Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Brzoza Brzezówka Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Mecz o 2 miejsce w tabeli.


Wisła

Brzoza

15.06.2017 (czwartek),
godz. 14.00, Szczucin
TRAMPKARZE
1:2 (0:0)

Bramki:
0-1 Karol Wójcik 50
1-1 Damian Giza 57
1-2 Karol Wójcik 67

Sędziował: Karol Kseń (Żabno)
Czas gry: 2 x 35 min

Wisła: 1-Piotr Tabor - 4-Kordian Adamczyk, 17-Wiktor Koczwański, 9-Jakub Klara, 8-Przemysław Gręba - 20-Bartłomiej Chrabąszcz, 16-Kacper Jarosz, 10-Damian Giza, 3-Jakub Kaczkowski - 11-Mateusz Kupiec, 7-Mateusz Sieradzki.
---
2-Paweł Łachut, 6-Casper Czech, 18-Jakub Balicki.
Trener: Tomasz Zieliński.

Brzoza: 1-Bartłomiej Kuta - 14-Sebastian Leżoń, 16-Kordian Stopa, 18-Jakub Kaczocha, 9-Sebastian Bogacz, 15-Tomasz Wąż, 11-Krystian Bogacz, 19-Mateusz Broda, 7-Marek Skiba, 20-Karol Wójcik, 3-Adam Łuszcz.
---
17-Piotr Sipior, 10-Bartosz Kaczocha, 8-Dariusz Frąc.
Trener: Dominik Dobrowolski.


Komentarz

Ostatnie dni nie były najlepsze dla naszych drużyn młodzieżowych. Najpierw we wtorek w Słupcu przegrali nasi juniorzy, później w środę gorzki smak przegranej u siebie musieli przełknąć nasze młodziki, a z kolei w czwartek porażkę dołożyli trampkarze, co ostatecznie zepchnęło ich na trzecie miejsce w ligowej tabeli sezonu 2016/17.

Tak się złożyło, że juniorzy Wisły w tydzień dwukrotnie grali z Kłosem w Słupcu. Niestety, obydwa spotkania przegrali. Najpierw 7 czerwca w zaległym meczu 13 kolejki ulegli 4:1, a następnie 13 czerwca polegli 2:1. Honorowe trafienia dla Wiślaków za każdym razem strzelał Tomasz Mątwicki. Juniorom na zakończenie sezonu pozostał już tylko pojedynek z LKS Ilkowicami w najbliższą sobotę.

W środę naszych młodzików aż 0:7 rozgromili rówieśnicy z Olesna. Na usprawiedliwienie młodych Wiślaków trzeba zaznaczyć, że ich rywal to zdecydowany lider rozgrywek, który po 17 meczach uzyskał 49 z 51 punktów możliwych do zdobycia, z bilansem bramkowym 117 do 8. Warto dodać, że LZS Olesno jedyne punkty w tym sezonie straciło właśnie z Wisłą, kiedy nasi na początku maja na wyjeździe zremisowali 1:1. Młodziki Wisły ligę zakończą na drugim miejscu w tabeli, a w sobotę zagrają jeszcze z LZS Luszowicami.

Natomiast dla trampkarzy mecz z Brzezówką był ostatnim w tym sezonie. Niestety, porażka oznacza, że to Brzoza zakończy rozgrywki jako wicelider. Derbowe starcie przyniosło wiele emocji.

Do przerwy był bezbramkowy remis, ale to drużyna z Brzezówki stworzyła lepsze okazje strzeleckie. Przede wszystkim miała rzut karny, ale intencje Jakuba Kaczochy bezbłędnie wyczuł Piotr Tabor. Bramkarz Wisły w tej połowie meczu jeszcze dwukrotnie wybraniał groźne uderzenia Karola Wójcika i później Mateusza Brody.

Niestety w drugiej części spotkania w końcu golkiper naszych trampkarzy skapitulował, kiedy w 50 min szczupakiem piłkę do bramki wepchnął Karol Wójcik. Jednak Wiślacy nie zamierzali się poddawać. Chwilę później do remisu doprowadził kapitan naszej drużyny - Damian Giza, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego tuż zza pola karnego i Wisła w tym momencie była na drugim miejscu w tabeli. W końcówce meczu ostatnie słowo należało jednak do Brzezówki. Ponownie bramkę z główki zdobył napastnik Brzozy, tym razem po dośrodkowaniu Tomasza Węża i tym samym to tamci trampkarze mogli się cieszyć z wicemistrzostwa ligi. (MS)


Copyright © 1998-2020 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3571186 (od 21.07.06); 0,094 s., IE, FF, O, G, S.