Wisła Szczucin

Wakacje z Piłką Nożną 2017

Reprezentacja Wisły składająca się z trzynastolatków i młodszych wystąpiła w turnieju "Wakacje z Piłką Nożną 2017", w którym wzięło udział ponad 700 drużyn z całego naszego województwa. Nasi młodzi wychowankowie przebrnęli przez trzystopniowy system eliminacyjny i weszli do grona 10 najlepszych drużyn z małopolski, które o miano tej najlepszej rywalizowały w Krakowie. Wygrała MKS Trzebinia, a nasi zawodnicy ostatecznie uplasowali się na 5 miejscu. To bez wątpienia ogromny sukces młodej generacji szczucińskiej piłki!

Organizatorami turnieju "Wakacje z Piłką Nożną" był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Małopolskie Zrzeszenie LZS. Ambasadorem tego projektu był sam selekcjoner Reprezentacji Polski - Adam Nawałka. Była to już V edycja takich rozgrywek, w której wzięło udział ponad 700 drużyn.

Młoda Wisełka musiała przebrnąć przez trzystopniowy system eliminacyjny. Najpierw wygrała w eliminacjach Gminy Szczucin, gdzie ograła 2:1 Brzozę Brzezówkę i aż 10:1 drugi zespół naszej Wisły. Kolejny etap rozegrał się już na szczeblu powiatowym. Miejscem rywalizacji był orlik w Gręboszowie, gdzie wzięło udział sześć drużyn. Wisła pokonała 7:0 LZS Mędrzechów, 2:0 Wisłę Borusową, również 2:0 Wojskowych Bolesław i 3:1 SPI Olesno. Jedyną porażkę 3:1 nasi zawodnicy zaliczyli z Dąbrową Tarnowską i tym samym w ostatecznym rozrachunku zajęli 2 miejsce, co jednak pozwoliło im awansować do kolejnej rundy. Wisła została nagrodzona pucharem, a zawodnicy wrócili do domów z dyplomami z autografem Adama Nawałki.

Ostatni etap eliminacji odbył się w Karwodrzy na szczeblu subregionalnym. W tym turnieju wzięło udział sześć drużyn z trzech powiatów: Brzeskiego, Dąbrowskiego i Tarnowskiego. Wiśle i tutaj udało się zająć premiowane miejsce i obok Ciężkowianki Ciężkowice wywalczyli awans do ścisłego finału!W finałowym etapie całych rozgrywek ostatecznie wzięło udział dziesięć drużyn. Rywalizacja odbyła się tradycyjnie na obiekcie WLKS Krakus w krakowskiej dzielnicy Swoszowice. Na uroczyste otwarcie przybył Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Władysław Kosiniak-Kamysz, który skierował na ręce reprezentującego Marszałka Małopolski Jacka Krupę Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomasza Urynowicza podziękowania i gratulacje za inicjatywę i doskonałą organizację turnieju na wszystkich szczeblach rywalizacji.

Zespoły drogą losową podzielono na dwie grupy. Wisła w meczu otwarcia całego turnieju wygrała 3:1 z Orkanem Raba Wyżna po dwóch golach Adama Szlązaka i jednym trafieniu Mateusza Dzięgla. Następnie pokonaliśmy 3:0 BCS Zawoja po bramkach Adama Szlązaka, Mateusza Dzięgla i Przemysława Kordosa. Później zremisowaliśmy 2:2 z Dąbrovią Wielogłowy, a dwa trafienia zaliczył Mateusz Bednarz. W ostatnim meczu musieliśmy uznać wyższość MOSiR-u Bochnia, który wygrał 5:0. Niestety mimo dobrych wyników w grupie zajeliśmy dopiero 3 miejsce, które nie pozwoliło awansować do półfinałów. Na pocieszenie pozostał nam mecz o 5 miejsce, w którym zwyciężyliśmy 3:1 (2 razy Adam Szlązak i raz Mateusz Bednarz) LKS Uście Gorlickie. Całą edycje turnieju "Wakacje z Piłką Nożną 2017" wygrała MKS Trzebinia, która w finale pokonała Rabę Dobczyce.

Tym samym młodzi reprezentanci Wisły Szczucin odnieśli ogromny sukces, bo zajęli 5 miejsce w Małopolsce! W czasie zakończenia imprezy wszystkie zespoły nagrodzono pucharami, dyplomami, kompletami strojów sportowych i piłkami. Każdy zawodnik otrzymał także pamiątkowy dyplom podpisany przez Ambasadora Projektu Trenera Adama Nawałkę, Patrona Honorowego Marszałka Jacka Krupę i Prezesa Małopolskiego Zrzeszenia Jacka Dońca. Wręczono także wyróżnienia indywidualne.

Zdecydowanie warto podać kadrę, która reprezentowała szczuciński klub: Jakub Chrabąszcz, Mateusz Bednarz, Antoni Bociek, Mateusz Dzięgiel, Przemysław Kordos, Marceli Krawczyk, Dominik Oliwa, Adrian Radłowski, Tymoteusz Ryk, Bartłomiej Szarek oraz Adam Szlązak. Trenerzy: Jarosław Będkowski i Kamil Żuchowicz. Kierownikiem drużyny jest pan Roman Szarek.
Gratulacje!


W artykule wykorzystano materiały ze stron: wakacjezpilka.pl, pogorze24.pl i gck.greboszow.pl.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2492487 (od 21.07.06); 0,062 s., IE, FF, O, G, S.