Marcin Stefaniak - Mateusz Broź, Paweł Zygmunt (73 Sebastian Borkowski).
Trener: Marian Tajduś.


Komentarz

Wisła nie miała zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z liderem, który w Szczucinie zagrał wzmocniony zawodnikami z kadry pierwszoligowej drużyny.

Gospodarze rozpoczęli jednak bez respektu dla faworyzowanego rywala. Już w 1 min Tabor przejął piłkę w środku boiska i ruszył na bramkę rywali, niestety w polu karnym nieco się pogubił i jeden z wracających obrońców zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później Wisła przeprowadziła szybką kontrę, która finalizował Urban, lecz jego strzał z 10 metrów wybronił Kozioł. Później coraz wyraźniej zaczęła się zaznaczać przewaga sądeczan. W 6 min Liguz zdołał jeszcze zablokować strzał z 7 metrów Kominiaka, jednak w 10 min po prostopadłym podaniu Małka i uderzeniu Brozia z 16 metrów goście cieszyli się już z prowadzenia. W 21 min szczucinianie po dwójkowej akcji Będkowskiego z Batorem byli bliscy wyrównania, lecz po strzale z 12 metrów tego drugiego, gości od utraty bramki uratował słupek. W 25 min Broź próbował dogrywać piłkę do Zygmunta, który podobnie jak Liguz minął się z piłką i ta wtoczyła się do bramki. Wynik do przerwy ustalił Górowski, z 6 metrów dopełniając fromalności po precyzyjnej centrze Choruziego.

Po przerwie nadal ton wydarzeniom na boisku nadawali piłkarze Sandecji II. W 53 min kolejnego gola strzelił Szczepanik, popisując się atomowym uderzeniem z 22 metrów pod poprzeczkę. Później kolejne okazje mieli Zygmunt, dwukrotnie Broź i Stefanik, jednak z ich strzałami poradził sobie Strycharz. Wreszcie w 73 min wynik meczu ustalił główką Lauko, wykorzystując dośrodkowanie Stafanika. Tuż przed końcem meczu Wisła miała szansę na honorowe trafienie, jednak po podaniu Będkowskiego i strzale Tabora, Kozioł zdołał wybić piłkę poza linię końcową. (JB)

Relacja z Dziennika Polskiego.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2343480 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.