Wis3a powinna to wygraa. Piast od 6 meczów zalicza same pora?ki.

2:0 (1:0)

1-0 Mateusz Garbacz 5
2-0 Lukasz Giza 66

—ó3te kartki dla Wis3y: Pietryka, Sosin, Bator.

Wis3a: Piotr Strycharz - Dawid Nowak, Dariusz Furga3, Sebastian Bator, Tomasz Pietras - Lukasz Giza, Kamil Pietryka, Mateusz Labuz (wszed3 w 50 minucie), Mateusz Garbacz - Damian S3owik, Tomasz Sosin.

Wydawa3o sie, ?e to bedzie 3atwy mecz dla naszych juniorów. Piast od 6 spotkan zalicza same pora?ki, w tym takie pogromy, jak 11:0 czy 12:2. Jednak wbrew pozorom to w3aonie goocie czeociej atakowali na bramke Wis3y. By3o to spowodowane g3ównie tym, ?e szczuciniane z koniecznooci musieli zaczynaa mecz w 10. Albowiem wielu zawodników jak i sam trener nie byli obecni z powodów zdrowotnych. Dopiero w 50 minucie na boisko wszed3 Mateusz Labuz, który wróci3 z odwo3anego meczu seniorki. Bramki zdobyli skrzyd3owi - Mateuz Garbacz i Lukasz Giza.

Spotkanie zacze3o sie wspaniale dla Wiolaków. Ju? w 5 minucie po zamieszaniu na 16 metrze w polu karnym rywali do strza3u dochodzi Mateusz Garbacz i pakuje pi3ke do pustej bramki. Wydawa3o sie ?e gospodarze mimo niekompletnego sk3adu bed1 w stanie 3atwo zdobya punkty... Nic bardziej mylnego. Praktycznie do konca pierwszej po3owy na boisku dominowali goocie, 3atwo przedostawali sie w pole karne i dochodzili do strza3ów, ale za ka?dym razem brakowa3o wykonczenia. Wis3a próbowa3a kontrowaa, jednak zarówno Lukasz Giza jak i Sebastian Bator uderzali niecelnie na bramke rywala.

Druga po3owa znów rozpoczyna sie bardzo dobrze, lecz tym razem dla Piasta - goocie maj1 rzut karny. Na szczeocie Piotr Strycharz wyczuwa intencje egzekutora i broni" jedenastke". Chwile póYniej nasz golkiper znów jest gór1, tym razem w sytuacji sam na sam. Przyjezdni nie rezygnuj1 - kolejne uderzenie z 16 metrów napastnika Piasta nad poprzeczk1 przenosi Strycharz. Za pare minut sprawdza sie pi3karskie przys3owie: "niewykorzystane sytuacje sie mszcz1". Prostopad3e podanie Mateusza Labuza (który chwile wczeoniej dotar3 na mecz) wykorzystuje Lukasz Giza, wpada w pole karne i podwy?sza na 2:0. Nastepnie cie?ar gry przeniós3 sie do orodka boiska, by3o du?o walki i rzutów wolnych w okolicy po3owy. W samej koncówce Piast móg3 jeszcze zdobya bramke kontaktow1, lecz jak we wczeoniejszych przypadkach futbolówke zatrzyma3 na bramkarz wybijaj1c j1 z linii bramkowej po g3ówce gracza gooci z 5 metrów.

Reasumuj1c. Przyjezdni sprawili Wiole du?o wiecej k3opotu ni? mo?na sie by3o tego spodziewaa. Gospodarze natomiast mimo gry przez ponad po3owe meczu w os3abieniu zagrali konsekwentnie i nie dopuocili do starty punktów w pozornie 3atwym meczu.