Wisła Szczucin

Wymogi dla ligi okręgowej od sezonu 2014/15

Tarnowski Związek Piłki Nożnej przedstawił nowe wymogi dla drużyn przystępujących do rozgrywek w IV lidze i w Klasie Okręgowej, które mają wejść w życie od sezonu 2014/15. Chodzi o komputeryzacje systemu biurowego we wszystkich klubach. Mają zniknąć przedmeczowe protokoły sędziowskie, które do tej pory wypełniano na papierze, a od nowego sezonu ta dokumentacja ma być prowadzona wyłącznie w wersji elektronicznej. W takim wypadku każdy klub będzie musiał zaopatrzyć się w komputer oraz dostęp do internetu, żeby połączyć się z systemem EXTRANET.

Cały komunikat TOZPN przedstawił na swojej stronie internetowej oraz wysłał do klubów, a brzmi on następująco:

Decyzją Prezydium Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Tarnowie począwszy od sezonu piłkarskiego 2014/2015 wszystkie drużyny przystępujące do rozgrywek piłkarskich w IV Lidze oraz dwóch grupach Klasy Okręgowej zostają zobowiązane (wymóg warunkujący do dopuszczenia w rozgrywkach) do posiadania sprzętu komputerowego (komputer stacjonarny lub laptop) wyposażonego w dostęp do Internetu. Brak spełnienia tego wymogu będzie podstawą niedopuszczenia do uczestniczenia w rozgrywkach.

Począwszy od sezonu piłkarskiego 2014/2015 w odniesieniu do wszystkich drużyn IV Ligii oraz Klasy Okręgowej, dokumentacja z zawodów sportowych będzie prowadzona tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie EXTRANET.

Począwszy od sezonu piłkarskiego 2014/2015 w odniesieniu do wszystkich drużyn IV Ligii oraz Klasy Okręgowej, znosi się obowiązek wypełnienia papierowych sprawozdań z zawodów sportowych.

Sprawozdanie z zawodów będzie sporządzane w dniu i miejscu przeprowadzenia zawodów sportowych. Obowiązek zabezpieczenia sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu będzie spoczywał na drużynie występują w danych zawodach w charakterze Gospodarzy.

Raz jeszcze pragnę zwrócić uwagę wszystkim prezesom (działaczom) klubów sportowych posiadającym drużyny we wspomnianych klasach rozgrywkowych, o obowiązku posiadania loginu w module klubowym EXTRANET zobligowane są w trybie pilnym do rejestracji na stronie kluby.pzpn.pl. Brak loginu uniemożliwi uprawnienie zawodników w sezonie 2014/2015.

Wisła Szczucin login w systemie EXTRANET posiada już od dawna. Inna sprawa jeśli chodzi o sprzęt komputerowy oraz dostęp do internetu, w który będziemy musieli się zaopatrzyć.

A co z wymogami infrastruktury klubowej? TOZPN z roku na rok coraz bardziej zaostrza te wymogi, ale mimo wszystko Wisła nie powinna mieć z tym żadnych problemów. A co z innymi drużynami?

Członek Wydziału Gier, pan Henryk Świerczek w swoim ostatnim felietonie "Z płyty boiska..." poruszył temat, czy właśnie każdy z beniaminków (a w nowym sezonie, w skutek reorganizacji ma ich być aż 12) poradzi sobie z tymi wymogami licencyjnymi.

Zdecydowana większość z nich spełnia wymogi licencyjne - piszę Henryk Świerczek - i na pewno między innymi kluby sportowe z Zakliczyna, Zbylitowskiej Góry, Skrzyszowa, Pleśnej, Mikołajowic, Uszwi, Niedzielisk, Dąbrowy Tarnowskiej, Olesna, Łukowej (?) wniosą wiele świeżości w te rozgrywki. Do tego jeszcze rezerwy Okocimskiego Brzesko, Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Sam jestem ciekaw jak Zarząd rozwiąże sytuacje w Podokręgu Bochnia, bowiem zespół Piasta Łapanów zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach Klasy A uzyskując awans do Klasy Okręgowej, jednak przenosi się do Wieliczki. Drugie miejsce zajął zespół Tarnavia Tarnawa, ale tutaj może być problem z uzyskaniem Licencji, tak jak i w przypadku trzeciej drużyny Raby Niedary.

Pozostaje jeszcze sprawa przyjęcia do rozgrywek w Klasie Okręgowej drużyny Szreniawa Nowy Wiśnicz, która wyraziła swój akces do tych rozgrywek. Jak widać, czeka nasze władze gorący tydzień. Według wcześniejszych ustaleń, drużyny uzyskujące awans powinny grać na swoich obiektach oraz spełniać podstawowe warunki Licencyjne, takie jak dobra płyta, szatnie dla sędziów, zawodników, bieżąca woda, odgrodzona płyta boiska, drużyny młodzieżowe, kadra trenerska, co nie znaczy, że pozostałe warunki są mniej ważne.

Warto zwrócić uwagę na to, że np. w Oleśnie nie ma jeszcze odgrodzonej płyty boiska i w innych klubach pewnie również "coś" by się znalazło. Mimo to, pan Henryk Świerczek jest pewien, że działacze klubów sobie z tymi problemami doskonale poradzą.

Na koniec warto dodać, że TOZPN ustalił terminy zebrań z przedstawicielami klubów sportowych przed rozgrywkami rundy jesiennej sezonu 2014/15. Działacze z klubów ligi okręgowej mają się wstawić 7 lipca, natomiast początek rozgrywek TOZPN planuje na 16/17 sierpnia. (MS)


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2507140 (od 21.07.06); 0,047 s., IE, FF, O, G, S.