Wisła Szczucin
Helena Nowy Sącz - Wisła Szczucin Zdjęcia

[Zobacz zdjęcia z meczu]
Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Helena jeszcze u siebie nie przegrała.


Helena

Wisła

02.11.08 (niedziela),
godz. 13.00, Nowy Sącz
1:1 (1:1)

Bramki:
0-1 Marcin Kapel 5
1-1 Łukasz Chochorowski 15

Sędziował: Marcin Przysiężniak z Krakowa
Żółte kartki: Sadkiewicz, Stafin - Lechowicz, Będkowski, Kapel
Widzów: 120

Helena: Przemysław Miłkowski - Rafał Serafin, Tomasz Stafin, Zbigniew Pawłowski (65 Dominik Laskowski), Bartłomiej Sadkiewicz - Jacek Klok (46 Miłosz Michalik), Krzysztof Ciurko, Bartłomiej Gryzło (70 Fritz), Mateusz Łagosz - Łukasz Chochorowski, Łukasz Leśniak.

Wisła: Daniel Liguz - Piotr Kuter, Jarosław Będkowski, Piotr Lechowicz, Rafał Oleksy - Adam Majka, Szczepan Kołton, Grzegorz Cholewa, Marcin Kapel - Mateusz Łabuz (52 Bartosz Pochroń), Grzegorz Tabor (78 Stanisław Łuszcz).
Trener: Jerzy Smaś.


Komentarz

Helena Nowy Sącz nadal pozostaje drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała na własnym stadionie. Choć Wisła była bardzo bliska przerwania tej passy. W 80 min spotkania, przy wyniku 1:1 mieliśmy rzut karny, który jednak nie wykorzystał Jarosław Będkowski. Trudno, bo była szansa by z trudnego terenu wywieść cenne trzy punkty, a tak trzeba zadowolić się remisem, który jednak i tak jest dobrym wynikiem, ponieważ Helena w całym przekroju meczu była drużyną przeważającą. Wcześniej bramkę na 0:1 dla Wisły uzyskał Marcin Kapel.

Relacja on-line z tego spotkania:

W Nowym Sączu wymarzona pogoda na grę w piłkę nożną.
Jednak jak narazie kibice nie dopisali. Jedynie garstka kibiców - około 30 osób pojawiło się na meczu, który lada moment się rozpocznie.

1 min - Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczął się mecz!

Na ławce rezerwowych trener Jerzy Smaś ma jeszcze: Łukasza Bebla, Bartosza Pochronia, Stanisława Łuszcza, Łukasza Gize oraz Radosława Furgała.

Stadion z czasem coraz bardziej zapełnia się kibicami... ale nadal jest ich mało - około 50 widzów (ostatecznie przyszło ich około 120).

4 min - Pierwsza akcja gospodarzy. Zawodnik Heleny strzela z dystansu, ale nad poprzeczką!

5 min - GGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!!
Wisła prowadzi 1:0!
Marcin Kapel mimo asysty obrońcy Heleny, będąc na 14 metrze decyduje się na uderzenie, które ląduję w okienku bramki gospodarzy!!!
Helena - Wisła 0:1.


10 min - Helena podrażniona straconym golem "na dzień dobry" rzuca się do ataku, by odrobić straty. W 10 min jest gorąco pod bramką Liguza, w zamieszaniu w "kotle" zawodników najprzytomniej zachowuje się Oleksy, który wybija piłkę z pola karnego Wisły.

15 min - Niestety gospodarze szybko dopinają swojego... W 15 min jest już 1:1.
Długie podanie zza obrońców Wisły, do piłki dopada napastnik Heleny i w sytuacji sam na sam z Liguzem posyła piłkę nad golikiperem Wisły.
Helena - Wisła 1:1.


20 min - Helena nadal atakuje! Tym razem z boku boiska zawodnik miejscowych wpada z piłką w pole karne, strzela z kąta, ale na posterunku jest Liguz, który wybija futbolówkę na rzut rożny.

28 min - Rzut rożny dla Heleny. Do strzału z głowy dochodzi jeden z zawodników miejscowych, ale piłkę po tym uderzeniu pewnie łapie bramkarz Wisły.

30 min - Swój mecz rozgrywa chyba Marcin Kapel, który wcześniej strzelił bramkę, a teraz znów zagroził bramce Heleny. Tym razem mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego futbolówka minęła okienko bramki gospodarzy!

32 min - Helena ma rzut wolny tuż zza pola karnego Wisły! Na szczęście dla nas piłka mija w bezpiecznych okolicach bramkę Liguza.

34 min - Strata piłki jednego z zawodników Wisły na środku boiska! Gospodarze wyjeżdżają z kontrą trzech na dwóch! To wszystko kończy się prostopadłym podaniem do jednego z miejscowych, który strzela z 14 metrów, ale Liguz wyciąga się jak sprężyna i łapie futbolówkę! Było gorąco!

35 min - Tym razem błąd zawodników Heleny! Piłkę przejmują Wiślacy, wymieniają parę szybkich podań, piłka w końcu trafia do Kapla, który jednak strzela zbyt lekko i bramkarz gospodarzy łapie piłkę...
Szkoda, bo przysłowie "nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić" po tej akcji nabrałoby realnych kształtów.

38 min - Kolejna akcja Heleny, która tym razem kończy się strzałem nad porzeczką z okolic narożnika pola karnego.

40 min - Rzut rożny dla Wisły. Po dośrodkowaniu Cholewy w polu karnym bramkarz Heleny mija się z piłką! Do strzału z główki dochodzi Oleksy, ale niestety posyła piłkę obok bramki...

44 min - Rzut wolny dla Wisły. Z 18 metrów strzela Mateusz Łabuz, którego ładne uderzenie z pod porzeczki koniuszkami palców wybija na róg bramkarz Heleny!

45 min - Po tym uderzeniu Łabuza Wisła ma rzut rożny, po którym do strzału dochodzi tym razem Jarek Będkowski, ale uderza obok bramki.

45 + 1 min - Uderzenie z około 25 metrów zawodnika Heleny łapie bramkarz Wisły.

Koniec pierwszej połowy!
Wynik meczu 1:1.
Trwa przerwa...


46 min - Rozpoczęła się druga połowa meczu.
Wisła bez zmian kadrowych przystąpiła do tej drugiej części spotkania.

48 min - Wisła ma rzut wolny z boku boiska. Bezpośrednio na bramkę uderza Grzegorz Cholewa, piłka jedna trafia tylko w słupek... podtrzymujący siatkę bramki.

52 min - Zmiana w drużynie Wisły. Za Mateusza Łabuza wchodzi Bartosz Pochroń.

53 min - Po rzucie rożnym dla Wisły, piłkę z pola karnego na 16 metr wybijają obrońcy Heleny. Tam jednak do futbolówki dochodzi Szczepan Kołton - strzela - ale obok słupka gospodarzy!

Przez kolejne minuty przewagę obejmują gospodarze. Na szczęście dla nas, jak na razie z tej przewagi nic nie wynika. Jest to "walenie głową w mur" w wykonaniu Heleny.

63 min - Po prostopadłym podaniu do sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły dochodzi jeden z zawodników Heleny! Jednak zbyt długo waha się przy oddawaniu strzału i Będkowski zdążył, aby się wrócić i zablokować jego strzał!

65 min - Po tej inicjatywie gospodarzy, wreszcie Wisła ma dobrą akcje. Jednak uderzenie Grzegorza Tabora z 16 metrów jest zbyt lekkie i bramkarz miejscowych bez problemów łapie futbolówkę.

Jarek Będkowski otrzymuje żółty kartonik, wcześniej - w pierwszej połowie, żółtą kartkę otrzymał również Piotr Lechowicz.

69 min - Wolny dla Heleny z okolic 18 metra. Strzał jednak ląduje w środek bramki, gdzie bez problemów Liguz łapie piłkę.

78 min - Za Grzegorza Tabora wchodzi Stanisław Łuszcz.

79 min - Rzut karny dla Wisły!!! Faulowany zostaje Kapel, a sędzia nie ma wątpliwości i gwiżdże "na wapno"...

80 min - Jarek Będkowski podchodzi do strzelania karnego! Uderza, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia gwiżdże, bo jeden z zawodników za wcześnie wbiegł w pole karne!! I karny będzie powtórzony!

80 min - Niestety druga próba karnego przez Będkowskiego ląduje obok bramki!!! Co za pech... było tak blisko!
Nie wykorzystujemy rzutu karnego!

83 min - Fauluje Kapel, za co otrzymuje żółtą kartkę, a Helena ma wolnego z około 25 metrów. Mocne uderzenie przelatuje obok słupka bramki Wisły.

89 min - Po ładnej, składnej akcji Wisły Kołton strzela z 16 metrów, ale obok słupka.

90 min - Sędzia spotkania dolicza 2 minuty. Przypomnijmy, że wynik jest 1:1, a w 80 min Wisła nie wykorzystuje rzutu karnego!

Koniec meczu.
Helena Nowy Sącz - Wisła Szczucin 1:1 (1:1)


Video

40 min - Strzał Rafała Oleksego z główki
44 min - Uderzenie z wolnego Mateusza Łabuza
80 min - Rzut karny strzela Jarosław Będkowski, ale sędzia nie uznaje gola...
...powtórzony karny, ale tym razem Będkowski uderza obok bramki


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2492413 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.