2-0 Grzegorz Cholewa 77 - gol samobójczy

—ó3te kartki: Bernady, P3aneta - Sz. Ko3ton
Czerwone kartki: Bernady (Orze3, druga ?ó3ta - 76 min) - Sz. Ko3ton (Wis3a, druga ?ó3ta - 69 min)

Orze3: Miko3aj Gurgul - Piotr Zapart, Piotr Piotrowski, Jakub Ogar - Adrian Gurgul (80 Mariusz Król), Przemys3aw Lazarz, Krzysztof Pa3ka (87 Lukasz Zapart), Pawe3 P3aneta (89 Pa3ka), Sebastian Gren - Piotr Olusarczyk (46 Wolnik), Pawe3 Bernady.
Trener: Marek Przeklasa.

Wis3a: Daniel Liguz - Rafa3 Oleksy, Grzegorz Cholewa, Jaros3aw Bedkowski, Dariusz Ko3ton - Karol Miklasinski (56 Tomasz Urban), Szczepan Ko3ton, Sebastian Bator, Marcin Kapel (66 Lukasz Giza) - Piotr Lechowicz, Grzegorz Tabor.
Trener: Jerzy Smao.

Sobotnie zwyciestwo Wis3y, z Olimpi1 Pisarzow1, pozwoli3o zawodnikom ze Szczucina tylko na kilkadziesi1t godzin realnie odbia sie od dna tabeli. Wczoraj w Debnie czeka3o nas kolejne wa?ne spotkanie, rywalem by3 Orze3, który równie? obawia3 sie spadku. Niestety w dniu wczorajszym to miejscowi zgarneli trzy punkty i coraz bardziej oddalaj1 sie w kierunku orodkowych okolic tabeli.

Trzeba jednak przyznaa, ?e to gospodarze wyszli na ten mecz bardziej zmobilizowani i rz1dni punktów. O ile pierwsza czeoa spotkania mog3a bya jeszcze podsumowana jako wyrównana, o tyle w drugich 45 minutach to Orze3 wyraYnie d1?y3 do koncowego sukcesu. Wis3a stara3a sie kontrowaa, uda3o sie to dopiero w 84 minucie za spraw1 Grzegorza Tabora, jak sie póYniej okaza3o by3a to jedynie bramka honorowa.

Ju? na samym pocz1tku mog3o, a raczej powinno bya 1:0 dla miejscowych. Piotr Olusarczyk zostawi3 obronców za plecami, wpad3 z pi3k1 w pole karne i wyszed3 "sam na sam" z Danielem Liguzem. Bramkarz Wis3y obroni3 pierwsze uderzenie, nastepnie szybko poderwa3 sie i wy3apa3 dobitke ratuj1c Szczucinian przed utrat1 bramki w pierwszych minutach spotkania. Wis3a w tej czeoci meczu kilkakrotnie podchodzi3a pod bramke rywala, tam jednak pomys3 na gre sie konczy3. Najciekawsz1 okazj1 by3 strza3 Marcina Kapla z naro?nika pola karnego wy3apany przez Miko3aja Gurgula. Do przerwy na boisku nie dzia3o sie ju? nic wartego odnotowania, pare razy rajdami lewym skrzyd3em neka3 jeszcze przyjezdnych osiemnastoletni Sebastian Gren, nie przynios3o to jednak zamierzonego skutku.

Po przerwie na boisku dzia3o sie praktycznie wszystko. Obejrzea mo?na by3o bramki, czerwone kartki a ju? w samej koncówce nawet rzut karny. Niestety w g3ównych rolach wystepowali przede wszystkim zawodnicy Or3a, którzy zepchneli Wis3e do obrony oraz zmusili do szalenczych, lecz nieprzemyolanych ataków w ostatnich minutach.

Wynik bezbramkowy utrzyma3 sie do 58 minuty. Wtedy to, pi3ka troche przypadkiem trafi3a do Paw3a Bernadego, który maj1c przed sob1 ju? tylko bramkarza strza3em po ziemi bez problemów umieoci3 futbolówke w siatce. Nim widzowie zgromadzeni na stadionie w Debnie ujrzeli kolejne bramki sedzia uszczupli3 obydwie jedenastki o jednego zawodnika. Najpierw drug1 ?ó3t1 a w konsekwencji czerwon1 kartke obejrza3 Szczepan Ko3ton. Gospodarze w przewadze grali jedynie przez siedem minut, kiedy to bohater bramkowej akcji Pawe3 Bernady równie? otrzyma3 drugie "?ó3tko" i musia3 opuocia plac gry.

Stracona bramka oraz dwie czerwone kartki nie zmieni3y jednak nic w poczynaniach obydwu dru?yn. Dalej stron1 dominuj1c1 by3a ekipa z Debna. Udokumentowane zosta3o to w 77 minucie. Jakub Ogar popedzi3 z pi3k1 lew1 stron1 boiska, bez problemów wyprzedzi3 Rafa3a Oleksego i zagra3 wzd3u? bramki. Tam niebezpieczenstwo za?egnaa chcia3 graj1cy na stoperze Grzegorz Cholewa, uczyni3 to jednak tak, ?e Daniel Liguz musia3 po raz drugi siegaa do siatki.

Wiolacy skuteczn1 akcje przeprowadzili dopiero na kilka minut przed koncem spotkania. Podanie Jaros3awa Bedkowskiego wykorzysta3 Grzegorz Tabor i strza3em z 16 metrów w d3ugi róg da3 jeszcze nadzieje na wywiezienie przynajmniej punktu z Debna. Niestety zamiast Wis3y, bramke zdoby3 Orze3. W doliczonym czasie gry rzut karny po rece Lukasza Gizy pewnie na gola zamieni3 Piotr Zapart, dla którego jak podaje Dziennik Polski by3a to setna bramka w karierze.

Orze3 dzieki zdobytym w pojedynku z Wis31 punktom mo?e spaa spokojniej, ma ju? 25 oczek i oderwa3 sie troche od grupy walcz1cej o ligowy byt. Naszych seniorów czeka jednak dalsza walka o ka?dy punkt. Nie bedzie 3atwo, bo ju? za tydzien do Szczucina przyje?d?aj1 rezerwy Sandecji Nowy S1cz, które wczoraj strzeli3y Victorii a? trzynaocie bramek...