Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Już tradycyjnie sparing z Dąbrovią.


Wisła

Dąbrovia

01.02.09 (niedziela),
godz. 14:30, Szczucin, sparing
2:6 (1:5)

Bramki:
0-1 Paweł Ogara 2 - karny
0-2 Arkadiusz Chwałek 17
0-3 Paweł Ogara 24
0-4 Krzysztof Kijowski - karny 25
0-5 Dominik Wiśniowski 28
1-5 Szczepan Kołton 35 - karny
2-5 Grzegorz Tabor 67
2-6 Krzysztof Kijowski 80

Sędziował: Stanisław Aksamit z Dąbrowy Tarn.

Wisła: Daniel Liguz (46 Piotr Strycharz) - Tomasz Pietras, Jarosław Będkowski, Marcin Kapel, Łukasz Giza - Kamil Pietryka, Szczepan Kołton, Sebastian Bator, Dawid Nowak - Grzegorz Tabor, Matuesz Trędota.

Zagrali jeszcze: Tomasz Sosin, Karol Miklasiński i Adam Gmyr.


Komentarz

Znowu w składzie Wisły zabrakło kilku "starych wyjadaczy". I tym razem młoda kadra Wisły nie sprostała równie młodej kadrze Dąbrovii, która była jednak bardziej ograna i potrafiła wygrać aż 6:2. W szczucińskiej ekipie pojawił się nowy zawodnik - Mateusz Trędota, wychowanek właśnie Dąbrovii, a ostatnio piłkarz Polanu Żabno.

Już po pierwszej połowie goście prowadzili aż 1:5. Ich akcje były dokładniejsze, lepiej przemyślane i skuteczniejsze. W przeciwieństwie do Wisły, która częściej próbowała strzałów zza pola karnego (jeden z nich - Kamila Pietryki - trafił w poprzeczkę). Wisła jedynego gola w tej części meczu strzeliła dopiero po rzucie karnym, który wykorzystał Szczepan Kołton.

Druga połowa to pewniejsza gra Wisła w obronie, mimo to i tak Dąbrowiacy potrafili dołożyć szóste trafienie w końcówce spotkania. My z kolei więcej zagrożenia stwarzaliśmy sobie z... błędów przeciwnika. Jeden z nich wykorzystał w 67 min Grzegorz Tabor. Z kolei w tej części meczu w poprzeczkę trafił Sebastian Bator.

W składzie Wisły zagrał Mateusz Trędota, który ma zasilić szeregi Wisły w rundzie wiosennej. Trędota pokazał się pozytywnie w dzisiejszym sparingu, był aktywny i stwarzał największe zagrożenie z piłkarzy Wisły pod bramką Dąbrovii. To lewonożny zawodnik, z rocznika 1989, wychowanek Dąbrovii, który na przełomie sezonu 2006/07 przeszedł do Polanu Żabno. Jeśli Wisła dogada się w kwesti finansowej z Polanem to Matuesz Trędota zagra na wiosnę w szczucińkim zespole.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2507058 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.