Biegoniczanka Nowy Sącz - Wisła Szczucin Zdjęcia

1:0 (1:0)

1-0 Sebastian Borkowski 40

Sędziował: Konrad Kolak ze Starego Sącza
Żółte kartki: Hejmej - D. Kołton, Majka
Czerwone kartki: Zbigniew Orzeł (35 min) i Artur Małek (85 min) - obydwaj Biegoniczanka
Widzów: 50

Biegoniczanka: Zbigniew Orzeł - Rafał Serafin, Krzysztof Szczepański, Paweł Czernecki, Tadeusz Fałowski - Dawid Potoczek, Artur Małek, Piotr Hejmej, Matuszewski (70 Wanczyk) - Grzegorz Kuźma, Sebastian Borkowski.

Wisła: 1-Łukasz Bebel - 2-Piotr Kuter, 4-Przemysław Foder, 5-Jarosław Będkowski, 6-Dominik Kołton - 9-Adam Majka, 7-Tomasz Tabor (46 17-Jacek Będkowski), 3-Tomasz Kowal, 10-Szczepan Kołton - 8-Marcin Kapel (60 15-Grzegorz Tabor), 11-Jerzy Smaś.
Trener: Jerzy Smaś.

Po pierwszych 10 minutach meczu wydawało się, że Wisła z Nowego Sącza bezproblemowo wywiezie 3 punkty. Natomiast po 35 min, kiedy to bramkarz gospodarzy w sytuacji sam na sam z Marcinem Kaplem poza polem karnym zagrał ręką i dostał czerwoną kartkę to wydawało się, że już na pewno szczucinianie wygrają te spotkanie. Jednak nic bardziej mylnego - Biegoniczanka grająca w "dziesiątkę" potrafiła strzelić gola, i jak się później okazało był to gol zwycięski...

Był to mecz drużyn, które przed tą kolejka zajmowały: 5 miejsce - Wisła i 7 miejsce - Biegoniczanka. Drużyna ze Szczucina miała 4 punkty przewagi nad drużyną z Nowego Sącza, jednak po tym meczu przewaga ta stopniała do 1 punktu.

A wcale tak nie musiało być. Od pierwszych minut przewagę miała zdecydowanie Wisła. Zablokowany strzał Szczepana Kołtona, później uderzenie Jerzego Smasia w polu karnym nad poprzeczką. Zespół gospdarzy praktycznie nie istniał w tej części gry.

Trzeba jednak przyznać, że było to tak tylko przez około 10-15 min. Z upływem czasu Biegoniczanka coraz bardziej zaznaczała swoją obecność i nawet stopniowo zdobywała przewagę na boisku. Szczególnie groźna była z rzutów wolnych, ale wszystkie strzały mijały bramkę Łukasza Bebla.

Chyba kluczowa w kontekście wyniku meczu okazała się 35 min - czerwień dla bramkarza gospodarzy za interwencje reką poza polem karnym, gdy Marcin Kapel mijał już go w sytuacji sam na sam. Biegoniczanka gra w dziesiątkę, a miejsce golkipera z Nowego Sącza zajmuje jeden z zawodników z pola, ponieważ na ławce rezerwowowych brak drugiego bramkarza...

Była to prawdopodobnie sytuacja kluczowa, ale o dziwo nie dla korzyść Wisły! To miejscowi, grający o jednego mniej, chwilę później strzelają gola - dośrodkowanie z lewej strony i strącenie głową piłki przez Sebastiana Borkowskiego daje prowadzenie gospodrzom.

Wynik 1-0 do przerwy. I każdy, kto spodziewał się, że w drugiej połowie piłkarze Wisły ruszą do zmasowanych ataków, nie zawiódł się. Jednak nad skutecznością i powodzeniem tych ataków mógł się już bardzo srodze zawieść. Ataki Wisły przypominały bicie głową w mur, z przewagi gości kompletnie nic nie wynikało.

Biegoniczanka ustawiła się na defensywę i atak z kontry. Potrafiła skutecznie się bronić i powstrzymywać akcje Wisły. Mało tego - sama potrafiła stwarzać sobie sytuacje. Raz nawet po złym podaniu Przemysława Fodra doszła do sytuacji sam na sam, jednak Łukasz Bebel zdołał obronić strzał nogami.

A Wisła miała tyle sytuacji klarownych, ile można było by policzyć na palcach jednej dłoni. Raz Tomasz Kowal z około 16 metrów minimlanie uderzył obok słupka, potem Jerzy Smaś doszedł do strzału w polu karnym jednak z trudniej pozycji uderzył zbyt lekko, później Adam Majka strzelił z główki, ale bramkarz stał na posterunku. Reszta akcji była bez pomysłu, a głeboko cofnięta obrona gospodarzy rozbijała wszelkie próby ataku gości.

W końcówce spotkania Biegniczanka była zmuszona grać w dziewięciu. Za brutalne popchnięcie Majki poza grą został ukarany jeden z zawodników gospodarzy. Jednak było już za mało czasu, żeby Wisła wykorzystała liczebną przewagę, którą i tak przecież miała przez niemal godzinę gry... (MS)

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5781952 (od 21.07.06); 0,074 s., IE, FF, O, G, S.