Sędziował: Maksymilian Wróblewski (Brzesko)
Żółte kartki: Trójniak, Żuchowicz, Wołoszyn - Żaba, Pacura, dwie Świerczek
Czerwona kartka: Świerczek (Śmigno, 90+1 min - druga żółta)

Wisła: 12-Szymon Szydło - 18-Marek Trójniak, 4-Kamil Dynak, 6-Kamil Furgał (65 2-Radosław Furgał), 8-Jakub Młodziński - 94-Dawid Dynak (65 13-Krystian Bator), 14-Filip Gądek, 10-Szczepan Kołton, 11-Mateusz Łabuz - 7-Konrad Wołoszyn (70 91-Adam Gmyr), 9-Kamil Żuchowicz (65 22-Sebastian Bednarz).
Trener: Jarosław Będkowski.

Śmigno: 1-Dariusz Kornaus - 18-Radosław Sajdak (70 2-Zenon Kilian), 15-Łukasz Domagała, 3-Hubert Szponder, 4-Szymon Marciniec - 14-Dawid Żaba, 9-Sebastian Świerczek, 13-Krystian Kozioł, 8-Dawid Szatko - 10-Adrian Wajs, 11-Dawid Pacura.
Trener: Rafał Mikoś.

Wiślacy nie dali szans drużynie ze Śmigna i odnieśli pewne zwycięstwo na swoim terenie. Już po pierwszej połowie widniał wynik 4:1 i praktycznie było już pozamiatane. Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko trzy kolejki. Za tydzień - w tym najbliższym meczu - na pewno tak łatwo nie będzie, jak to było dzisiaj. Ponieważ zagramy na wyjeździe z GKS Gromnikiem, który traci do nas tylko cztery punkty w ligowej tabeli.

KS US Śmigno w poprzednim sezonie zajęło ósme miejsce w okręgówce. W obecnych rozgrywkach od początku tułają się w dolnych rejonach tabeli, gdzie po 11 kolejkach zanotowali tylko pięć punktów, a od siedmiu meczów z rzędu są bez zwycięstwa. Trenerem drużyny ze Śmigna jest Rafał Mikoś, który rundę wiosenną sezonu 2003/04 spędził w szczucińskiej Wiśle.

Dzisiaj nie minął kwadrans, a Wisła prowadziła już 1:0. Wtedy, to Dawid Dynak prostopadle podał do Kamila Żuchowicza, który z prawej strony zagrał wzdłuż bramki na 5 metr, gdzie całą akcje wykończył Konrad Wołoszyn.

Jednak goście, którzy od początku nie bali się grać piłką, szybko wyrównali. Wykorzystali błąd naszych zawodników - Dawid Żaba przejął piłkę i uderzył z dystansu. Mało tego, KS US Śmigno pięć minut później ponownie trafiło do naszej bramki, ale na nasze szczęście z pozycji spalonej.

Po tym wszystkim naszym zapaliła się czerwona lampka, dlatego ponownie przejęliśmy inicjatywę i to jak! W ciągu sześciu minut strzeliliśmy aż trzy gole. 34 min - Szczepan Kołton podał prostopadle do Kamila Żuchowicza, który w polu karnym uderzył z ostrego kąta, a piłka znalazła miejsce między nogami golkipera Śmigna - 2:1. 36 min - obrońcy gości wybili piłkę, która spadała prosto pod nogi Kamila Żuchowicza, a ten strzelił tuż zza szesnastki, a futbolówka płasko wpadła obok słupka - 3:1. 40 min - Mateusz Łabuz podał do Konrada Wołoszyna, który wyszedł sam na sam i skierował piłkę obok bezradnie interweniującego Dariusza Kornausa - 4:1.

Zaraz po przerwie gości dobił Szczepan Kołton, co chyba całkowicie odjęło im ochoty do gry. Wykorzystał on bezpańską piłkę i strzelił z około 14 metrów. W 76 min Szczepan Kołton ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem podawał mu Mateusz Łabuz, a w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza gości i ustalił wynik spotkania na 6:1 dla Wisły. (MS)

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5784380 (od 21.07.06); 0,082 s., IE, FF, O, G, S.