Dunajec Zakliczyn - Wis3a Szczucin Zdjęcia

Juniorzy Wis3y w tej rundzie na przemian wygrywaj1 i przegrywaj1. Zgodnie z tym schematem czeka ich teraz pora?ka. Jak bedzie?

—ó3te kartki: Nowak

Wis3a: Piotr Strycharz - Karol Miklasinski (80 nik nie wszed3), Dawid Nowak, Dariusz Furga3, Adam Gmyr - Tomasz Pietras, Damian S3owik, Mateusz Garbacz, Lukasz Giza - Kamil Pietryka, Tomasz Sosin.

Wreszcie juniorzy Wis3y prze3amali passe naprzemiennych zwyciestw i pora?ek. W Zakliczynie - na pieknej murawie, graj1c bez rezerwy Szczucinianie mimo s3abej gry w obronie potrafili zagraa skutecznie, i zdobya 3 bramki. W pierwszej po3owie wynik otworzy3 Dariusz Furga3, chwile po przerwie do siatki trafi3 Lukasz Giza, a w 78 minucie trzecie trafienie do3o?y3 Tomasz Sosin. Dunajec w samej koncówce zdoby3 honorowe trafienie. Dzieki tej wygranej Wis3a umocni3a sie w orodku tabeli.

Ju? na pocz1tku spotkania gospodarze mieli dobr1 sytuacje do wyjocia na prowadzenie. Napastnik Dunajca maj1c troche wolnego miejsca uderzy3 z 16 metrów przy s3upku, jednak jego strza3 koncami palców na rzut ro?ny sparowa3 Piotr Strycharz. OdpowiedY Wis3y nadesz3a kilka minut póYniej. Po rzucie ro?nym stoj1cy na "szesnastce" Dariusz Furga3 hukn13 z woleja pod poprzeczke, a miejscowy bramkarz odprowadzi3 pi3ke wzrokiem do siatki. Potem przycisn13 Dunajec. Niepewna tego dnia szczucinska obrona pozwala3a zawodnikom gospodarzy na bardzo du?o. Jednak futbolówka najczeociej albo mija3a bramke Wis3y, albo l1dowa3a w rekach naszego golkipera. Na kilka minut przed przerw1 Zakliczynianie stwarzaj1 sobie najlepsz1 okazje do zdobycia gola. Pi3ka 3atwo przechodzi przez defensywe gooci, lecz napastnik gospodarzy przegrywa pojedynek "sam na sam" z Piotrem Strycharzem.

Pierwsze momenty drugich 45 minut to nerwowe chwile dla Wis3y. Dunajec próbuje doprowadzia do remisu i mocno przyciska rywala, jednak pi3ka dalej nie mo?e znaleYa drogi siatki. Zapedy miejscowych w 53 minucie ostudzi3 Lukasz Giza. Crossowe podanie Mateusz Garbacza przez pó3 boiska przyjmuje wpadaj1cy w pole karne lewy pomocnik Wis3y i spokojnym strza3 po ziemi w d3ugi róg zdobywa bramke. Mimo to Zakliczynianie nie rezygnuj1, jednak nasza juniorka maj1c przewage dwóch bramek gra ju? o wiele spokojniej ni? do tej pory. Co prawda kilka razy w polu karnym Szczucinian jest gor1co, jednak dwukrotnie na posterunku znajduje sie Strycharz, a raz pi3ke z linii bramkowej wybija Karol Miklasinski. Kilkanaocie minut przed koncem to w3aonie obronca Wis3y d3ugim przerzutem uruchamia Tomasza Sosina, który wykorzystuje b31d obrony i w sytuacji "jeden na jeden" pewnie podwy?sza na 3:0! W koncówce honorowe trafienie zaliczaj1 gospodarze. Po doorodkowaniu-strzale z rzutu wolnego zagapiaj1 sie szczucinscy obroncy wraz z bramkarzem, a pi3ka przez nikogo nieruszana wpada do siatki.

Spotkanie jakby nie patrzea konczy sie pewnym zwyciestwem Wis3y. Martwi jednak to, ?e po raz kolejny juniorka musi graa bez rezerwy. Lecz miejmy nadzieje, ?e o ile nie w przysz3ym meczu, to w przysz3ym sezonie to sie zmieni.

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1860038 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.