Orzeł Cikowice - Wisła Szczucin Zdjęcia

Rafał Kościelniak:
Spotkanie zostało rozegrane w ekstremalnych warunkach. Po całodziennej pięknej pogodzie równo o 18 (czyli w chwili rozpoczęcia się spotkania) z nieba lunął potężny deszcz. Boisko momentalnie stało się śliskie, a piłkarze grający przeważnie w "lankach" jeździli po nim jal po lodowisku. W pierwszej połowie było wiele przypadkowości, ale stroną przeważającą była drużyna ze Szczucina. Kilka bardzo dogodnych sytuacji na przedpolu bramki gospodarzy zostało niewykorzystane. Niestety jedna z nielicznych kontr gospodarzy została zatrzymana faulem. Po tym właśnie faulu błąd zrobił młody bramkarz Wisły. Piłkę którą należało przenieść nad poprzeczką próbował łapać, piłka przełamując wyprostowane ręce odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Tutaj napastnik gospodarzy pewnie uderzył obok zdezorientowanego bramkarza. Po pobycie w szatni i kilku ostrych i mobilizujących słowach od trenera Wiślacy wyszli na boisko pełni werwy i zapału. Pogoda też się zdecydowanie poprawiła, zmieniając się z ulewy w drobny deszczyk. Wisła rozpoczęła od mocnego uderzenia genialnie Żaba wyprowadził piłkę z środkowej strefy boiska i ogrywając obrońców i lobując bramkarza doprowadził do remisu. Drugą bramkę dla Wisły zdobył Kozioł uderzając piłkę głową. W przekroju całego spotkania Wisła miała dużą przewagę nad rywalem. Dużą dozę spokoju wprowadził w linie defensywne J.Smaś który zagrał stopera. No i oczywiście podobnie jak w poprzednich spotkaniach brak trochę szczęścia, gdyż aż 4 krotnie piłka po strzałach Wiślaków lądowała na słupku i raz na poprzeczce, nie mówiąc już o około 8-9 sytuacjach sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Klasą samą dla siebie w tym spotkaniu był napastnik Wisły Paweł Żaba. Mecz zakończył się o 20 i ostatnie 20 minut spotkanie toczyło się przy "sztucznym oświetleniu" (czyli 8 latarniach). Należy zaznaczyć również obecność grupy kibiców ze Szczucina. Zawsze wierni swojej drużynie jeżdżą na wszystkie spotkania dopingując swoją Wisłę Szczucin.