Zaległy i zarazem ostatni mecz w rundzie jesiennej.

Polan

21.11.2021 (niedziela),
godz. 12.00, Szczucin
2:4 (2:1)

Pierwotnie mecz miał się odbyć 30 października, jednak z powodu pogrzebu działacza Polanu Żabno spotkanie zostało odwołane i przełożone na 21 listopada.

Żółte kartki: Kapuściak, Bzduła, Patryjak - Marchwiany

Wisła: 96-Grzegorz Irla - 70-Bartłomiej Chrabąszcz, 3-Rafał Strycharz, 5-Adam Gmyr (86 9-Kacper Frąc), 10-Dariusz Kapuściak - 8-Mateusz Bzduła (67 6-Bartosz Wróbel), 14-Filip Gądek (67 13-Krystian Bator), 17-Stanisław Dernoga, 23-Radosław Łachut - 7-Jakub Nytko, 19-Bernard Patryjak (67 4-Kamil Dynak).
Trener: Artur Koza.

Polan: 77-Hubert Makowski - 6-Adrian Wódka, 16-Filip Wróbel, 3-Piotr Spinda, 11-Krzysztof Lechowicz - 7-Tyler Marchwiany (67 5-Arkadiusz Bauer), 12-Dawid Kurzawski, 10-Adrian Pikul, 9-Krystian Majka (86 14-Łukasz Młodawski), 13-Maciej Smagacz - 15-Wojciech Kruk (78 17-Szymon Zieliński).
Trener: Daniel Krzaczek.

Ostatni zaległy mecz rundy jesiennej w lidze okręgowej miał rozstrzygnąć, kto po półmetku rozgrywek wskoczy na szóste lokatę w tabeli. Jak się okazało zimę na tym miejscu spędzi Polan Żabno, który dzisiaj zainkasował przy Witosa trzy punkty. Tym samym Wisła zakończyła jesień na dziewiątej pozycji.

Polan w poprzednim sezonie dopiero w przedostatniej kolejce w bezpośrednim meczu z Ciężkowianką zapewnił sobie utrzymanie w okręgówce. Zarząd klubu, żeby uniknąć podobnej sytuacji w aktualnych rozgrywkach nie zamierzał teraz czekać z działaniami i już na trzy spotkania przed końcem rundy zwolnił trenera - Macieja Smagacza zastąpił Daniel Krzaczek.

Ostatecznie po rundzie jesiennej Polan będzie mógł raczej spokojnie zapaść w zimowy sen. Przyczyniło się do tego między innymi dzisiejsze spotkanie, w którym do 70 minuty przegrywali 2:1, ale zdołali odmienić losy pojedynku.

I tutaj właśnie duży niedosyt po stronie Wisły, która po pierwszej połowie schodziła z korzystnym wynikiem 2:1 i niewiele wskazywało, że to się tak zakończy. Dublet upolował Jakub Nytko, który najpierw przymierzył w samo okno z rzutu wolnego tuż zza szesnastki, a zaraz przed przerwą wykończył sam na sam po podaniu Dariusza Kapuściaka. Wcześniej to Polan prowadził 1:0, gdy już na samym początku meczu Adrian Pikul wykorzystał błąd naszej defensywy.

Jakub Nytko w tym sezonie strzelił już w sumie 17 bramek. Z naszych szybkich obliczeń wychodzi na to, że po rundzie jesiennej napastnik Wisły został najskuteczniejszym strzelcem w tarnowskiej lidze okręgowej.

Jednak na tym dobre informacje dla Wisły można zakończyć. Niespodziewanie w ciągu dwóch minut drużyna z Żabna odwróciła losy meczu o 180 stopni. W 70 min błyskotliwością popisał się Wojciech Kruk, który z około 40 metrów przelobował wysuniętego Grzegorz Irle. Chwilę później Krystian Majka dośrodkował z rzutu rożnego, a z 5 metra z główki piłkę do bramki skierował Dawid Kurzawski.

Taki rach-ciach kompletnie zdeprymował Wisłę. W końcówce meczu rzuciliśmy wszystko na jedną szalę. W efekcie odsłoniętą naszą drużynę skarcił kapitan przyjezdnych, co rozwiało wątpliwości, kto zgarnie w tym spotkaniu trzy punkty i wywinduje się na szóste miejsce w ligowej tabeli po półmetku rozgrywek. (MS)

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5784369 (od 21.07.06); 0,098 s., IE, FF, O, G, S.