Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Olimpia Wojnicz Zdjęcia

[Zobacz zdjęcia z meczu]
Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Wisła na fali!


Wisła

Olimpia W.

01.05.09 (piątek),
godz. 11.00, Szczucin
3:0 (0:0)

Bramki:
1-0 Tomasz Urban 49
2-0 Grzegorz Cholewa 65
3-0 Tomasz Urban 69

Sędziował: Grzegorz Wroński z Tarnowa
Żółte kartki: brak
Widzów: 150

Wisła: Łukasz Bebel - Rafał Oleksy (61 Krystian Knaga), Jarosław Będkowski, Piotr Lechowicz, Piotr Kuter - Adam Majka (46 Tomasz Zieliński), Szczepan Kołton, Grzegorz Cholewa, Mateusz Trędota - Grzegorz Tabor (Sebastian Bator 64), Tomasz Urban (82 Mateusz Łabuz).
Trener: Jerzy Smaś.

Olimpia: Kacper Zapała - Marcin Góral, Roman Mikołajczyk, Dariusz Morys, Bartłomiej Gleń (79 Marcin Duda) - Mariusz Janicki, Jerzy Gromadzki, Łukasz Kusion, Mateusz Lądwik (58 Krzysztof Szczupak) - Szymon Pazdoł, Karol Krawczyk (46 Jakub Pacura).


Komentarz

Wisła znowu wygrywa! Wisła na fali! Po remisie z Wolanią, i wygranych z Victorią oraz Olimpią Pisarzową Wiślacy nie zwalniają tempa. Dziś dobra passa została podtrzymana, i poparta niezłym wynikiem. Do przerwy kibice oglądali wyrównane spotkanie, jednak po wyjściu z szatni gospodarze wyraźnie zdominowali pojedynek. Dwie bramki w tym meczu zdobył Tomasz Urban, a trzecie trafienie dołożył z rzutu wolnego Grzegorz Cholewa.

Na mecz z Olimpią Wojnicz do kadry powrócił Tomasz Zieliński, który nie zagrał w ostatnim spotkaniu z powodu urazu. Niestety w tym meczu kontuzji nabawił się Rafał Oleksy i nie mógł dograć do 90 minuty, a jego występ w niedzielnym pojedynku ze Skalnikiem stoi pod znakiem zapytania. Cieszyć może forma strzelecka Tomasza Urbana, który trzeci mecz z rzędu trafia do siatki rywala - dziś podwójnie.

Początek meczu, jak z resztą cała pierwsza połowa to wyrównane widowisko. Pierwsi zdobyć gola mogli Wojniczanie, a konkretnie Szymon Pazdoła, którego strzał z narożnika pola karnego wylądował na poprzeczce. Wisła odpowiedziała akcją Mateusza Trędoty, który strzelił z 14 metrów silno - ale wprost w bramkarza. Potem ponownie Olimpia była bliska wyjścia na prowadzenie. W 30 minucie Jerzy Gromadzki minął obrońców i z lewej strony wyszedł "sam na sam" z Łukaszem Beblem - na szczęście bramkarz Wisły zdołał obronić jego strzał nogą. Pod koniec połowy przycisnęli Szczucinianie, ale ich akcje nie sforsowały obrony gości.

W przerwie spotkania słowa trenera Jerzego Smasia musiały podziałać na Wiślaków motywującą. W drugiej połowie na boisku praktycznie przez całe 45 minut przeważała Wisła. Już w 49 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym prowadzenie zapewnił gospodarzom Tomasz Urban. Na 2:0 podwyższył strzałem z rzutu wolnego Grzegorz Cholewa, a wynik ustalił ponownie Tomasz Urban. Oprócz sytuacji bramkowych Wisła jeszcze kilkakrotnie mogła trafić do siatki rywala. Dwa razy strzały Tomasza Zielińskiego po akcjach "jeden na jeden" wybronił Kacper Zapała. Golkiper Olimpii był górą również w pojedynku z Grzegorzem Taborem. W 84 minucie uderzał z 16 metrów nad poprzeczka Mateusz Trędota.

Wisła wygrała trzecie spotkanie z rzędu i "odgryzła" się Olimpii za jesienną porażkę 6:2 w Wojniczu. Miejmy nadzieję, że skuteczności i dobrej gry w obronie nie zabraknie nam w niedzielnym meczu ze Skalnikiem.

Video

1-0 Tomasz Urban 49
2-0 Grzegorz Cholewa 65
3-0 Tomasz Urban 69


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2343544 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.