Wisła Szczucin

Rewolucja w LKSie! - artykuł Gazety Szczucińskiej

Nowy rok przyniósł nowe zmiany w Klubie. Począwszy od dnia 26 lutego br., kiedy to na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym Klubu Wisła Szczucin nowym prezesem został Bartłomiej Czyż.

Po wstępnym rozpoznaniu, nowy prezes natychmiastowo podjął akcje mające na celu poprawienie wizerunku Klubu. Pomimo trudności, oporów i niechęci w stosunku do zmian, w Klubie udało się zdemontować azbestowe budki, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia, a które od wielu lat zalegały na stadionie równocześnie będąc niechlujnym wizerunkiem w oczach gości gromadzących się na stadionie. Odnowione zostały budki dla gospodarzy oraz gości, które w niedługim czasie zostały zniszczone przez anonimowych rabusiów. Niemniej jednak są teraz pod stałym nadzorem ze względu na założony monitoring na stadionie. Monitoring to także nowość, który został założony zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i bezkarnych oprawców wandalizmu. Jednymi z pierwszych prac wykonanych na stadionie były porządki, wysprzątany został między innymi budynek przy stadionie, w którym od lat gromadzone były ogromne połacie śmieci, wysprzątano również pierwsze piętro budynku stadionu, w którym także zalegały niepotrzebne rzeczy. Generalnie porządki pojawiły się także na trybunach, poprawiono odpływ wody, który niszczył fundament przy trybunach, zakupiono kosze na odpady segregowane. Wnętrze budynku zostało odświeżone poprzez wymalowanie ścian, ułożenie płytek w pomieszczeniu na sprzęt sportowy oraz ogólnych porządkach i remontach, które służyły poprawie wizerunku. Obecnie, po radykalnych porządkach o czystość budynku dba zatrudniona osoba, którą udało się zwerbować do stałej pracy.

Tak w skrócie LKS Wisła Szczucin rozpoczęła nowy rok pod kątem zmiany wizerunku. A jak rozpoczął się nowy sezon u naszych piłkarzy? Inauguracja ligowego sezonu 2016/2017 miała miejsce 14 sierpnia 2016 roku w Łukowej. Seniorzy pogromili rywali oddając aż 6 celnych strzałów w stosunku do jednej strzelonej nam bramki. Kolejne spotkanie na naszym stadionie również zakończyło się sukcesem z pokaźnym wynikiem bramek, bo aż 7 goli nasza drużyna wywalczyła z przeciwnikiem z Wietrzychowic, nie tracąc tym samym żadnej bramki. Trzecim kolejnym zwycięstwem możemy się pochwalić, ogrywając Klub Śmigno z wynikiem 5:1. Na chwilę obecną jesteśmy liderami w tabeli, i oby taka passa sprzyjała naszym piłkarzom w kolejnych rozgrywkach (mamy już prawie półmetek sezonu i niestety aż tak dobra passa nie została utrzymana, ale Wisła zajmuję miejsce w górnej części tabeli - przyp. red.). Jeżeli chodzi o skład naszej drużyny, to nastąpiło kilka znaczących zmian, między innymi z wypożyczenia wrócił Konrad Wołoszyn, a treningi wznowił Jakub Nytko, Marcina Gubernat oraz Filip Gądek (ostatecznie jednak Gubernat zaprzestał treningów, a z kolei Gądek nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z całej rundy jesiennej - przyp. red.). Z klubem pożegnał się Kacper Nytko przechodząc transferem definitywnym do Unii Tarnów i Kuba Szymański przechodząc transferem definitywnym do Stali Mielec. Tomasz Wnęk zakończył wypożyczenie, a Kamil Bednarz i Jakub Musiał zaprzestali na chwilę obecną trenowania. Oby każda z tych zmian miała swój znaczący wkład w życie sportowe piłkarzy. (dodajmy, że w ostatniej chwili udało się również wypożyczyć na sezon Dawida Nowaka z Bruk-Bet Termalici II oraz w trakcie rozgrywek po długiej kontuzji wrócił Kamil Dynak, a grę wznowił również Adam Gmyr - przyp. red.)

Wszystko wskazuje na to, że nasz lokalny Klub ma szansę na awans, a poprawa wizerunku sprzyja temu ze zdwojoną siłą. Wszystkie działania w Klubie będące nowością mają być podstawą do uzyskania silnej i stabilnej pozycji w oczach lokalnych klubów piłkarskich. Nie zapominajmy jednak o tym, że wszystkie wymienione wyżej czynności oraz te, o których nie zostało wspomniane, nie miałyby miejsca, gdyby nie pomoc ludzi wierzących w to, że jest szansa, by Klub uzyskał renomę. Przed prezesem Klubu i Zarządem stoi szereg wyzwań, do których będą dążyć, by usprawnić funkcjonowanie Klubu, by piłkarze nabrali motywacji do dalszych zwycięstw. Wszystko to w trosce o zorganizowanie drużyny piłkarzy, a więc seniorów, juniorów, młodzików, trampkarzy i orlików. Wierzymy mocno, że po całokształcie zmian, drużyny pokażą na co je stać i że warte są swojej uwagi w oczach innych klubów piłkarskich.

By możliwe były dalsze działania, niezbędne są środki pieniężne, z tego względu serdecznie zapraszamy na mecze przy Witosa. Następna widoczna zmiana, to obecność DJa na meczach, który dba o umilenie chwil przed i w czasie rozgrywek. Zachęcamy do kupowania biletów w cenie 5 zł, co zwiększy szansę na kolejne działania i inwestycje. Pragniemy żeby stadion LKS "Wisła" Szczucin, był dumą mieszkańców i piękną wizytówką Gminy. Zapotrzebowania w Klubie są dość spore, perspektywy szerokie, w związku z tym zachęcamy do czynnego udziału. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na renowację Klubu i wszelkie próby polepszenia obiektu stadionu oraz potrzeby naszych graczy. Zachęcamy zatem do współpracy oraz śledzenia aktualności o Klubie (www.wislaszczucin.pl), gdzie podajemy bieżące informacje. Każda złotówka jest na wagę złota, każda para rąk chętna do pomocy zawsze mile widziana!

Autorka tekstu: Gabriela Nytko (Gazeta Szczucińska).

Warto jeszcze dodać, że nowy prezes wyprostował dokumentacje administracyjno-biurową Klubu, co nie było takie łatwe. Dodatkowo w trakcie jest poprawiany chodnik, wymieniono wszystkie krany, poprawiono instalacje CW, za niedługo będzie nowa pralka z suszarką. Na bieżąco uzupełniany/kupowany jest sprzęt piłkarski niezbędny do treningów.

Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia, które są porównaniem, jak było i jest teraz (skorzystaj z paska na środku zdjęcia i go przeciągnij). Link do całej galerii prac na stadionie znajdziecie tutaj:

ZDJĘCIA PRZED i PO PRACACH NA STADIONIE
 

<<<<<<<

PRZECIYGNIJ ŚRODKOWY PASEK NA ZDJĘCIU W LEWO LUB W PRAWO, ŻEBY ZOBACZYĆ RÓŻNICĘ

>>>>>>>

before
after

before
after

before
after

before
after

before
after

before
after


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2507078 (od 21.07.06); 0,074 s., IE, FF, O, G, S.