Wisła Szczucin
Gród Podegrodzie - Wisła Szczucin Zdjęcia

[Zobacz zdjęcia z meczu]
Wypowiedzi

Edmund Kupiec, prezes Wisły:
Można powiedzieć, że był to mecz, w którym mieliśmy wyraźną przewagę, ale zabrakło nam skuteczności. Na dobrą sprawę, to jeżeli wygrywalibyśmy przynajmniej 4:0, to gospodarze też nie powinni mieć powodów, żeby czuć się pokrzywdzeni. Gród nastawił się w tym spotkaniu przede wszystkim na obronę. My pokazaliśmy natomiast, że to szóste miejsce, które aktualnie zajmujemy nie jest dziełem przypadku, choć uważam, że z grą, jaką prezentujemy, powinniśmy zakończyć sezon na 2-3 pozycji. Dodać muszę, że oba zespoły nie wykorzystały w tym spotkaniu rzutów karnych. Nie chciałbym nikogo wyróżniać indywidualnie, uważam jednak, że wszyscy zagrali na swoim poziomie.

Zapowiedź meczu

Gród już w VI lidze.


Gród

Wisła

07.06.09 (niedziela),
godz. 17.00, Podegrodzie
1:2 (0:1)

Bramki:
0-1 Tomasz Urban 16
1-1 Roman Węgrzyn 64
1-2 Mateusz Trędota 82

Sędziował: Tomasz Żelazny z Krakowa
Żółte kartki: Knurowski
Czerwona kartka: Roman Węgrzyn (78 min - faul taktyczny) - Piotr Kuter (52 min - faul taktyczny)
Widzów: 50

Gród: Dariusz Konstanty - Piotr Majerski, Łukasz Zgrzeblak, Roman Węgrzyn, Tomasz Zgrzeblak - Aleksander Mrzygłód, Sebastian Mamala (65 Sławomir Potoczny), Grzegorz Hamiga, Roman Ciurka - Rafał Knurowski, Mateusz Bodziony.

Wisła: Piotr Strycharz (46 Daniel Liguz) - Rafał Oleksy (58 Krystian Knaga), Jarosław Będkowski, Piotr Lechowicz, Piotr Kuter - Adam Majka (89 Mateusz Garbacz), Szczepan Kołton, Grzegorz Cholewa (77 Karol Miklasiński), Mateusz Trędota - Tomasz Urban, Sebastian Bator.
Trener: Jerzy Smaś.


Komentarz

Działo się dużo w Podegrodziu, gdzie Wisła grała z tamtejszym Grodem. Były dwa rzuty karne, dwie czerwone kartki i ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszła Wisła! Już po pierwszej połowie prowadziliśmy 0:1. Bramkę strzelił Tomasz Urban, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego z boku boiska Grzegorza Cholewy i główką z 5 metrów trafił do siatki przeciwnika. Chwilę później mogło być 0:2, ponieważ mieliśmy rzut karny po faulu na Piotrze Lechowiczu... Jednak z "jedenastki" wprost w bramkarza trafił Rafał Oleksy.

Po kilku minutach to Gród ma rzut karny... W obrębie pola karnego piłkarza gospodarzy fauluje Adam Majka i sędzia pokazuje "na wapno". Jednak egzekutor z Podegrodzie przestrzelił z jedenastu metrów, posyłając piłkę nad poprzeczką.

Wisła w tej części gry miała przewagę. Oprócz bramki i karnego mieliśmy jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Do przerwy wynik utrzymał się 0:1 dla Wisły.

Druga połowa nie zaczęła się korzystnie dla nas. Za faul na przeciwniku czerwoną kartkę ujrzał Piotr Kuter i Wisła musiała grać w dziesięciu. Po tym faulu gospodarze mieli rzut wolny, ale nic z niego nie wynikło.

Jednak miejscowi zaraz potem uzyskali bramkę dającą im remis. Po rożnym i zamieszaniu w polu karnym Wisły piłka ląduje na 20 metrze gdzie zawodnik Grodu strzałem z woleja pod poprzeczkę pokonuje Daniela Liguza.

Wisła mimo gry w osłabieniu potrafiła strzelić bramkę, która jak się później okazało dała jej 3 punkty. Dwójkowa akcja Adama Majki z Mateuszem Trędotą. Ten pierwszy wychodzi na "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy ale przegrywa pojedynek, na szczęście futbolówka wpada pod nogi Trędoty, który kieruje piłkę do pustej już bramki - 1:2!

Chwilę później to Gród zostaje ukarany czerwonym kartonikiem (faul na Lechowiczu). W końcówce spotkania, kiedy obydwie drużyny grały już w dziesiątkę, wynik spotkania nie uległ zmianie i Wisła z Podegrodzia wróciła z 3 punktami.

Video

0-1 Tomasz Urban 16
1-1 Roman Węgrzyn 64
Rzut karny nie wykorzystuje Rafał Oleksy
Rzut karny nie wykorzystuje Gród


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2505003 (od 21.07.06); 0,012 s., IE, FF, O, G, S.