Wisła Szczucin
Piast Stopnica - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Wisła rozpoczyna sparingowe zmagania.


Piast

Wisła

06.02.2016 (sobota),
godz. 14.30, Stopnica
SPARING
3:2 (2:1)

Bramki:
0-1 Kamil Dynak 13
1-1 Piast 24
2-1 Piast - wolny 40
2-2 Jakub Nytko 54
3-2 Piast - po rożnym 58

Wisła: Patryk Kuta (25 Jakub Szymański) - Marek Trójniak, Kamil Dynak, Kamil Bednarz (46 Dariusz Kołton), Bartosz Pochroń (46 Dariusz Kapuściak) - Dawid Dynak (46 Sebastian Bednarz), Tomasz Wnęk, Jakub Musiał (46 Jakub Nytko), Jakub Młodziński - Krystian Bator, Szczepan Kołton (46 Bernard Patryjak).
Trener: Jarosław Będkowski.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

Seniorzy Wisły Szczucin 15 stycznia rozpoczęli zimowy okres przygotowawczy do rundy rewanżowej, a dziś rozegrali swój pierwszy sparingowy mecz. W Stopnicy ulegli 3:2 tamtejszemu Piastowi, który występuje w świętokrzyskiej okręgówce i po półmetku rozgrywek zajmuję wysokie 4 miejsce w tabeli. Za tydzień planowo sparing z Czarnovią Czarna, która z kolei jest przedstawicielem podkarpackiej okręgówki. Ponadto Wisła rozegra mecze kontrolne m.in. z Skrzyszowem, Termalicą Bruk-Bet II, Olimpią Wojnicz czy Victorią Czermin. Liga powinna ruszyć 19-20 marca.

W dzisiejszym spotkaniu w składzie Wisły pojawił się nowy zawodnik - 18-letni Tomasz Wnęk z LZS Olesna, który najprawdopodobniej zasili nasze szeregi. Z zagranicy wrócili Dariusz Kołton oraz Jakub Nytko, którzy dziś pojawili się na boisku, ale niestety za tydzień znów wyjeżdżają. Sprawdzani są również nasi juniorzy - bramkarz Jakub Szymański, Sebastian Bednarz czy Bernard Patryjak.

Natomiast zabrakło Konrada Wołoszyna, którym poważnie interesuje się III-ligowa Wolania Wola Rzędzińska. Nie zobaczyliśmy również Kacpra Nytka, który z kolei z powodzeniem próbuje sił w tzw. "Piłkarskim Diamencie", czyli ogólnokrajowym systemie skautingu, po którym ma szanse dostać się do... lidera ekstraklasy, Piasta Gliwice. Wszystko to na razie jest w toku rozstrzygnięć i trzeba uzbroić się w cierpliwość, by wiedzieć, jak będzie wyglądała kadra Wisły na ligową rundę wiosenną.

Dzisiaj lepszy okazał się Piast, choć bramki traciliśmy po własnych błędach. Dla nas gole strzelili Kamil Dynak z główki oraz Jakub Nytko po akcji sam na sam. W obydwóch tych sytuacjach asystował im Jakub Młodziński.

Na koniec warto dodać, że sportowo-kompleksowe zaplecze Piasta Stopnicy - miasta mniejszego od Szczucina - robi ogromne pozytywne wrażenie. Dwa boiska, zadaszana trybuna z krzesełkami, duże szatnie, siłownia na zewnątrz i wewnątrz, kort tenisowy, lodowisko, bieżnia do biegania, boisko koszykówki i siatkówki plażowej, skatepark, basen i sam nie wiem co jeszcze, w jednym miejscu, zadbane i służące mieszkańcom. Nic tylko pozazdrościć i mieć nadzieje, że kiedyś w Szczucinie doczekamy się podobnego obiektu... (MS)

Inne sparingi V-ligowców

Tarnovia Tarnów - Spółdzielca Grabno 10:1
Polan Żabno - Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 5:2
Sokół Borzęcin - Dąbrovia Dąbr. Tarn. 2:1
Metal Tarnów - Zorza Zaczarnie 1:1
Łukovia Łukowa - Radar Łętowice 3:4
Ikar Odporyszów - Wola Radłowska 2:1
KS US Śmigno - Polan II Żabno 8:2 (w Tarnowie)
KS Radlna - LKS Wietrzychowice 2:3
Dunajec Zb. Góra - Pogórze Pleśna 3:2
Victoria Koszyce M. - KS Łękawica 9:1 (w Tarnowie, na Matelu)
LKS Zgłobice - LKS Szynwałd 5:2


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2344657 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.