Wisła Szczucin
Brzoza Brzezówka - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Wisła od razu w ćwierćfinale.


Brzoza

Wisła

06.09.2017 (środa),
godz. 17.00, Brzezówka
Ćwierćfinał PP Żabno
0:3 (0:1)

Bramki:
0-1 Przemysław Krupa 33
0-2 Dawid Dynak 68
0-3 Przemysław Krupa 70

Sędziował: Dawid Kogut (Żabno)
Żółte kartki: Dobrowolski, D. Irla
Widzów: 60

Brzoza: 23-Grzegorz Irla - 6-Michał Widelski (85 19-Adam Mazur), 2-Michał Łopata, 4-Damian Rendak, 22-Radosław Kułaga (69 21-Krystian Sekuła) - 9-Tomasz Furgał, 18-Mateusz Micek (49 8-Dawid Frąc), 7-Dominik Dobrowolski, 16-Jarosław Bogacz, 11-Mateusz Gadawski - 10-Dawid Irla.
Trener: Witold Chrabąszcz.

Wisła: 1-Jakub Szymański - 3-Kamil Dynak (74 18-Maksymilian Żuchowicz), 6-Kamil Furgał, 13-Krystian Bator, 2-Bartosz Pochroń - 22-Przemysław Krupa, 17-Stanisław Dernoga (53 14-Filip Gądek), 11-Tomasz Zieliński (46 10-Szczepan Kołton), 15-Sebastian Bednarz - 8-Mateusz Łabuz (46 94-Dawid Dynak), 9-Kamil Żuchowicz (46 7-Konrad Wołoszyn).
Trener: Jarosław Będkowski.


Komentarz

Wisła wystartowała w żabieńskim Pucharze Polski i już od razu na etapie ćwierćfinałów, bo wcześniej udało nam się wylosować tzw. "wolny los". Przeciwnikiem okazała się drużyna po sąsiedzku - Brzoza Brzezówka, i tym samym mieliśmy piłkarskie derby naszej gminy. Wynik nie zaskoczył, bo faworyzowana Wisła wygrała i awansowała do kolejnej rundy.

A klasowa Brzoza Brzezówka we wcześniejszej rundzie Pucharu Polski sprawiła niespodziankę, bo udało jej się wyeliminować Radłovie Radłów, która występuje w lidze okręgowej.

Dzisiaj jednak musiała uznać wyższość Wisły. Najprawdopodobniej były to pierwsze takie oficjalne derby Gminy Szczucin na poziomie seniorskim, w których spotkały się Brzoza z Wisłą (nie licząc oczywiście meczów sparingowych).

Spotkanie nie było na pewno "spacerkiem" dla Wisły. Brzoza już w 7 min stworzyła taką sytuacje, po której tylko interwencja Stanisława Dernogi, który wybił piłkę z linii bramkowej, uratowała nas od straty gola. Zawodnik Wisły po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się w składzie, ale ze względu na pracę za granicą był to występ tylko jednorazowy i nie wiadomo kiedy go jeszcze zobaczymy na boisku.

Wiślacy objęli prowadzenie dopiero po półgodzinie gry. Wtedy to, Przemysław Krupa wykorzystał zamieszanie przed bramką Brzozy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie gospodarze już nieco opadli z sił, na czym skorzystała Wisła, która w krótkim odstępie czasowym strzeliła dwa gole. Najpierw z główki Grzegorza Irle pokonał Dawid Dynak, a później ponownie w tym meczu do bramki trafił Przemysław Krupa.

Wisła tym samym zakończyła przygodę Brzozy w tej edycji Pucharu Polski. A sama zmierzy się teraz z Polanem II Żabno, który dzisiaj rozgromił aż 0:9 B klasową Wolanie Wolę Żelichowską. W drugim meczu półfinałowym LKS Wietrzychowice podejmą pierwszą drużynę Polanu. (MS)


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2507087 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.