Wisła Szczucin

Podsumowanie wiosny 2023/24 - DR. MŁODZIEŻOWE

JUNIORZY STARSI (U19-U16)
II liga okręgowa, grupa Tarnów (system jednorundowy)

Tabela


Przed startem wiosennych rozgrywek doszło do zmiany trenera. Tomasza Zielińskiego, który pracował z naszą młodzieżą od 2015 roku zastąpił Michał Syroka.

W ośmiu spotkaniach nowy trener skorzystał aż z 27 zawodników. Ta ilość cieszy, choć niekoniecznie przełożyło się to na wyniki. Walkę o awans wygrała Dąbrovia, która zgromadziła tyle samo punktów co KS Ryglice, ale w meczu bezpośrednim okazała się lepsza.

Trzeba zaznaczyć, że wyróżniający się zawodnicy systematycznie grali w seniorach, przez co często nie mogli występować w meczach juniorskich. Dominik Oliwa, Łukasz Tobiasz, Marceli Krawczyk, Mateusz Dzięgiel, Jakub Piekielniak czy Przemysław Witaszek byli zazwyczaj przypisywani do kadry A klasy.

Wiek juniora po tym sezonie kończy tylko trzech zawodników - Nikodem Baran, Grzegorz Chrabąszcz oraz Mateusz Dzięgiel. Dodatkowo wygląda na to, że sporo zawodników w nowych rozgrywkach dojdzie z drużyny trampkarzy, o tym poniżej.

Kadra w liczbach


TRAMPKARZE (U15 i U14)
II liga okręgowa, grupa Tarnów (system jednorundowy)

Tabela


Trampkarze podobnie, jak w poprzedniej rundzie walczyli o utrzymanie w II lidze i ta sztuka im się udała. Zdecydowała o tym druga część wiosennych zmagań, kiedy nasi potrafili wygrać mecz "o sześć punktów" z Brzozą Brzezówka (spadek) oraz niespodziewanie zagarniając pełną pulę w rewanżach z Iskrą Tarnów i Westovią II Tarnów, czyli odpowiednio z wiceliderem i liderem całych rozgrywek, który awansował o szczebel wyżej.

Cieszy również ponownie liczna kadra trampkarzy, która patrząc na rozgrywki jesień-wiosna dobiła w sumie aż do 31 zawodników. Wśród nich aż 13 chłopaków zakończyło wiek trampkarza i w nowym sezonie przystąpi do drużyny juniorów - to Ci pogrubieni na czarno.

Kadra w liczbach


MŁODZIKI (U12 i U11)
II liga okręgowa, grupa Tarnów (system jednorundowy)

Tabela


Ligę zdominowały drużyny Tuchovii, KS Uniwersytetu Jagiellońskiego (zespół złożony z samych dziewczynek) oraz Górnika 20. Z nimi Wisła miała największe problemy i nie potrafiła nawet zremisować. Jednak z pozostałymi ekipami zaliczyła już komplet punktów! Dzięki temu ostatecznie pewnie uplasowała się na czwartym miejscu w tabeli.

Kadra w liczbach


MŁODZIKI II (U12 i U11)
III liga okręgowa, grupa Żabno (system jednorundowy)

Tabela


W tej rundzie do pomocy przy młodzikach trenerowi Jarosławowi Będkowskiemu został dokooptowany asystent Maciej Wójcik.

Druga drużyna młodzików po raz trzeci z rzędu znalazła się w czubie III ligi. Tylko dwie porażki na 10 spotkań dało wysokie trzecie miejsce w tabeli.

Łącznie w młodzikach w I i II drużynie w meczach ligowych wystąpiło aż 32 zawodników. Trzeba pamiętać, że w młodzikach nie gra się po jedenastu, ale po dziewięciu. Nazwiska pogrubione, to Ci którzy w tym sezonie zakończyli wiek młodzika.

Kadra w liczbach


ORLIKI (U10 i U9)
ŻAKI (U8 i U7)
SKRZATY (U6-U5)

Orliki, żaki oraz skrzaty grają w cyklicznych turniejach, bez systemu ligowego. Są to najliczniejsze nasze grupy, więc w tej rundzie do nich doszło dwóch nowych trenerów asystentów. Do pomocy przy żakach został przeznaczony Wojciech Mach, a z kolei do najmłodszych skrzatów - Aleksandra Żuchowicz.

Dla przypomnienia: "Podsumowanie rundy jesiennej 2023/24 - drużyn młodzieżowych".

(MS)


Copyright © 1998-2024 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin.