Wisła Szczucin
Metal Tarnów - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Hit kolejki - czwarte kontra drugie miejsce w tabeli!


Metal

Wisła

30.09.2017 (sobota),
godz. 16.00, Tarnów
2:0 (1:0)

Bramki:
1-0 Jerzy Gromadzki 10
2-0 Jerzy Gromadzki 83

Sędziował: Mateusz Libera (Żabno)
Żółte kartki: Barczak dwie, Wójtowicz - D. Dynak, Kołton
Czerwona kartka: Barczak (Metal, 67 min - druga żółta)
Widzów: 120

Metal: 1-Paweł Jankowski - 17-Łukasz Kozioł, 11-Bartłomiej Krużel (72 6-Dominik Uchwat), 16-Marcin Gromadzki, 3-Marcin Ślusarski - 9-Grzegorz Pytel, 13-Daniel Przydział (62 15-Sebastian Gębala), 2-Mateusz Orłowski (84 4-Robert Pawłowski), 7-Jerzy Gromadzki (89 5-Mikołaj Mróz) - 8-Krzysztof Jabłoński (87 14-Bartosz Karpowicz), 18-Tomasz Barczak.
Trener: Jacek Czarnik.

Wisła: 33-Daniel Liguz - 4-Kamil Dynak (80 22-Przemysław Krupa), 3-Dawid Nowak, 6-Kamil Furgał, 91-Adam Gmyr (65 14-Filip Gądek) - 11-Mateusz Łabuz (59 17-Sebastian Bednarz), 13-Krystian Bator, 10-Szczepan Kołton, 8-Jakub Młodziński - 94-Dawid Dynak, 9-Kamil Żuchowicz.
Trener: Jarosław Będkowski.


Komentarz

Pojedynek Metal vs. Wisła był najciekawiej zapowiadającym się z 9 kolejki ligi okręgowej, bo obie drużyny zajmują miejsca w czubie tabeli. Starcie wygrał Metal, co zasadniczo wpłynie na górny układ tabeli, ale pamiętajmy, że jeszcze nie rozegrała się 1/3 sezonu... Dzisiaj w telegraficznym skrócie można napisać, że to Wisła grała, ale Metal strzelał gole. Tak to czasem bywa. Za tydzień zagramy u siebie w LKS Nową Jastrząbką, ale wcześniej czeka nas finałowy pojedynek Pucharu Polski z Polanem Żabno.

Wisła z Metalem ostatni raz grała 10 lat temu. Wówczas w sezonie 2007/08 drużyna z Warsztatowej 2 występowała na szczeblu V ligi, ale wtedy po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek z powodu zrezygnowania długoletniego ich sponsora - firmy Gawro, hurtowni artykułów spożywczych. Od tamtego czasu Metal borykał się w A, a nawet w B klasie. Jednak po kilku latach sponsor ponownie zaczął inwestować w klub, który pomału zaczął odzyskiwać dawny blask. W poprzednim sezonie pewnie awansowali do okręgówki, w której teraz zajmują miejsce w czubie tabeli.

Nie mogliśmy wyjść składem z poprzedniej kolejki, bo zabrakło bramkarza Szymona Szydło (wyjazd na dwa tygodnie za granicę), Marka Trójniaka (sprawy prywatne) czy też Konrada Wołoszyna (pauzował za kartki).

Metal świetnie rozpoczął mecz, bo już w 10 mi wyszedł na prowadzenie. Wówczas sprytnie z rzutu wolnego sprzed naszego pola karnego uderzył doświadczony Jerzy Gromadzki. Wisła w tej części gry również miała wolnego z podobnej odległości, ale po strzale Kamila Żuchowicza piłka tylko otarła się o zewnętrzną część słupka. Taka właśnie była różnica w pierwszej połowie między Metalem a Wisłą.

Po przerwie Wisła zepchnęła rywala do defensywy, ale tak naprawdę nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji strzeleckiej. Raz po raz zbliżaliśmy się do pola karnego rywala, ale nic z tego konkretnego nie wynikało. Na dodatek Metal od 67 min zmuszony był grać w osłabieniu, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Barczak. Niestety, w żaden sposób nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

Za to Metal potrafił stworzyć jedną sytuacje i ją spożytkować. W 83 min Jerzy Gromadzki przy biernej postawie naszych obrońców przyjął piłkę w polu karnym i skierował futbolówkę do bramki. W ten sposób nie dało się już odwrócić losów tego spotkania i Wisła musiała przełknąć gorzki smak porażki. (MS)

Video

1-0 Jerzy Gromadzki 10


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2507138 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.