Wisła Szczucin
Piast Stopnica - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Tak jak w zimie - sparingi rozpoczynamy w Stopnicy.


Piast

Wisła

15.07.2017 (sobota),
godz. 17.00, Stopnica
SPARING
3:7 (1:2)

Bramki:
0-1 Konrad Wołoszyn 1
0-2 Jakub Młodziński 10
1-2 Piast 40
1-3 Szczepan Kołton 50
1-4 Konrad Wołoszyn 52
1-5 Dawid Dynak 57
2-5 Piast - karny 62
2-6 Konrad Wołoszyn 72
2-7 Łukasz Łabuz 87
3-7 Piast 90

Wisła: zawodnik testowany - Adam Gmyr (60 Klaudiusz Kozioł), zawodnik testowany II, Krystian Bator, Dariusz Kapuściak (46 Łukasz Łabuz) - Maksymilian Żuchowicz (46 Tomasz Mątwicki), Sebastian Bednarz (60 Bartosz Kuchnia) - Dawid Dynak, Szczepan Kołton, Jakub Młodziński - Konrad Wołoszyn.
Trener: Jarosław Będkowski.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

Wisła wystartowała ze sparingami, które mają ją przygotować do ligowego sezonu 2017/18. Przypomnijmy, że Wiślacy rozpoczęli treningi od 10 lipca i trenują trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. W pierwszym meczowym sprawdzianie bez większych problemów ograliśmy na wyjeździe Piast Stopnice.

Z Piastem w Stopnicy sparingowo graliśmy również w przerwie zimowej, wtedy na zamarzniętym boisku wygrali oni 5:3. Już wtedy pisaliśmy, że drużyna ta występująca w świętokrzyskiej okręgówce będzie walczyć o utrzymanie. Ostatecznie po sezonie 2016/17 zajęli oni trzecie miejsce od końca w ligowej tabeli. Jednak ponoć spadku nie zaznali, bo dlatego, że rozwiązano zespół Korony II Kielce.

Stopnicki Piast, który najwidoczniej dość szczęśliwie uchronił się przed spadkową gilotyną ścinającą do A klasy, nie był dziś wymagającym rywalem dla Wisły. Wisła od początku do końca była drużyną lepszą i zasłużenie wygrała. Pierwszy letni test zakończył się hokejowym wynikiem - 3:7 dla naszych.

W składzie Wisły wystąpiło dwóch testowanych zawodników, którzy trenują z drużyną, ale ich przyszłość w naszym klubie jest jeszcze nieznana. Z zespołem trenuje również Łukasz Łabuz, który wrócił z zagranicy oraz Konrad Wołoszyn, który wrócił z wypożyczenia z Wolanii Woli Rzędzińskiej. Trener dał też szanse naszym juniorów - dzisiaj na boisku pojawili się Tomasz Mątwicki, Bartosz Kuchnia oraz Klaudiusz Kozioł. Nie był to optymalny skład Wisły, bo z różnych przyczyn zabrakło kilku zawodników.

Planowany sparing w najbliższą środę z Olimpią Buczę nie dojdzie do skutku. Także Wisła powinna zagrać dopiero w weekend, a przeciwnikiem będzie przedstawiciel dębickiej okręgówki - Victoria Czermin. (MS)

Inne sparingi V ligowców

Dąbrovia Dąbr. Tarn. - Dunajec Zb. Góra
Ciężkowianka - Kolejarz Stróże
LUKS Skrzyszów - FC Pawęzów
Polan Żabno - Polan II Żabno


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2505008 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.