Wisła Szczucin
LKS Ilkowice - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Puchar Polski zaczynamy u B klasowca.


Ilkowice

Wisła

29.08.2018 (środa),
godz. 18.00, Ilkowice
Ćwierćfinał PP Żabno
0:4 (0:3)

Bramki:
0-1 Mateusz Sieradzki 2
0-2 Mateusz Sieradzki 14
0-3 Jakub Nytko 23
0-4 Jakub Nytko 69

Sędziował: Dawid Kogut (Żabno)
Żółte kartki: brak

Ilkowice: 69-Rafał Chudziak - 3-Paweł Madura, 5-Jarosław Lechowicz, 6-Rafał Bożek (46 2-Janusz Tarchała), 7-Daniel Krzaczek, 9-Marcin Moryl, 10-Piotr Hurlak, 11-Łukasz Kozioł, 15-Marcin Golec, 16-Tomasz Woziwoda, 20-Paweł Wojdak.
Trener (grający): Daniel Krzaczek.

Wisła: 96-Grzegorz Irla - 17-Łukasz Łabuz, 4-Sławomir Chrabaszcz, 5-Adam Gmyr, 15-Bartosz Kuchnia - 9-Przemysław Krupa (60 14-Kamil Dynak), 18-Damian Giza, 11-Tomasz Zieliński, 23-Radosław Łachut - 7-Jakub Nytko (70 8-Jarosław Będkowski), 77-Mateusz Sieradzki.
Trener: Jarosław Będkowski.


Komentarz

Nie było niespodzianki na początku rozgrywek Pucharu Polski etapu żabieńskiego. Wisła mimo, że w mocno okrojonym składzie, to i tak bez większych problemów ograła i równocześnie wyeliminowała drużynę LKS Ilkowice, która występuje w B klasie. W następnym pucharowym spotkaniu (26 września) będziemy mieć już bardziej wymagającego rywala, bo zagramy z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska, która dzisiaj z kolei pokonała 1:3 Brzozę Brzezówkę. Zanim to jednak nastąpi, to Wisłę oczywiście czekają rozgrywki ligowe. Najbliższym mecz już w tę niedziele u siebie z Pogórzem Pleśna.

LKS Ilkowice w I rundzie Pucharu Polski sprawiły niespodziankę, bo zremisowały 4:4, a następnie wygrały po rzutach karnych z wyżej notowanym przeciwnikiem - Strażakiem Karsy. Wisła była zwolniona z gry w I rundzie.

Drużyna z Ilkowic to przedstawiciel B klasy, w której w poprzednim sezonie zabrakło niewiele, by zająć drugie miejsce w tabeli dające promocje do gry na szczeblu wyższym. Awans stracili dopiero w ostatniej kolejce, w której przegrali z Spartakusem Radgoszcz, który tym samym o punkt minął ich na finiszu rozgrywek.

Wiślacy dzisiaj wystąpili w drugim garniturze. W wyjściowym składzie pojawiło się czterech naszych juniorów - 17-letni Sławomir Chrabąszcz i Bartosz Kuchnia oraz 16-letni Damian Giza i Mateusz Sieradzki. Ten ostatni po kwadransie gry miał już na swoim koncie dwa gole. Dublet również dołożył już doświadczony Jakub Nytko. W meczu od 70 minuty zagrał też wyjątkowo nasz trener, Jarosław Będkowski.

Kolejny etap Pucharu Polski odbędzie się 29 września (tj. środa). Wisła najprawdopodobniej u siebie zagra z dobrze znaną nam Dąbrovią. Do kolejnej rundy awansował również Polan Żabno, który dzisiaj wyeliminował Radłovie Radłów oraz LUKS Wola Radłowska, która z kolei po rzutach karnych poradziła sobie z B klasowym DTS Dąbrowa Tarnowska. (MS)


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3457473 (od 21.07.06); 0,078 s., IE, FF, O, G, S.