3-2 Kamil Pietryka - karny

—ó3te kartki dla Wis3y: Pietryka, Pietras.

Polan: Bro?ek (46 Pintatara) - Bujanowicz, Gubernat, Merchut - Olusarczyk, Szu3akiewicz, Kruk, Tomasiewicz, M. Wróbel - Kamil Wróbel, Daniel (46 Gajewski).

Wis3a: Piotr Strycharz - Dawid Nowak, Dariusz Furga3, Kamil Pietryka, Lukasz Giza - Tomasz Pietras, Mateusz Labuz (60 nikt nie wszed3), Sebastian Bator, Mateusz Garbacz - Tomasz Sosin, Damian S3owik.

"Go31" jedenastk1 udali sie nasi juniorzy na wyjazdowy mecz do —abna. Mimo tych kadrowych niedoborów Wis3a prowadzi3a wyrównane spotkanie z Polanem, a momentami nawet uzyskiwa3a przewage. Niestety zawiod3a fatalna skutecznooa, ju? do przerwy zamiast jednej, Szczucinianie powinni strzelia przynajmniej trzy bramki. W drugiej czeoa meczu po golu Polanu na 3:1 Wis3a rzuci3a sie do odrabiania strat. Czasu starczy3o tylko na jedn1 bramke, czasu i co najwa?niejsze si3, bo 3awka rezerwowych niestety znów owieci3a pustkami...

Spotkanie zacze3o sie od dwóch dogodnych akcji obydwu dru?yn. Najpierw zawodnik Polanu po d3ugim prze?ucie nieudolnie próbuje lobowaa bramkarza, chwile póYniej Kamil Pietryka po doorodkowaniu w pole karne strzela minimalnie obok s3upka. Nastepnie Mateusz Labuz podaje prostopadle do Mateusza Garbacza, a ten ze skrzyd3a wpada w "szesnastke", mija obronce i strzela w krótki róg - 0:1. Polan wyrównuje w oko3o 30 minucie, podanie na 14 metr uderzeniem z pó3obrotu po ziemi obok s3upka wykancza Wojciech Kruk. Miedzyczasie Wis3a marnuje akcje za akcj1. Dwukrotnie Tomasz Sosin staje oko w oko z Bro?kiem, ale najpierw pud3uje, a nastepnie strzela wprost w bramkarza. Nale?y te? odnotowaa sytuacje Sebastiana Batora, który równie? dwukrotnie doszed3 do dobrej okazji strzeleckiej w polu karnym, lecz za ka?dym razem nieskutecznie. Na kilka minut przed przerw1 Daniel Tomaszewicz decyduje sie na strza3 tu? zza szesnastego metra, a opadaj1ca futbolówka odbija sie jeszcze od poprzeczki i l1duje w siatce. Polan mia3 jeszcze okazje w sytuacji sam na sam, ale Kamil Wróbel strzeli3 w bramkarza i do szatni zawodnicy schodzili przy stanie 2:1.

Kolejne 45 minut zaczyna sie od "zimnego prysznicu" dla gooci. Nieporadnooa obrony Wis3y wykorzystuje Dariusz Gajewski i podwy?sza na 3:1. Po tej bramce Szczucinianie rzucili sie do odrabiania strat, zaczynaj1c od... zejocia z boiska Mateusz Labuza, który brany pod uwage w jutrzejszym meczu seniorów nie móg3 graa w pe3nym wymiarze czasowym. Rezerwy brak i Wis3a do konca gra w dziesi1tke. Mimo to gra czeociej toczy sie na po3owie rywala, który maj1c bramkowy handicap cofn13 sie do defensywy. Swoich si3 próbuj1 Mateusz Garbacz i Tomasz Sosin, lecz ich uderzenia padaj1 3upem bramkarza gospodarzy. Ten pierwszy strzela3 jeszcze z g3ówki, lecz tym razem golkipera wyreczyli obroncy. Na nieca3e 10 minut przed koncem w polu karnym pada Sosin, a sedzia wskazuje na "wapno". Do pi3ki podchodzi Kamil Pietryka i pewnie zamienia rzut karny na gola. Jednak na wiecej nie starczy3o przede wszystkim si3. Do konca atakowa3 ju? Polan, a Piotr Strycharz dwukrotnie parowa3 na rzut ro?ny uderzenia z dystansu. Szarpnaa próbowa3 jeszcze Dawid Nowak, lecz w trudnej sytuacji przestrzeli3 z ostrego k1ta.

?ród3em pora?ki by3a na pewno nieskutecznooa, ale tak?e brak jakiegokolwiek zaplecza na 3awce rezerwowych. Szkoda, bo z rywalem "stoj1cym" wy?ej w tabeli, ale bed1cym w zasiegu Wis3y brakuje szczeocia, podobnie zreszt1 by3o przed dwoma tygodniami w Debnie.

Copyright © 1998-2014 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 1864571 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.